X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Litva, Lotyšsko, Estonsko - letecky

Pobaltí

VILNIUS • hrad TRAKAI • SIAULIAI • zámek RUNDALE • RIGA • pláž JÜRMALA • nár.park GAUJA • hrad SIGULDA • OSTROV MUHU • OSTROV SAAREMAA • PARK LAHEMAA • KÄSMU • TALLINN
Ubytování v hotelech v centrech měst - možnost večerních procházek i posezení v restauracích přímo v centru.
Litva, Lotyšsko, Estonsko - letecky
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 7900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Vilniusu, po příletu transfer do hotelu, ubytování. Dle časových možností a letového řádu procházka městem.

2. den

Dopoledne budeme poznávat město Vilnius, jehož historické centrum je vyhlášeno památkou UNESCO. Projdeme se uličkami převážně barokního starého města, které můžeme pozorovat i z Gedmiminova vrchu se starým hradem. Centrem města je Katedrální náměstí s klasicistní bílou katedrálou, věží a sochami litevských knížat. Město má i mnoho kostelů, mezi nimiž je skvostem cihlový kostel sv. Anny. Odpoledne odjedeme na výlet do bývalého hlavního litevského města Trakai, vystavěného v malebné oblasti jezer a ostrovů. Toto místo je vyhledáváno turisty zejména kvůli pohádkovému cihlovému vodnímu hradu, který se tyčí na ostrově obklopeném několika jezery. Po procházce a návštěvě hradu návrat na ubytování ve Vilniusu. Možnost večerní procházky městem.

3. den:

Ráno odjedeme k městu Šiauliai, kde navštívíme jednu z nejvyhledávanějších zajímavostí Litvy, Křížový vrch. Ohromí nás tisíce křížů různých tvarů a velikostí. Po poledni přejezd do Lotyšska a zastávka u barokního zámku Rundāle, někdejší rezidence rodu Bironů. Zámek byl vybudován jako letní sídlo favorita ruské carevny Anny Ivanovny Ernsta Johanna von Birona podle předlohy francouzského Versailles. Večer příjezd do hlavního města Lotyšska Rigy, bývalého hanzovního města s výraznou secesní architekturou. Ubytování v hotelu a podvečerní procházka centrem města.

4. den:

Dopoledne prohlídka Rigy. Projdeme se Starým městem (UNESCO) s románskou monumentální katedrálou, rižským zámkem, který je dnes sídlem prezidenta, nádherně zdobeným domem Černohlavců i řadou dalších historických budov. Odpoledne výlet k blízké pláži Jürmala, která se táhne réměř 25km a láká ke koupání i procházkám. Návrat na ubytování v Rize.

5. den:

Ráno odjezd do města Sigulda na okraji největšího lotyšského národního parku Gauja. Najdeme zde středověký hrad Turaidas i Nový hrad Sigulda vystavěný na druhém břehu koncem 19. století. Údolí řeky Gauji lemované pískovcovými útvary nabízí příjemné procházky i možnost návštěvy Gutmanských jeskyní, které jsou se svou hloubkou téměř 19 metrů nejhlubšími jeskyněmi v pobaltských zemích. Okolo poledne odjezd k západnímu pobřeží Estonska, kde navštívíme největší západoestonské souostroví. Trajektem přejedeme na ostrov Muhu a dále na ostrov Saaremaa, kde se ubytujeme u hlavního města ostrova Kuressaare.

6. den:

Celodenní program bude věnován největšímu estonskému ostrovu Saaremaa který je často nazýván ostrovem chleba, piva a větrných mlýnů, které budeme obdivovat především u kopce větrných mlýnů Angla. Čeká nás i prohlídka asi 100 m širokého kráteru po meteoritu u Kaali, který patří k největším evropským kráterům. Projdeme si i starobylé hlavní město Kuressaare, kde můžeme obdivovat středověký biskupský hrad, který patří k největším v Pobaltí i krásné pobřežní scenérie tohoto lázeňského městečka. Odpoledne návrat do hotelu a volno k procházkám podél pobřeží, projížďkám na kole nebo využití bazénu či procedur lázeňského hotelu.

7. den:

Ráno odjezd na trajekt zpět na pevninu a přejezd do hlavního města Estonska. Prohlídka Tallinnu, jednoho z nejmalebnějších měst Evropy, jehož staré město je zapsané do seznamu památek UNESCO – Horní město s hradem Toompea, kde sídlí estonský parlament i vláda, katedrála Alexandra Něvského, krásné vyhlídky na staré město. Budeme pokračovat do Dolního města s gotickou radnicí ze 14. stol. a řadou hanzovních a kupeckých domů. Večer ubytování v hotelu v Tallinnu a možnost večerní procházky městem.

8. den:

Po snídani odjezd na pobřeží finského zálivu do estonského národního parku Lahemaa s typickou pobřežní krajinou severního Estonska. Park je proslaven nejen nádhernou přírodou s lesy, zátokami a poloostrovy vybíhajícími hluboko do moře, ale i historickými budovami a rybářskými vesničkami. Návštěva typického šlechtického sídla Palmsee Manor a za hezkého počasí i procházka zdejší divokou krajinou. Zastávka v pobřežní vesnice Käsmu s bohatou námořní historií, díky které je nazýváno vesnicí kapitánů. Možnost procházky podél pobřeží k bludným kamenům nebo návštěvy Mořského muzea. Odpoledne návrat do Tallinnu a návštěva barokního paláce Kadriorg s překrásnými květinovými zahradami. který nechal na začátku 18. století postavit ruský car Petr Veliký pro svou ženu Kateřinu I. Večer návrat do hotelu v Tallinnu, možnost večerní procházky .

9. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu
• letištní taxy a odbavení zavazadla
• dopravu autobusem v Pobaltí dle programu
• trajekt na ostrov Muhu a zpět
• 8x ubytování ve 3* hotelu
• 8x snídaně
• služby českého průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 7.900 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 70 €.

Doprava

Doprava je zajištěna leteckou společností LOT.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha - Varšava 07:10-08:20, Varšava - Vilnius 11:45-13:50
Tallinn - Varšava 08:55- 09:30, Varšava - Praha 10:50 - 12:05

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla: max. 55x40x20 cm.

Ohlasy zákazníků

mail doručen 4.7.2018:

Dobrý den,

zúčastnila jsem zájezdu do Pobaltí ve dnech 16. - 23.6.2018 s vaší průvodkyní paní Ivou Pelcovou.
Dříve jsem se k vyjádření své naprosté spokojenost nedostala, tak alespoň teď.
Paní Pelcová mě naprosto fascinovala svými hlubokými znalostmi, citem pro to, občas strohé informace krásně odlehčit, ale především tím, že naprosto skvěle formuluje své vyprávění, používá nádhernou češtinu, má cit pro pensum fakt, která člověk ještě může bez úhony vstřebat a ohromující vypravěčský talent.
Zařídila vše, co bylo potřeba a byla vždycky milá a ochotná.
Ještě jednou děkuji za krásný zážitek.

JUDr. Eva Kosíková

mail doručen 25.8.2017:

Vážení,

včera dopoledne jsme se vrátily z velmi vydařeného zájezdu do Pobaltí. Jistě jste zvyklí na pochvalné emaily k zájezdům, které průvodcuje paní Iva Pelcová. Nezbývá nám než se přidat. Její znalosti, organizační schopnosti a přístup k účastníkům nemají chybu. Velmi hezky k tomu přispívá i její krásná čeština – to je pohlazení na duši.

Líbilo se nám uspořádání programu - střídání prohlídek měst s přírodními zajímavostmi. Všechny hotely, včetně snídaní a večeří byly na vysoké úrovni. Ke spokojenosti přispěl i velmi příjemný místní pan řidič. Když se k výše uvedenému připočte i štěstí na počasí, tak se nedá najít žádná chybička.

Děkujeme za hezký strávený týden v neprávem opomíjených zemích a vyřiďte prosím ještě jednou poděkování a pozdrav paní Ivě.

Přejeme vaší společnosti hodně spokojených zákazníků a věříme, že se i my ještě někdy s vaší cestovkou vydáme za poznáváním.

Vlasta Pommerová a Květa Horská

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

25 hodnocení

9,2

Hotel

9,4

Strava

10

Delegát

9,6

Doprava


8,8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Ilja Radvan - Litva, Lotyšsko, Estonsko (15.08.2019 - 22.08.2019)

8,8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Ilja Radvan - Litva, Lotyšsko, Estonsko (15.08.2019 - 22.08.2019)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
celkový dojem - bezva, průvodkyně úžasná po všech stránkách
Jarmila Hamplová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (15.08.2019 - 22.08.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl moc krásný. Děkujeme
Alena Urbášková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (15.08.2019 - 22.08.2019)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Zájezd jsme objednali jako skupina přátel, kteří spolu poznávají různé kouty světa. Program zájezdu byl velice dobře rozložen - města i příroda. Ubytování v jednotlivých místech, blízko centra, nám umožnilo ještě večerní individuální prohlídky, zejména večerní Vilnius a Tallin nás potěšil (v Rize nás zastihlo trochu nepříznivé počasí). Také ubytování v Kursaare bylo na krásném místě.
Průvodkyně paní Iva Pelcová je zkušená organizátorka, má velké znalosti o tomto regionu a navodila celkově dobrou atmosféru zájezdu. Všechny organizační záležitosti zvládla s přehledem a úsměvem.

Ještě jednou děkuji Dr. Pulkovi - jednateli společnosti -za organizaci našeho zájezdu.

Alena Geröová

Liberec
Alena Geröová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zucastnili jsme se vaseho zajezdu a nemuzeme vubec nic vytknout perfektne zorganizovany, mila, znala a obetava pruvodkyne. Ubytovani vyhovovalo proste pekny a jeste s milyma spolucestujicim.
Kristyna Tumová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Se zájezdem jsem byla velmi spokojená, paní průvodkyně byla moc příjemná, řidič, který s námi jezdil, byl ochotný a vstřícný. Ubytování bylo vždy na velmi dobré úrovni. A i počasí se vydařilo :-)

Moc zdravím Kosíková
Eva Kosíková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše v pořádku
Eva Vrátná - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Jindřiška Seidlová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vždycky je důležitá dobrá parta. A když se k tomu přidá výborná průvodkyně, tak už nic nechybí, ani ty kufry. :)
Eva Vrátná - Litva, Lotyšsko, Estonsko (16.06.2018 - 23.06.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme s manželem velice se zájezdem spokojeni. Paní delegátka byla velmi příjemná, díky ní jsme získali řadu poznatků a informací. Doufáme, že s Vaší cestovní kanceláří zase někam vyrazíme.
Romana Komínková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)

9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Se zájezdem jsme byli velmi spokojeni. Byl výborně koncipován, podařilo se nám navštívit všechna místa dle programu. O skvělé zážitky se velkou měrou zasloužila průvodkyně paní Iva Pelcová, a to svým organizačním talentem, znalostmi a velkou vstřícností.

Moc děkujeme !

Marie a Milan Rejžkovi
Marie Rejžková - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl velmi úspěšný a zajímavý, líbil se nám a jsme spokojeni. Paní průvodkyně Iva Pelcová byla milá a podávala velmi vyčerpávající informace po celou poznávací cestu po Litvě, Lotyšsku i Estonsku, i pan řidič autobusu byl ochotný a všude
na nás čekal přesně ve smluvený čas. Hodnotíme výborně. Moravcovi
Eva Moravcová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme velmi spokojeni , krásné zážitky i spůběhem celého zájezdu, velmi děkujeme paní delegátce příjemná, spolehlivá a ochotná .Petříkovi
Stanislav Petřík - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)

8,8
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 10
Velmi kladně hodnotím průvodkyni, vzdělaná, znalá, po všech stránkách profesionální!!
Ludmila Vránová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (17.08.2017 - 24.08.2017)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd považujeme (spolu s manželkou) za zdařilý. Velmi oceňujeme práci průvodkyně, která si vedla skvěle jak při vyřizování organizačních záležitostí, tak i jako průvodkyně. Prosíme, abyste jí naším jménem poděkovali. Líbilo se nám, že CK zavedla v busu zasedací pořádek, takže se nikdo nemusel hádat či "prát" o místo. Na příznivém hodnocení zájezdu se také podepsala skutečnost, že jsme měli pěkné počasí. Děkujeme CK, že takové zájezdy pořádá.

Libor a Irena Buchtovi
Irena Buchtová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Spokojenost.
Irena Buchtová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)

8,8
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 10
Naděžda Šídová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme velice spokojeni. Program zájezdu, jeho zajištění i průběh byly velice dobré.
Pan průvodkyně perfektní.

Děkujeme a rádi s Vámi pojedeme i příště.

H.Sokolová, J.Kořínek
Helena Sokolová - Litva, Lotyšsko, Estonsko (18.08.2016 - 25.08.2016)