X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Portugalsko

PORTO - AMARANTE - GUIMARAES - ARCO DE VALDEVEZ - PONTE DE LIMA - SISTELO - CASTRO LABOLEIRO - NP PENEDA-GERES - SOAJO - LINDOSO

Pohodové Porto, druhé největší město země proslulé svými sklepy na portské víno, bukolická příroda kraje Miňo a pohádkový národní park Peneda-Geres, to je kombinace, které se nedá odolat.

Max. počet osob ve skupině: 15
Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3400
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet přímou linkou z Vídně do Porta. Po příletu do Porta bude v příletové hale čekat na skupinku místní česky a slovensky mluvící průvodce. Z letiště pojedeme přímo k oceánu a projedeme se kolem pláže Foz do Douro až k ústí řeky Douro. Po mole můžete dojít až k majáku a sledovat, jak se mísí řeka s oceánem. Možnost oběda v rybářském městečku Matosinhos, kde se ryby grilují venku na obrovských grilech a je to v Portu to nejlepší místo, kde ochutnat čerstvé ryby. Odjezd na ubytování do hotelu, který se nachází v centru města v pěší vzdálenosti od hlavních památek, v blízkosti proslulé obchodní tepny Santa Catarina. Zbytek dne volno k odpočinku po ranním letu nebo možnost podvečerní vycházky kolem kaváren a obchodů k řece.

2. den

Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku Porta. Navštívíme nejvyšší věž města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled na celé město, proslulé knihkupectví Livraria Lello, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a mimo jiné se proslovilo díky spisovatelce Rollingové, autorce Harryho Potera. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 tisíc kachliček - azulejos, stejně tak jako nejstarší chrám ve městě - katedrála Sé. Volno na oběd, kdy můžete ochutnat některou z místních specialit, např. francezinhu. Odpoledne nás čeká Ribeira - proslulé nábřeží s barevnými domečky, kavárnami a restauracemi a výhledy na protější Vila Nova de Gaia se sklepy na portské víno a zakotvenými rabelos s naloženými sudy. Obdivovat můžete mosty přes řeku Douro, ať už most Ludvíka I, nebo most Maria Pia, který je dílem francouzského architekta G. Eiffela. Můžete se také fakultativně vydat na plavbu po řece Douro, během které můžete vidět všechny portské mosty. Den můžeme zakončit návštěvou některého z vinných sklepů ve Vila Nova de Gaia, spojenou s degustací lahodného moku. Návrat na hotel.

3. den:

Ráno vyjedeme z Porta směrem do krásné oblasti severního Portugalska zvané Miňo. První zastávka bude v Amarante, harmonickém městě na řece Támega se spoustou pamětihodností. V historickém centru města se nachází slavný kostel svatého Gonçala, a také most svatého Gonçala. Amadeo Souza Cardoso, proslulý portugalský umělec a rodák z Amarante, má svá díla vystavena v muzeu, které nese jeho jméno. Pokračovat budeme do Guimaraes, kolébky portugalského národa, protože se zde narodil první port. král Alfons I. Střed města je pod ochranou UNESCO. Obdivovat zde můžeme především králvoský žulový hrad. Poslední zastávkou bude Arco de Valvedez historické půvabné osadě, v jejíž blízkosti se konala slavná bitva, která rozhodla o osudu nově vznikajícího portugalského státu.Ubytování bude v kouzelném městečku Ponte de Lima, vinařském centru vína verde.

4. den:

Tento den věnujeme návštěvě národního parku Peneda - Geres, jednoho z posledních rájů v Evropě s nespoutanou autentickou přírodou. První zastávka bude ve vesnici Sistelo, kde se projdeme malebnou cestou podél řeky a poprvé se setkáme s žulovými sýpkami typickými pro tuto oblast. Volno na oběd. Potézastavíme a malebném poutním místě Santuario de Nossa Senhora da Peneda, kde se nachází kostel vybudovaný pod vysokou skálou a k němu patří téměř 300 m dlouhé schodiště s 20-ti kapličkami. Jedná se o poklidné až magické místo obklopené přírodou. Dále budeme pokračovat do Castro Laboreiro, kde se vydáme na výšlap nad město ke zřícenině hradu, odkud je překrásný výhled do okolí. Odpoledne ubytování v srdci národního parku, nocleh.

5. den:

Ráno se vydáne přesSoajo, které je rovněž proslulé kamennými sýpkami, do městečka Lindoso se spoustou kamenných sýpek, kterým se zde říká espingueiros, a stejnojmenným hradem a nádhernými výhledy na místní přehradu na hranici se Španělskem, se dostaneme do nejvýše položené portugalské vesnice Pitões de Júnias, kde je možnost se naobědvat v tradiční místní restauraci s typickými zdejšími pokrmy. Odpoledne návrat do Porta, volný večer v Portu.

6. den:

V ranních hodinách transfer na letiště a odlet do Vídně.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Vídeň - Porto - Vídeň
• letištní taxy a odbavení letu s příručním zavazadlem
• 5x ubytování v 3* hotelu se snídaní
• dopravu autobusem dle programu
• průvodcovské služby
• místního průvodce v přírodním parku

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3400 Kč
• odbavení zavazadla do 20 kg 1600 Kč/ zavazadlo
• návštěva sklepů v Portu 12 eur
Pokud je částka uvedena v eur, hradí se až na místě.
Předpokládaná částka na vstupy 45 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Vídeň - Porto 07,20 - 09,40
Porto - Vídeň 09,40 - 13,50


Časy letů jsou vždy pouze orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy