X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Toulky Lefkádou s koupáním

Řecko

>

Lefkada

NIDRI • ostrov MEGANISSI • SPARTOCHORI • pláž JERAKAS • ostrov SKORPIOS • výlet za delfíny v zálivu AMVRAKIKOS • hlavní město ostrova LEFKAS • pevnost SANTA MAURA • klášter FANEROMENI • pláž PEFKOULIA • VASSILIKI • SIVOTA
Toulky Lefkádou s koupáním

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj polopenze Na osobu / Na noc 1200
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Dopoledne odlet z Brna a Ostravy, odpoledne přílet do Prevezy a transfer na ostrov Lefkáda k ubytování (cca 45 min). Ubytování, volno, koupání, schůzka s delegátkou a seznámení s ostrovem.

2. den

Pobyt na ostrově, odpočinek, koupání. Individuálně možnost procházek v letovisku a jeho okolí.

3. den:

Příjemný celodenní výlet lodí zaměřený na ostrůvky kolem Lefkady. Naše plavba směřuje z Nidri kolem pobřeží Lefkady k ostrovu Meganissi. Navštívíte zde pozoruhodnou jeskyni Papanikolis a okouzlující městečko Spartohori, odkud jsou krásné panoramatické výhledy na Lefkadu a přilehlé ostrovy. Plavba dále pokračuje směrem k řecké pevnině, do zátoky, kde je někdy možno spatřit i delfíny. Připlujeme na nádhernou bílou pláž Jerakas, která je z pevniny nedostupná. Zde přichází chvíle na odpočinek, koupání v průzračné vodě i na oběd spojený s grilováním a posezením u dobrého vína. Jednou z nejpoutavějších částí další plavby je obeplouvání Onassisova ostrova Skorpios, které je provázeno podrobným výkladem o životě tohoto známého řeckého rejdaře a také koupáním z lodi v křišťálově čistém moři. Den plný zastávek na koupání a slunění zakončíte plavbou kolem ostrůvku Madouri zpět do Nidri.

4. den:

Pobyt u moře, odpočinek, koupání. Fakultativně celodenní výlet do nádherné zátoky u města Preveza, kde se nachází oblast s největším výskytem delfínů ve Středomoří. na úvod plavby se seznámíme s významem ekosystému a také s historií oblasti. Pluje se v zálivu Amvrakikos, což je největší chráněný ekosystém pobřežních mokřadel a zalesněných ostrůvků s ptactvem, delfíny a želvami v Řecku. Během relaxu na palubě při poslechu harmonické hudby budeme mít možnost sledovat mořskou hladinu, kde se každým okamžikem objeví hejno přátelských delfínů, které si budeme moci vyfotit a obdivovat jejich krásu a hravost. Můžeme spatřit i mořské želvy. Následně zakotvíme v blízkosti krásné a klidné pláže, kde budeme mít příležitost si z lodi zaplavat v průzračných vodách zálivu. Vrcholem tohoto výletu bude bohaté jídlo podáváné na lodi s čerstvými krevetami, mušlemi, sardinkami, které jsou zde považovány za nejlepší v Řecku. To vše doplněno přílohami, saláty i chlazenými nápoji včetně místnío vína. Po skvělém jídle se lodí vrátíme zpět do přístavu a odpoledne návrat na Lefkádu.

5. den:

Volno, odpočinek, koupání. Individuálně možnost procházky do soutěsky nedaleko Nidri, která nám přinese příjemné ochlazení a nabídne ke koupání jezírko pod vodopádem. K večeru odjezd na výlet, který nás zavede na nejzajímavější místa hlavního města ostrova Lefkas. Procházky úzkými uličkami s tradičními dřevěnými domy, rozličné kostely se zajímavými freskami, historické budovy z 16. a 17. stol. Jako např. Charamoglisova knihovna či ukázky opevnění. Při večerních procházkách objevíme i staré tradiční obchůdky a taverny i centrální náměstí plné kaváren a restaurací. Zajímavá bude určitě i prohlídka nového přístavu plného jachet i procházka kolem starého přístavu při západu slunce.

6. den:

Celodenní autobusový výlet k poznání nejzajímavějších míst ostrova Lefkáda. Náš výlet začneme ohlédnutím zpět do minulosti návštěvou pevnosti Santa Maura. Po její prohlídce a po seznámení se s řeckými tradicemi a historií a také s životem místních ostrovanů budeme pokračovat do kláštera Faneromeni - nejdůležitější religiózní památku ostrova, který je jedním z pěti poutních míst v Řecku. Zde budeme mít úchvatný výhled na celý severní cíp ostrova. Následuje osvěžení, odpočinek a koupání v azurově modrém moři na pláži Pefkoulia. Dále nás čeká malebná vesnička na severozápadě ostrova Agios Nikitas. Zde si dopřejeme krátkou procházku po promenádě nebo posezení v místních kavárničkách. Odpoledne se vydáme směrem na jih. Podél západního pobřeží ostrova se zástávkami na krásné výhledy na divoké pobřeží se dostaneme do letoviska Vassiliki, které je vyhlášeným centrem windsurfingu. Cestou z Vassiliki budeme projíždět jižní pobřeží Lefkady a uvidíme nádherná místa a přírodní scenérie. Závěrečná zastávka patří malebné rybářské vesnici Sivota, jejíž rybí taverny patří k nejvyhlášenějším na ostrově.

7. den:

Závěrečný den bude věnován odpočinku, koupání a procházkám letoviskem Nidri s krásnou pěší zónou plnou restaurací, kaváren, obchůdků a suvenýrů i s přístavem s množstvím restaurací a výletních lodí.

8. den:

Ráno transfer na letiště a odlet do Brna a Ostravy.

Podrobné informace

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve 3* hotelu Aspasia ve dvoulůžkových pokojích, některé s možností přistýlky pro děti i dospělé. Pokoje jsou v přízemí, s vlastní terasou s posezením. V pokojích je klimatizace, lednička, TV, trezor - vše zahrnuto v ceně pobytu. Pokoje mají vlastní sociální zařízení a jsou vybaveny ložním prádlem i ručníky. Pokoje jsou cca 50m od pláže.

Stravování

Ubytování v hotelových pokojích je zajištěno s polopenzí, která obsahuje snídaně formou bufetu a večeře výběrem z menu. Večeře zahrnují vždy jedno hlavní jídlo, salát a dezert nebo ovoce. Nápoje nejsou v ceně večeří.

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu tam a zpět
• letištní taxy a odbavení zavazadla do 23kg
• transfer z letiště do hotelu a zpět
• ubytování ve 3* hotelu na 7 nocí
• 7x polopenzi
• výlety dle programu
• služby delegáta

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Pobytovou taxu: cca 1,50EUR / os. / den.
Platba se hradí při příjezdu na recepci.
Fakultativní výlety

Příplatky

Fakultativní výlet Pozorování delfínů cca 75 EUR (platba na místě)
Jednolůžkový pokoj: 1 200 Kč/noc
Dětská postýlka (na vyžádání) zdarma (jen v pokoji bez přistýlky)
Plážový servis: 20 EUR / pokoj / den - slunečník a 2 lehátka nebo konzumace v hotelu ve výši 20 EUR / pokoj / den
Pobytová taxa: cca 1,50 EUR/pokoj/noc (platba na místě)

Doprava

Doprava na Lefkádu je zajištěna letadly Boeing 737-800 české letecké společnosti Smartwings.
Předpokládaný letový řád (místní časy):

Lety z Brna Brno 10:00 - Preveza 14:55, Preveza 08:10 - Brno 09:15
Lety z Ostravy Ostrava 11:45 - Preveza 14:55, Preveza 08:10 - Ostrava 10:45

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.
Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.
Rozměry příručního zavazadla - max. 55x45x25 cm
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy