X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky

Španělsko

BURGOS • SANTANDER • SANTILLANA • COMILLAS • S. VICENTE DE LA BARQUERA • LLANES • S. M. DE VALDEDIÓS • OVIEDO • CANGAS DE ONÍS • PICOS DE EUROPA • CUDILLERO • RIBADEO • PLAYA DE LAS CATEDRALES • SOBRADO DE MONGES • SANTIAGO DE COMPOSTELA • SALAMANCA

Poutě do Santiaga de Compostely jsou směsicí krásných pěších tras, vynikajícího jídla a vína, neopakovatelných památek a nezapomenutelných setkávání s poutníky z celého světa. Využijte magickou atmosféru putování a připojte se k poutníkům, kteří po staletí udržují tuto prastarou tradici. Sledováním žluté šipky při putování na západ objevíte místa plná historie i přírodních krás. Působivá pobřežní města Comillas, Santander, LLanes, původní hlavní město asturského království Oviedo, majestátní vrcholky Evropských štítů, ledovcová jezera, legendární jeskyně Covadonga, středověká Santillana, nejúchvatnější pláže u Ribadea, prerománské kostelíky, to je jen zlomkem toho, co navštívíte během této výjímečné cesty, kde každý den uvidíte dechberoucí skvosty, které nemají jinde srovnání.

Náročnost tras: středně lehká
O 1 den delší, 9 dní/8 nocí
Max. počet osob ve skupině: 24
Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky
9,8 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5900
6x večeře Na osobu / Na zájezd 2500
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z ČR do Španělska, po příletu odjezd na ubytování do Burgosu, dle letových možností večerní procházka historickým jádrem "Cidova města" kolem řeky Arlanzón, s překrásnou gotickou katedrálou, která je pod ochranou UNESCA, kolem renesančního vchodu do starého města Puerta de S. María, přes Plaza Mayor k renesančnímu paláci Casa del Cordón.

2. den

Ráno odjezd ke Kantáberskému pobřeží, do Santanderu, hlavního města Kantábrie, které proslulo na přelomu 19. a 20. stol. jako lázeňské město vyšší společnosti. Z té doby pochází i nádherná architektura ve stylu Belle Epoque, včetně lázeňského komplexu El Sardinero u stejnojmenné pláže. Velmi populární je i pláž u výběžku Magdalena, kde se nachází palác postavený pro krále Alfonse XIII. Odpoledne odjezd do půvabného městečka Santillana del Mar s atraktivním architektonickým souborem z 12.-16. stol., který zůstal dodnes prakticky nezměněn. Městečko původně vzniklo kolem středověkého kláštera Sta. Juliana. Ubytování a večeře u Santillana del Mar.

3. den:

Po snídani odjezd směrem ke Comillas odkud povede první pěší túra kolem pobřeží. Pěší túra povede z Comillas do San Vicente de la Barquera (cca 12-13 km). Po túře procházka kouzelným městečkem San Vicente de la Barquera a následně přejezd do Llanes, typického asturského rybářského přístavu s památkově chráněným historickým centrem. Po krátké procházce odjezd do Covadongy, poutního místa a kolébky reconquisty, kde r. 722 zvítězil vizigótský Pelayo nad Maury, a k ledovcovým jezerům Enol a Encina ve výšce 1100 m. Procházka kolem jezer (závislá na počasí). Ubytování v Covadonze.

4. den:

Po snídani se vydáme přes bývalé královské město Cangas de Onís a městečko Villaviciosa, centra produkce cideru, k předrománskému klášteru Monasterio de Valdedios, odkud začíná pěší túra. Túra povede od kláštera Valdedios za vesnici Pedrosa (cca 10 km).
Po túře pokračování cesty do Ovieda, hlavního města Asturie, ke dvěma předrománským stavbám na Monte Naranco, které jsou pod ochranou UNESCO. Ubytování v Oviedu, podvečerní prohlídka historického centra, bývalého rezidenčního města asturských králů. Staré město kolem katedrály je rovněž zapsáno na seznamu UNESCO.

5. den:

Po snídani znovu přejezd na pobřeží do Cudillera, pěší túra povede přímo z Cudillera, jedné z nejpěknějších vesnic Asturie k Soto de Luiňa (cca 11-12 km). Odjezd do Ribadea, procházka u pláže As Catedrais s bizarními skalními útesy. Odjezd na ubytování a večeři do hotelu v Ribadeo.

6. den:

Ráno přejezd k začátku túry do Sobrado. Pěší túra od kláštera Monasterio de Santa María de Sobrado, založeného r. 952, který je pod ochranou UNESCO, do Corredoiras (cca 8,5 km). Přejezd do Santiaga de Compostela, ubytování, procházka městem.

7. den:

Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši, posezení v kavárnách a sledování poutnícké atmosféry nebo procházky parky kolem centra města se spoustou zajímavé moderní i středověké architektury nebo možnost jet vlakem do nedalekého přímořského městečka Villagarcía de Arousa. Ubytování v Santiagu.

8. den:

Brzy ráno odjezd do Salamanky, slavného univerzitního města, po příjezdu do Salamanky prohlídka renesančního centra s řadou skvostných památek - Casa de las Conchas, Plaza Mayor, Clerecía, Casa Lis, stará a nová katedrála. Ubytování v Salamance.

9. den:

Ráno odjezd autobusem na letiště, odbavení a let do ČR.

Průvodkyně zájezdu:

Podrobné informace

Cena zahrnuje

•leteckou dopravu
•letištní taxy
•8x ubytování ve 3*-4* hotelích se snídaní
•dopravu špan. autobusem dle programu
•průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
• 6x večeře 2 600 Kč
• pojištění léčebných výloh a storna ECP 590 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):

bude upřesněno později

odlet: 12,25 - 15,35
návrat: 16,00 - 18,55

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 20 kg a jedno příruční zavazadlo o max. rozměrech 56x40x25cm do 8 kg váhy.

(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.


Doprava po Španělsku je zajištěna autobusem se španělskou dopravní společností.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 2.7.2019
Dobrý den,
absolvovali jsme s vaší CK zájezd po severním Španělsku s cílem v Santiago de Compostela v termínu od 17.6 do 25.6.19. Chceme vyjádřit naši spokojenost, zájezd byl dobře připraven, průběh putování bez problému, průvodcovaný velmi historie znalou a navíc příjemnou Lenkou Raškovou. Čas všech dnů byl maximálně využit, vždy až do pozdní večeře (nebo i po ní!). Oceňujeme i velmi dobré ubytování v hotelích po trase včetně výběru a kvality jídla. Děkujeme za hezky strávený týden a pěkné zážitky a těšíme se na nějaké příště...

S pozdravem
Vladimír Špelina a Daniela Winklerová

Mail doručen 17.8.2017:
Naprosto skvělý zájezd, kde nechybělo nic! Hory, moře, města, vesnice, nádherná příroda severu Španělska. Sever Španělska navíc zatím není zatížen tak masovou turistikou jako jiné oblasti Španělska. Zájezd byl velmi dobře koncipován s do posledního detailu promyšlenými trasami. Skvělá, velmi fundovaná a příjemná průvodkyně. Krásné ubytování v centrech města s možností večerních procházek, výborné jídlo, mnoho místních specialit, atd. Moc doporučuji! Alena Simbartlová

Mail došel 11.7.2017:
Vážená paní Sylvo,
dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za nádherný zájezd Svatojakubská pouť 2, na který budu dlouho a ráda vzpomínat. Navštívili jsme mimořádně krásná místa na pobřeží i ve vnitrozemí - malebná města a městečka, vesničky a viděli nádhernou přírodu. Tato překrásná mozaika předčila moje očekávání. Oceňuji nejen Vaši pečlivost při sestavování trasy zájezdu, který jste nám oproti původnímu programu ještě obohatila, ale i Vaši profesionalitu na zájezdu samotném. Dozvěděli jsme se spoustu informací a zajímavostí a po celou dobu zájezdu mezi účastníky panoval klid, úžasná pohoda a dobrá nálada. Ráda bych rovněž vyzdvihla skvělé hotely v centru měst, vynikající večeře, zkušeného řidiče a hlavně bezvadnou partu účastníků,se kterými byla opravdu radost putovat…..
Srdečně zdraví
J. Adamčíková

Mail došel 11.7.2017:
Mila pani Sylvo,
rada bych vam jeste jednou podekovala za krasny zajezd do Spanelska s bezvadnou pripravou a pruvodcovskym doprovodem. Hana Chandler

mail došel:5.8.2018:
Dobrý večer paní Sylvo,
chci vám poděkovat za zaslané fotografie z mé cesty do Santiaga de Compostela v termínu 23.6. - 1.7.2018.
Zároveň chci vyslovit dík za báječnou cestu s báječnou průvodkyní p. Lenkou Raškovou. Díky tomu, že jsme byli malá skupinka, vše klaplo na jedničku. Protože jsem loňskou cestu francouzskou trasou absolvovala s Vámi (a vy jste byla jednička), měla jsem trochu strach, že to nebude ono. Ale nemohu si stěžovat. Dasvidová Blanka

