X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Portugalsko

PORTO • AROUCA • CITANIA De BRITEIROS • GUIMARAES • ARCO DE VALDEVEZ • CASTRO LABOREIRO • NP PENEDA-GERES • SISTELO • SOAJO • LINDOSO • MONCAO • VALENCA DO MINHO • CAMINHA • POVOA DE VARAZIM

Pohodové Porto, druhé největší město země proslulé svými sklepy na portské víno, bukolická příroda kraje Miňo a pohádkový národní park Peneda-Geres, to je kombinace, které se nedá odolat.

Max. počet osob ve skupině: 15
Porto a bukolická příroda severního Portugalska
9,7 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6900
5x večeře Na osobu / Na zájezd 2700
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Porta. Po příletu do Porta transfer do hotelu a ubytování.

2. den

Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku Porta, kolem nejvyšší věže města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled na celé město, proslulého knihkupectví Livraria Lello, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a mimo jiné se proslavilo díky spisovatelce Rollingové, autorce Harryho Pottera. Na vyhlídce se pokocháme pohledy na protější Vila Nova de Gaia, budeme pokračovat na nábřeží Ribeira - proslulé svými barevnými domečky, kavárnami a restauracemi. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 tisíc kachliček - azulejos, stejně tak jako nejstarší chrám ve městě - katedrála Sé. Po pauze na oběd se vydáme na protější stranu řeky, do Vila Nova de Gaia se sklepy na portské víno a zakotvenými rabelos s naloženými sudy. Navštívíme některý z proslulých sklepů a ochutnáme lahodný mok. Lanovkou se vydáme na most Luise I. a po něm se vrátíme do hotelu. Fakultativně se také můžete vydat na plavbu po řece Douro, během které můžete vidět všechny portské mosty.

3. den:

Ráno vyjedeme z Porta jihovýchodním směrem do srdce překrásných skalních masivů známých jako Magické hory, jejichž součástí je i Geopark Arouca (pod ochranu UNESCO), oblíbené místo milovníků pěší turistiky. Po dřevěných lávkách, můstcích a schodištích budeme moci obdivovat hlubokou žulovou rokli, kterou vytvořily divoké vody řeky Paiva. Dřevěné lávky se táhnou ve výšce cca 160 m podél toku řeky v délce necelých 9 km mezi říčními plážemi Areinho a Espiunca. Kouzlo a atmosféru celé oblast dotváří bohatá vegetace tvořená duby, kaštany, planikami, vrbami a jasany. Možnost projít se (zpoplatněno 12 eur) i po jednom z největších visutých mostů na světě s úctyhodných délkou 516 metrů. Na cestě zpět do Porta pojedeme přímo k oceánu a projedeme se kolem pláže Foz do Douro až k ústí řeky Douro. Po mole můžete dojít až k majáku a sledovat, jak se mísí řeka s oceánem. Návrat na ubytování.

4. den:

Ráno vyjedeme z Porta směrem do krásné oblasti severního Portugalska zvané Miňo. První zastávka bude u zbytků původního keltského hradiště Citania de Briteiros, jednoho z největších na Iberském poloostrově. Po prohlídce budeme pokračovat do městečka Guimaraes, kolébky portugalského národa, protože se zde narodil první port. král Alfons I. Střed města,které si zachovalo díky starobylým domům s vyčnívajícími stříškami středověký ráz, je pod ochranou UNESCO. Na vršku nad historickým jádrem můžeme obdivovat především královský žulový hrad z 10. stol., kapli sv. Michala a palác vévodů z Braganzy. Po prohlídce pokračování přes tzv. portugalský Řím, město Bragu do kouzelného městečka Arcos de Valdevez, dějiště proslulé bitvy, která kdysi rozhodla o osudu nově vznikajícího portugalského království. Ještě předtím se ale vystoupáme k nádherné vesnici Sistelo, považované za 1 ze sedmi zázraků Portugalska a nazývané také malý portugalský Tibet, malá procházka cca 3 km po okolí. Ubytování u Arcos de Valdevez.

5. den:

Tento den věnujeme návštěvě národního parku Peneda - Geres, jednoho z posledních rájů v Evropě s nespoutanou autentickou přírodou. Ráno nejdříve pojedeme do vesnice Soajo, která je proslulá svými kamennými sýpkami, projdeme se jejím malebným okolím (cca 6 km)a pak budeme pokračovat do městečka Lindoso se spoustou kamenných sýpek, kterým se zde říká espingueiros, se stejnojmenným hradem a nádhernými výhledy na místní přehradu ležící na hranici se Španělskem. Přejedeme hráz přes řeku Limia a po vrstevnici budeme pokračovat úchvatnou přírodou ke kostelu N. S. da Peneda s 300 m dlouhým schodištěm a 20-ti kapličkami. Jedná se o malou kopií baziliky Bom Jesus do Monte. Ubytování v horské vesnici Castro Laboreiro.

6. den:

Celý den strávíme v horské přírodě kolem Castro Laboreiro, kde je možné absolvovat různě pěší túry. Ráno podnikneme výpravu ke zbytkům hradu Castro Laboreiro, odkud se nám otevřou panoramatické výhledy 360 st.dokola, a navštívíme zdejší muzeum, kde se dovíme více o životě a zvycích v tomto Bohem zapomenutém kraji. Po té volno k individuálním výpravám nebo společná túra po cca 6 km dlouhé trase v okolí Catro Laboreiro. Ubytování na stejném místě.

7. den:

Ráno navštívíme Palác Brejoeira , kterému se říká portugalské Versailles, po té se vypravíme k hraničním pevnostním městům na řece Minho, z Monçao, centra produkce vína Albarinho, s krásnými zahradami, vodními prameny, úzkými uličkami plnými historie, ze které zůstaly pozůstatky hradu vystavěného na začátku 14. stol., se vypravíme po eko-stezkách kolem řeky Minho (cca 8,5 km). Naskočíme do autobusu a budeme pokračovat do dalšího hraničního městečka, do Valençy do Minho s mohutnou pevností s trojitým opevněním ve tvaru hvězdy ve stylu Vauban. Odsud se nám otevřou krásné výhledy na hraniční most a protilehlé město Tui s gotickou pevnostní katedrálou. Volno k posezení u kávy nebo k nákupům. Pokračování cesty až k ústí řeky Minho, do půvabného poutního městečka Caminha, kde se zastavíme v centru, abychom si připomněli poutní cestu a následně se projdeme po zlatistvých plážích v ústí řeky a pojedeme se ubytovat do jednoho ze dvou oblíbeného přímořských letovisek Viana do Castelo/Povoa de Varazim.

8. den:

Dopoledne volno (dle letových možností), transfer na letiště a odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha - Porto - Praha
• letištní taxy a odbavení letu se zavazadlem do 15 kg
• 7x ubytování v hotelích se snídaní
• dopravu autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 6 900 Kč
• 5x večeře 2 700 Kč (večeře není první a druhý den)
• návštěva sklepů v Portu 12 eur
• Geopark Arouca - vstup do parku 2 eur + zavěšený most 12 eur
Pokud je částka uvedena v eur, hradí se až na místě, ale objednána musí být dopředu, proto uvádět zájem již při přihlašování do poznámky.
Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):

Praha - Porto 19,50 - 22,15

Porto - Praha 15,10 - 19,15


Časy letů jsou vždy pouze orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,7

6 hodnocení

9,3

Hotel

9,3

Strava

10

Delegát

10

Doprava


9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
S výhradou posledního hotelu, ale to nebyla chyba CK Emma, spíše hotelu samotného.
Ladislava Rozehnalová - Porto a bukolická příroda severního Portugalska (09.09.2023 - 16.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl pečlivě připravená mozaika zážitků z úžasných míst...
Hana Opletalová - Porto a bukolická příroda severního Portugalska (09.09.2023 - 16.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byly jsme spokojeny a moc se nám tam líbilo. Nemůžeme si na nic stěžovat. Ještě jednou děkujeme za krásnou dovolenou.
Libuše Halabalová - Porto a bukolická příroda severního Portugalska (09.09.2023 - 16.09.2023)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Krásný, bohatý a pestrý program.
Kosmopolitní Porto s úžasnou a neopakovatelnou atmosférou, malebná městečka a vesničky.
Krásná příroda v Geoparku Arouca a NP Peneda – Geres - místa, kde se zastavil čas… , ticho a klid, jen pár turistů … Jak vzácné!
Vynikající víno a jídlo. Super parta. Počasí bez chyby. Nádhera, zážitky všemi smysly a skvělý relax!
Jana Adamčíková - Porto a bukolická příroda severního Portugalska (09.09.2023 - 16.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
výborné, příště zas
Vladimír Holoubek - Porto a bukolická příroda severního Portugalska (09.09.2023 - 16.09.2023)

9,3
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Program byl tak nabitý, že dojmy ze zájezdu stále ještě zpracovávám. Některé zastávky bych i vypustil.
Jiří Černík - Porto a bukolická příroda severního Portugalska (09.09.2023 - 16.09.2023)