X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Azorské ostrovy - São Miguel – pěší turistika v zeleném ráji - letecky

Portugalsko

PONTA DELGADA • SETE CIDADES • FAJA DO BAIXO • FURNAS • FAIAL DO TERRA • POVOACAO • PONTA DA MADRUGADA

Kombinace pěší turistiky a poznávání tradičních zvyků


Azorské souostroví vzdálené 1566 km od Lisabonu je pravděpodobně nejautentičtějším přírodním místem Evropy. Není čistšího ani zelenějšího prostředí než na těchto ostrovech na půli cesty mezi Evropou a Amerikou. Azory, to je záplava modrých a bílých hortenzií, množství zelených sopečných kráterů a přírodních bazénů, termální vody, černé kamenné labyrinty, kostely z vápna a čediče, žlutí delfíni a šedé velryby na širém moři.
Ostrov São Miguel je největším ostrovem Azorského souostroví, s 62,1 km na délku a 15,8 km na šířku. Jeho nejvyšším vrcholem je Pico da Vara, který měří 1 105 m. Ostrov nese přezdívku Zelený ostrov, čemuž budete rozumět okamžitě, jakmile zde přistanete. Zeleň je zde totiž všudypřítomná.
Na ostrově São Miguel jsou cesty a stezky spíše květinové než lesní. Neodolatelným zážitkem je sestup k jezeru Lago do Fogo v centru ostrova nebo koupání v čokoládově zbarvených termálních vodách Terra Nostra obklopených obřími araukáriemi, nebo Furnas s horoucími prameny a gejzíry. Nelze odjet z ostrova a nevychutnat si čaj na jediných evropských plantážích, nevyzkoušet zdejší lahodné ananasy, nepokochat se vyhlídkou na Sete Cidades nebo koloniální architekturou hlavního města. Pojeďte s námi objevit tento přírodní ráj, který je pro nás Evropany doslova na dosah.

Náročnost tras: středně lehká

Max. počet osob ve skupině: 16
Azorské ostrovy - São Miguel – pěší turistika v zeleném ráji - letecky
9,2 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 11900
Večeře Na osobu / Na zájezd 4900
fakultativní výlet Na osobu / Na zájezd 1400
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy na ostrov São Miguel do Ponta Delgady, po příletu do Ponta Delgada transfer na ubytování. Podvečerní procházka centrem města.

2. den

Po snídani se nejdříve autobusem vydáme na západní stranu ostrova, kde začíná pěší túra cestou Mata do Canário (cca 12 km – 3,5 hod.), s panoramatickými výhledy a severní i jižní část ostrova, ke caldeira Sete Cidades, obrovskému vyhaslému kráteru, v jehož útrobách jsou dvě nádherná jezera zelené a modré barvy, ve kterých se odráží okolní lesy a atlantické nebe. Krátké volno na procházku po vesnici nebo po břehu Modrého jezera. Poté se pokračuje do Fajã de Baixo na prohlídku ananasových plantáží, která bude obohacena o ochutnávku ananasového likéru, který se zde vyrábí. Návrat na ubytování v cca 17,00 hod..

3. den:

Výlet k jezeru Lago das Furnas a do jeho okolí. U jezera vyvěrají horké prameny a páry, které se využívají k přípravě proslulého dušeného pokrmu cozido das Furnas, který je kombinací masa, zeleniny a brambor. Pěší túra kolem dokola kráteru (cca 9,2 km – 3 hod.) . Odpoledne procházka po fascinující botanické zahradě Terra Nostra s množstvím stromů a keřů pocházející z nejrůznějších koutů světa, možnost koupání v jezírku s termální vodou. Výlet pokračuje přes severní pobřeží, k vyhlídce Pico de Ferro a k návštěvě čajových plantáží společnosti Gorreana, jediné svého druhu v Evropě. Součástí je i malé muzeum. Při návratu na ubytování zastávka na vyhlídce Santa Iria. Návrat do hotelu

4. den:

Ráno prohlídka města Ponta Delgada, při které se seznámíte s historií, památkami a muzei města a zvyky místních obyvatel. Město není velké, ale má spoustu kouzelných zákoutí a pěkných náměstí, které charakterizují město. Uvidíte kostel do Colegio, klášter Nossa Senhora do Esperanza, pevnost Sao Bras, kostel de Sao Sebastiao nebo náměstí Gonzalo Velho Cabral se svými 3 proslulými oblouky. Odpoledne fakultativně lodí mořská výprava za delfíny a velrybami. Plavba trvá přibližně 3 hodiny a je organizovaná profesionálním týmem. (Uskutečnění výletu záleží na aktuálních povětrnostních podmínkách).

5. den:

Po snídani odjezd z Ponta Delgada směrem k vesnici Lagoa. Návštěva tradiční keramické dílny a rybářského přístavu. Pěší túra Praia - Lago do Fogo po přírodní stezce a kolem levády (cca 12km – 4 hod.) během túry budete moci pozorovat mnoho druhů endemických rostlin, které nejsou k vidění jinde na světě. Během výstupu je několik míst, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na jižní pobřeží S.Miguel, na Vila Franca do Campo a Ribeira da Praia. Po té zastávka v Caldeira Velha s termálními prameny a geotermální elektrárnou. Poslední zastávka bude v továrně typických likérů Mulher de Capote. Návrat na hotel.

6. den:

Po snídani odjezd k turistické stezce Faial da Terra - Salto do Prego (cca 5 km – 3 hod.), túra začíná i končí ve Faial da Terra, kde se nachází vodopád Salto do Prego a kolem něj překrásné akácie a voňavé pittosporie, nazývané též čínské pomerančovníky. Dále stezka pokračuje klesáním až do Faial da Terra. Zde volno s možností koupání v moři. Návrat do hotelu.

7. den:

Volný den nebo celodenní fakultativní výlet po severovýchodní části ostrova (min. 10 osob), nádherném regionu se strmými někdy až vertikálními mořskými útesy, s původní exotickou vegetací a zalesněnými vršky. Návštěva parku Ribeira dos Caldeirões, který je umístěný mezi starobylými vodními mlýny. Zde vedou pěší stezky podél svahů nad řekou umožňující přístup k bohaté přírodní vegetaci a k panoramatickým výhledům. Návštěva Casa do Trabalho, centra lidových ručních výšivek a tkaných látek v městečku Nordeste. Cesta dále pokračuje přes nejkrásnější část s působivými výhledy na údolí k vyhlídce Ponta da Madrugada. Dále podél pobřeží se dostaneme do vesničky Povoação, kde se usadili první osadníci ostrova. Zde můžete ve volném čase ochutnat jejich Fofas da Povoação (typický azorský moučník). Návrat na ubytování.

8. den:

Po snídani volné dopoledne, v určený čas odjezd na letiště, odbavení a v 16,15 odlet do Prahy.
Průvodkyně zájezdu: Ivana Meneses

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha–Ponta Delgada–Praha, vč. tax
• autobusovou přepravu dle programu
• 7× ubytování ve 4* hotelu Vip Executive Azores v Ponta Delgada
• 7x snídaně
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 11 900 Kč (na vyžádání)
• 7x večeře 4 900 Kč (včetně nápojů - na výběr pivo, nealko nebo sklenka vína, voda a káva)
• fakultativní výlet severovýchod ostrova 1 400 Kč (min. 10 osob)
• fakultativní výlet pozorování delfínů a velryb cca 61 eur

Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Doprava

Doprava na Azorské ostrovy je zajištěna leteckou společností Smartwings

Časy letů :
2.8. Praha - Ponta Delgada 12:00 - 15:30
9.8. Ponta Delgada - Praha 16:15 - 22:50
Časy letů j sou v místních časech.

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x20 cm.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,2

5 hodnocení

8,8

Hotel

9,3

Strava

10

Delegát

8,8

Doprava


9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Radomír Polach - Azorské ostrovy - São Miguel – pěší turistika v zeleném ráji - letecky (22.06.2019 - 29.06.2019)

8,8
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 10
Václava Junková - Azorské ostrovy - São Miguel – pěší turistika v zeleném ráji - letecky (22.06.2019 - 29.06.2019)

9,5
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Byla jsem velmi spokojená. Na zájezdu jsem si opravdu odpočinula.
Průvodkyně byla velice ochotná a fundovaná.
Eva Čichovská - Azorské ostrovy - São Miguel – pěší turistika v zeleném ráji - letecky (22.06.2019 - 29.06.2019)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Zájezd byl fantastický a průvodkyně taktéž. Moc děkuji za pěkný zájezd.
Alena Urbášková - Azorské ostrovy - São Miguel – pěší turistika v zeleném ráji - letecky (22.06.2019 - 29.06.2019)