X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Madeira - květinová a turistická

Portugalsko

>

Madeira

FUNCHAL • PORTO MONIZ • SANTANA • SÃO VICENTE • CURRAL DAS FREIRAS • CAMARA DOS LOBOS • CABO GIRÃO • LEVÁDY • SÃO LOURENCO
Max. počet osob ve skupině: 20
Náročnost tras: středně lehká
Madeira - květinová a turistická
9,3 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 900
9x večeře Na osobu / Na zájezd 5400
10x večeře Na osobu / Na zájezd 6000
folklórní večer s večeří Na osobu / Na zájezd 1100
pokoj mořská strana Na osobu / Na noc 300
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu na ubytování

2. den

Prohlídka hlavního města Funchalu. Hlavní třída s katedrálou Sé, kostel sv. Petra, přístav, park Santa Catarina, stará pevnost São Tiago, nábřeží se sochou Ronalda, zahrada Quinta Vigia, oficiální rezidence předsedy vlády, socha Sissi, muzeum madeirského vína, aj. Po prohlídce individuální volno, možnost navštívit městskou dopravou Jardim Botânico, botanickou zahradu, kde jsou exotické květiny uspořádány do působivých ornamentů. Návrat do hotelu individuální.

3. den:

Tento den navštívíte divoký střed ostrova. Den začnete průjezdem do ještě nedávno těžko dostupného vnitrozemí na vyhlídku Eira do Serrado, ze které je úžasný výhled na divoký kaňon, okolní hory a vesnici Curral das Freiras. První zastávka bude na Pico dos Barcelos, odkud uvidíte krásně celou zátoku Funchalu. Z Eira do Serrado sejdete pěšky do vesničky Curral das Freiras v centru hor, která dostala svůj název podle jeptišek schovávajících se zde před piráty. Ochutnáte kaštanový likér a různé dobroty z kaštanů.
Odpoledne volno nebo možnost navštívit místní dopravou nebo vyhlídkovými lanovkami další zahrady a parky Funchalu - např. Jardim Tropical, s tropickými rostlinami, které lemují potůčky, jezírka a exotické pavilony.

4. den:

Výlet na střechu ostrova k nejvyšším velikánům, nejprve pěšky z Achadas do Teixeira směrem nahoru k nejvyššímu bodu ostrova, k Pico Ruivo, odkud se naskýtají úchvatné výhledy na všechny strany ostrova. Po túře zastávka ve vesničce Santana proslavené typickými barevnými domky. Následuje přejezd do přírodního parku Ribeiro Frio, kde se nachází farma s chovem pstruhů, a odtud procházka po levádě na vyhlídku Balcões („Balkóny”), jednu z nejhezčích vyhlídek na ostrově. Cestou zpět zastávka na vyhlídce Pico do Arieiro ve výšce 1 805 m s výhledy na nejvyšší horu Pico Ruivo. Návrat do hotelu.

5. den:

Individuální volno nebo fakultativně pěší túra po levádě do Caniçal z Maroços do Ribeira Seca, nazývané leváda mimóz, díky množství stromů a keřů, které levádu lemují. Půldenní výlet.

6. den:

Celodenní výlet, během kterého poznáte nejkrásnější místa západní části Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental vás zavede do městečka Câmara de Lobos, kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů při pobytu na Madeiře. Cesta pokračuje na Cabo Girão, který je údajně nejvyšším útesem v Evropě. Další zastávka bude v Ribeira Brava, která je situována už na úrovni moře. Poté vystoupáte přes 4 různá vegetační pásma a část vavřínového lesa Laurissilva, který je pod ochranou UNESCO, k vyhlídce u hotelu Encumeada, odkud se naskýtají jedinečné výhledy na severní i jižní pobřeží ostrova. Opět sjedete dolů a přes São Vicente se dostanete do malebného městečka Porto Moniz, kde se nachází přírodní koupaliště z lávových kamenů. Volný čas ke koupání v přírodních bazéncích s mořskou vodou. Na cestě zpět do hotelu pojedete přes Seixal a zastavíte se ještě v São Vicente.
Večer fakultativně možnost účasti na folklórním madeirském večeru spojeném s večeří.

7. den:

Výlet na východní pobřeží ostrova k výběžku São Lourenço, jedno z mála nedotčených míst Evropy, kde rozeklané různobarevné skály vytvářejí spolu s mořem a divokou přírodou fantastickou kombinaci. Pěší vycházka z Baia d´Abra k vyhlídce a majáku. Na závěr se zájemci mohou vykoupat na jediné přírodní písečné pláži ostrova Prainha, s černým pískem. Nachází se na půli cesty mezi Caniçalem a zátokou Baía d´Abra (jde o jedno z nejlepších míst na koupání na ostrově).

8. den:

Odpočinkový den, možnost se individuálně zúčastnit fakultativních lodních výletů, např. výlet na katamaránu za delfíny a ke Cabo de Girão k šnorchlování nebo na ostrov Porto Santo s 9 km písečných pláží, které vybízejí ke koupání, možnost projížděk na kole, pěších výletů po ostrově.

9. den:

Výlet do zeleného srdce ostrova - pěší procházka po levádě Rabaçal, která je lemována bílými a fialovými kalokvěty. Nejprve se projdete podél levády k vodopádu Cascata do Risco, pak budete pokračovat k jezírku s 25 vodopády a zpět se vrátíte tunelem. Poté sejdete do Calhety, kde se zájemci mohou vykoupat v oceánu.

10. den:

Odpočinkový den nebo fakultativní výlet po „pstruží levádě“ z Ribeiro Frio do Portely. Tato trasa zahrnuje v sobě vše, co je na levádách zajímavé: průchod skalními trhlinami, krátkými tunely a bujnou vegetací subtropického horského lesa. Celodenní výlet.

11. den:

Dopledne volno, v určený čas transfer na letiště, odbavení a odlet do Prahy.

Průvodkyně zájezdu: Lenka Mendonça

12. den:

.

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování bude ve 3* hotelu Dom Pedro Garajau ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel se nachází v klidné části východně od hlavního města Funchalu, (cca 6 km), v blízkosti mysu Garajau se sochou Krista. Do centra Funchalu jezdí každou hodinu autobus, cena 1 jízdenky je cca 2,25 - 2,50 eur (cena 2022). Hotel se skládá z několika hotelových budov, které mají vchod z ulice. Zde najdete lékárnu, pekárnu, potraviny, restaurace, půjčovnu aut a zastávku autobusu. Hotel má 2 venkovní bazény a jeden vnitřní. Součástí pokoje je balkon, TV. Vysoušeč vlasů je možné zapůjčit na recepci. Wifi zdarma u recepce. Oblázková pláž je od hotelu vzdálena cca 5-10 min chůze z kopce + lanovka, nebo dalších 10-15 minut navíc pěšky.

Ekologickou taxa ve výši cca 2 eur/osoba/den (max. 14 eur za pobyt)se platí přímo na recepci.

Stravování

V základní ceně jsou snídaně formou švédských stolů. Za příplatek je možné dokoupit večeře.

Cena zahrnuje

- leteckou dopravu na Madeiru a zpět, vč. tax
- transfery do hotelu a zpět
- privátní autobus na výlety 3., 4., 6., 7., 9. den
- 10x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
- služby průvodce

Příplatky

• jednolůžkový pokoj: 900 Kč/noc
• 9x večeře: 5400 Kč (v případě objednání folklorního večera)
• 10x večeře: 6000 Kč
• pokoj mořská strana 300 Kč/pokoj/noc (na vyžádání)
• loď na Porto Santo cca 65 €, katamaran cca 35 €
• folklórní večer v duchu madeirských tradic s večeří 1 100 Kč
• fakultativní výlety (min. 10 osob) – leváda Marocos 27 €, leváda Ribeiro Frio-Portela 39 €


Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Doprava na Madeiru je zajištěna leteckou společností Smartwings, let z Prahy do Funchalu QS1170 je 12,20 - 15,55 hod., let z Funchalu do Prahy QS1171 je 16,40 - 21,55 hod.

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je 1 odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a 1 příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet délky, šířky a výšky vč. držadel a koleček nesmí přesáhnout 250 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm.
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 30.7.2022
Zájezd byl plný krásných zážitků.Doporučuji všem milovníkům přírody.

Mail doručen: 4.10.2019
Mila Lenko. Dekuji Vam za uzasne pruvodcovani. Spoustu skvele naplanovanych prochazek, novych informací a hlavne usmevavou tvar a naladu a ohromnou vstricnost. Kterou jste nam venovala.
Helena čutová

Mail doručen: 14.10.2016
Dobrý den, zájezd byl super, ubytování na 3 hvězdy velice dobré. Absolutně nám nevadilo, že jsme mimo Funchal. Průvodkyně, paní honorární konzulka – to nemělo chybu. Pozdravuji ji touto cestou a až příště přijedeme dovezeme české párky a hořčici. Mrkající veselý obličej Vše bylo úžasné a nemělo to chybu.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,3

45 hodnocení

8,8

Hotel

8,9

Strava

9,7

Delegát

9,6

Doprava


9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Nádherný zájezd, výborně zorganizovany, hlavně díky naší pruvodkyni Lence. Moc dekuji.
Monika Romsyová - Madeira - květinová a turistická (18.09.2023 - 28.09.2023)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám moc líbil,slvělá průvodkyně Lenka a dobrá celá skupina účastníků, počasí výborné Alena a Mirek.
Alena Popková - Madeira - květinová a turistická (18.09.2023 - 28.09.2023)

8,3
Hotel: 8
Strava: 5
Doprava: 10
Delegát: 10
Antonín Chaloupka - Madeira - květinová a turistická (18.09.2023 - 28.09.2023)

8,5
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Všechno super,delegátka nejlepší na své, úplně úžasná!!!! Ale musím vytknout hotel a stravování!!!!!
Barbora Povolná - Madeira - květinová a turistická (10.07.2023 - 20.07.2023)

8,3
Hotel: 6
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Jana Horáčková - Madeira - květinová a turistická (10.07.2023 - 20.07.2023)

9,3
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl super, chtěla jsem vidět co nejvíc z Madeiry a to se podařilo. Nádherné hory, botanické zahrady, levády, městečka, strmá pobřeží a krásná voda oceánu. Velice příjemná parta lidí a hlavně delegátka
Lenka, která se nám celý zájezd věnovala. Moc děkuji Zdenka Bartáková
Hana Kovářová - Madeira - květinová a turistická (10.07.2023 - 20.07.2023)

9,3
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Krásný zájezd, nádherná příroda. Program zajímavý a dobře zorganizovaný, paní průvodkyně Lenka Mendonca byla vynikající, maximálně se nám věnovala, ukázala a řekla spoustu zajímavostí. Snídaně byly sice dobré, ale deset dní stále stejné, beze změny. Větší pestrost by byla vítaná.
Dagmar Harazimová - Madeira - květinová a turistická (10.07.2023 - 20.07.2023)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jana Chaloupková - Madeira - květinová a turistická (10.07.2023 - 20.07.2023)

9
Hotel: 10
Strava: 6
Doprava: 10
Delegát: 10
Jedním slovem super
Milan Topinka - Madeira - květinová a turistická (10.07.2023 - 20.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jan Theuer - Madeira - květinová a turistická (16.09.2022 - 26.09.2022)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Tomuto zájezdu se nedá nic vytknout. Nejlepší průvodkyně Lenka. Držte si ji. Hotelové vybavení dostačující. Velký výběr na snídaně i večeře každý den. Doprava bez problémů. Sympatický a zkušený řidič autobusu. I počasí se vydařilo.
Renata Gášková - Madeira - květinová a turistická (16.09.2022 - 26.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jedním slovem excelentní. Delegátka nepřekonatelná, velice příjemná, vstřícná a ochotná, program přizpůsobila počasí, pan řidič velký profesionál.
Dáša a Pavel
Dagmar Vejmělková - Madeira - květinová a turistická (16.09.2022 - 26.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi dobře organizovaný zájezd, příjemný hotel přímo u moře, vynikající delegátka paní Lenka Mendonca.
Milan Zezula - Madeira - květinová a turistická (16.09.2022 - 26.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Nejprve jsme si myslely ze jsme mely zvolit kratsi variantu ale nakonec nam to uteklo rychle.Pocasi bylo primo objednany,takze za nas spokojenost.
Zdena Ondráčková - Madeira - květinová a turistická (30.06.2022 - 11.07.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Naprostá spokojenost, výborná organizace výletů, skvělá průvodkyně paní Lenka. Hotel umístěn na skále, se vstupem do oceánu. Doporučuji všem, kdo mají rádi aktivní dovolenou. Dana Sláviková
Dana Sláviková - Madeira - květinová a turistická (30.06.2022 - 11.07.2022)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Tento zájezd je jeden z nejlepších, které jsem kdy absolvovala. Je třeba počítat s tím, že je trochu více "turistická", než "květinová", ale dost záleží na Vás, jak si nastavíte fakultativní výlety, kterých se účastnit nemusíte, pokud byste chtěli více odpočívat. Myslím, že jsme viděli a zažili naprosté maximum, co za 10 dní lze. Paní průvodkyně Lenka je naprosto úžasná, nikoho lepšího, než "domorodce", který na Madeiře a pro Madeiru žije, jsme si nemohli přát. Zná tu každý kámen a je nápomocná za každé situace. A před panem řidičem, který nás celou dobu vozil, obrovsky smekám, ze sliniček nad útesy, kam náz zvládl vyvézt, nás často brala závrať. Tento zájezd jednozančně doporučuji...
Petra Zavadilová - Madeira - květinová a turistická (16.07.2021 - 26.07.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Úžasný zájezd, DOPORUČUJI VŠEM TURISTŮM.
Jana Jirásková - Madeira - květinová a turistická (16.07.2021 - 26.07.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše naprosto skvělé. Ubytování výborné, strava výtečná. Průvodkyně paní Lenka se nám nadstandartně věnovala. Naprostá špička.
Jan Bezděk - Madeira - květinová a turistická (16.07.2021 - 26.07.2021)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Celkově jsme byli se zájezdem na Madeiru velmi spokojeni.
Stravování odpovídalo zařazení hotelu, avšak uvítali bychom pestřejší snídaně.
Cestování nám trochu znepříjemnilo to, že z našich kufrů zmizely cestou z Prahy pojišťovací popruhy z kufrů. S dopravou po ostrově jsme byli spokojeni.
Paní delegátka byla velmi milá a vstřícná. Oceňujeme bezprostřednost a širokou škálu informací, které nám díky znalosti ostrova i života na něm, mohla poskytnout.

Manželé Doležánovi
Zdeňka Doležánová - Madeira - květinová a turistická (20.09.2019 - 30.09.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Perfektní zajištění zájezdu ze strany CK, profesionální a velice příjemná, vstřícná a ochotná delegátka. Z uvedeného zájezdu jsem si přivezla spoustu krásných zážitků a poznatků. Výlety uskutečněné s menším počtem klientů byly velice pěkné a pohodové. Děkuji všem organizátorům.
Alena Čapková - Madeira - květinová a turistická (20.09.2019 - 30.09.2019)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Delegátka, paní Lenka byla naprosto úžasná, věnovala se nám během celého zájezdu, program přizpůsobila počasí a podala nám spoustu zajímavých informací.
Ještě jednou velké díky
Dana Křivánková - Madeira - květinová a turistická (20.09.2019 - 30.09.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Ubytování a strava s ohledem na poskytnutou kategorii.
Průvodce Lenka nemá konkurenci.
Josef Mareš - Madeira - květinová a turistická (05.07.2019 - 15.07.2019)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Blanka Magátová - Madeira - květinová a turistická (05.07.2019 - 15.07.2019)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme velmi spokojeni a rádi se s Vámi příště zase někam vydáme.
Miroslav Vlach - Madeira - květinová a turistická (05.07.2019 - 15.07.2019)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Věra Minaříková - Madeira - květinová a turistická (05.07.2019 - 15.07.2019)

8,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 8
Velmi krásný zájezd. Byli jsme spokojeni.
Milan Nosek - Madeira - květinová a turistická (21.09.2018 - 01.10.2018)

7,8
Hotel: 7
Strava: 8
Doprava: 7
Delegát: 9
Radovan Faistl - Madeira - květinová a turistická (21.09.2018 - 01.10.2018)

7,3
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 5
Liliana Vondrová - Madeira - květinová a turistická (21.09.2018 - 01.10.2018)

7,5
Hotel: 6
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 7
Denní program byl některé dny "uspěchaný", mohla být větší pohoda.
Karel Trávníček - Madeira - květinová a turistická (21.09.2018 - 01.10.2018)

8,8
Hotel: 7
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Se zájezdem na Madeiru jsme byli velice spokojeni, obzvláště oceňujeme práci průvodkyně která se nám maximálně věnovala. Jako již po několikáté nás Vaše cestovní kancelář nezklamala a už se těšíme na katalog zájezdů na příští rok.
Pavlína Malá - Madeira - květinová a turistická (06.07.2018 - 16.07.2018)

8,3
Hotel: 4
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Perfektní zájezd po organizační stránce, průvodce a strava vynikající. Madeira překrásná.
Připomínky k ubytování. Velké rozdíly. Někdo byl spokojený, ale někdo měl pokoj ve sklepě, kde bylo chladno a vlhko.
Zdenka Brachtlová - Madeira - květinová a turistická (06.07.2018 - 16.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvělý zájezd s vyváženou lehčí i náročnější turistikou a časem k oddechu.
Potom trochu zamrzí, že pokynům nebyla věnována větší pozornost - například:
..... Dále přejděte pouze s palubními zavazadly (max. 5 kg) k pasové kontrole, kde předložíte pas...
.....podle fenyklu - Funchal. Na čtyřmilionovém ostrově je to jediné město,...
ořeklepy v místních názvech.
Každopádně jsme se vrátili nadmíru spokojeni.
Vyjádření CK: Informace s palubními zavazadly a pasovou kontrolou je v daném roce správná. Název města Funchalu má opravdu základ ve slově fenykl (funcho = fenykl).
Marta Ruttkayová - Madeira - květinová a turistická (07.07.2017 - 17.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme za perfektně připravený zájezd. Protože to nebyl náš první zájezd s vaší CK, tak nezbývá než dodat, že vše bylo jako vždy vynikající. Už přemýšlíme, co s vámi podnikneme příští rok.

Iva Pěgřímová
Eva Záškolná
Iva Pěgřimová - Madeira - květinová a turistická (07.07.2017 - 17.07.2017)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Delegátka, i když byla záskok za nemocnou paní, byla vynikající.
Milan Minařík - Madeira - květinová a turistická (11.07.2016 - 22.07.2016)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme spokojeni, ale celodenní výlet dle programu ( 4.den ) k Pico Ruivo a následující leváda "Balcoes" a dále na Pico do Ariero byl časově příliš náročný, takže nebylo možné stihnout vyhlídku "hnízdo káňat" . Díky průvodkyni, která upravovala program dle počasí, nikde nepršelo a byly krásné výhledy.
Miloslav Kočí - Madeira - květinová a turistická (23.09.2016 - 03.10.2016)

7,5
Hotel: 7
Strava: 5
Doprava: 9
Delegát: 9
Alena Perníková - Madeira - květinová a turistická (23.09.2016 - 03.10.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
opravdu super dovolená, dlouho budu vzpomínat
Michaela Mašková - Madeira - květinová a turistická (11.07.2016 - 22.07.2016)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Moc se nám zájezd líbil, průvodkyně Lenka byla skvělá, zase s vámi někam rádi pojedeme! Holčíkovi
Jan Holčík - Madeira - květinová a turistická (11.07.2016 - 22.07.2016)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl výborný, a to zejména díky průvodkyni paní Lence, její přístup byl nadstandartní. Program byl dobře připraven, poznali jsme skutečně hodně, túry se nám líbily. Ubytování a stravu nehodnotím 10, ale bylo to odpovídající 3 hvězdičkovému hotelu, místo Garajau bylo zvoleno dobře. K moři sice daleko, ale bazény k osvěžení po túrách stačily.Vzhledem k tomu, že už s CK Emma jezdíme víc jak 20 let, mohu srovnávat a považuji za zájezd za velmi zdařilý.Grossová
Pavel Gross - Madeira - květinová a turistická (11.07.2016 - 22.07.2016)