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,8

31 hodnocení

9,8

Hotel

9,6

Strava

9,9

Delegát

9,8

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vážená paní Sylvo,
Mnohokrát děkujeme za krásný zájezd Svatojakubská pouť 2. Vše proběhlo bez jakéhokoliv zádrhelu. Program zájezdu byl sestaven s maximální pečlivostí a každé navštívené místo na trase mělo své kouzlo. Ubytování a jídlo výborné.
Provedla i provezla jste nás krásnými místy a svým přátelským přístupem a vyčerpávajícími informacemi jste udělala z této dovolené úžasný zážitek . Moc děkujeme Čechovi
Libor Čech - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jaroslava Němečková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Nádherný a nezapomenutelný zážitek
Výborná organizace celého zájezdu a zajištění ubytování v blízkosti center měst, skvělý řidič a především úžasná průvodkyně.
Už se těším na příště....
Pavla Frahsová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jana Vaculíková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Program zájezdu byl velice pečlivě naplánován. Byl nabitý, takže jsme stihli navštívit spoustu krásných míst jak v přírodě tak ve městech či vesničkách Španělska. Průvodkyně paní Sylva je velice milá, má velký přehled nejen o historii památek, ale také o současném dění. Mohli jsme se na ni s čímkoliv obrátit.
Děkuji za pěkný zájezd!
Julie Sobotková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ze zájezdu jsem nadšená,byl jedním slovem báječný.Určitě Svámí pojedu znovu zase jinou část Svatojakubské cesty.Průvodkyně pohotová,trpělivá,vstřícná.
Marcela Černá - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
vše bylo naprosto super
Olga Pavlíková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Olga Pavlíková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou přes Kantábrii, Asturii a Picos de Europa do Santiaga de Compostela - letecky (01.07.2023 - 09.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl pro nás úžasným zážitkem. Byl precizně připravený a tomu také odpovídal celý průběh. Děkujeme paní Sylvě!
Magda Koktavá - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (27.06.2022 - 05.07.2022)

9
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 7
Delegát: 10
Ivana Bartošová - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (27.06.2022 - 05.07.2022)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Se zájezdem jsem byla velmi spokojená .Hlavně k tomu přispěla paní průvodkyně a její dokonalé popisování navštěvovaných míst. Zlámalová Magdalena
Magdalena Zlámalová - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (27.06.2022 - 05.07.2022)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Severní svatojakubská pouť je nejen příjemná ochutnávka camina, ale také krásný poznávací zájezd s bohatým programem - pestrá mozaika nádherných měst, malebných vesniček a krásné přírody v horách i u moře. Putovali jsme z baskického Bilbaa přes Kantábrii a Asturii do Santiago de Compostela a naše poznávání zakončili v překrásné Salamance.
Poznali jsme nádherný kout Španělska, kterým nás skvělá Sylva Pulková mistrně provedla.
Jana Adamčíková - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (27.06.2022 - 05.07.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zuzana Rybová - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (27.06.2022 - 05.07.2022)

8
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 8
Delegát: 6
Celkově se zájezd vydařil, program je dobře sestavený. Občas byly problémy s panem řidičem a trasou, těžko posuzovat proč. Paní průvodkyně zná oblast velmi dobře, ale organizačně je značný prostor pro zlepšení. Ona byla, logicky, vždy v čele skupiny, ale moc jí nezajímalo, kde je konec. Výklad začala k prvním šťastlivcům, zbytek o informace prostě přišel. Z místa vyrážela často sama, protože se nepodělila o fakt, že odcházíme. Tůry byly na pěkných místech, ale z map nebylo často jasné, kde jsme a kam jdeme. Když je člověk někde poprvé, tak mu všechno to kde-co-jak trvá déle... Ale nakonec jsme si to vždycky vysvětlili a nikdo se úplně neztratil, takže dobré...
Celkově jsme byli určitě spokojeni, ubytování bylo na velmi dobré úrovni, jídlo slušné a ocenili jsme pochopitelně nápoje "v ceně", takže se již těď těšíme na další výlet. A třeba se ještě zlepší ta organizace a bude to super, určitě "10". Děkujeme. Dluhošovi
Bohumil Dluhoš - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (27.06.2022 - 05.07.2022)

9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Zájezd byl báječný, předčil naše očekávání. Delegátka zájezdu Lenka byla špičková profesionálka s hlubokou znalostí historie nejen Španělska a jeho památek, ale dokonalým projevem nás provázela po celou cestu a dávala do širších dějinných souvislostí vše, co nás zajímalo a s čím jsme se během cesty setkávali.
Řidič Chosé byl příjemným a veselým zpestřením společného cestování, ochotný, flexibilní. Pouze změna zpátečního letu nikoliv z Porta, ale z Madridu, byla drobným nedostatkem, který ovšem nebyl chybou cestovní kanceláře EMMA, a my jsme si užili hezky i náhradní zpáteční okruh kolem Avilly.
Ivana Havlasová - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (17.06.2019 - 25.06.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
celkově jsme byli s zájezdem do Santiaga de Copostela velmi spokojeni.
Jak s trasou,programem a i velmi příjemnou,milou a vždy připravenou průvodkyní Lenkou.
Ubytování bylo velmi pěkné, vždy čisto a útulno. Stravování bylo někdy jednodušší, málo teplé/Salamanca až studené/.
Celkově jsme byli ale velmi "fain parta"i skvělý byl i pan řidič José, takže bych zájezd určitě doporučila každému novému zájemci a s vaší CK zase někdy příště..
Zdravíme a děkujeme Marie + Boris
Marie Nováková - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (17.06.2019 - 25.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvěle vyvážená trasa, kde si každý z účastníků může najít to svoje.
Moc děkuji za skvělý zájezd
Miloslav Čech - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den.
S uvedeným zájezdem jsem byla velice spokojená. Po loňské zkušenosti, jsem očekávala jako průvodkyni paní Pulkovu, ale mohu s klidným svědomím říci, že paní Lenka Rašková se svého úkolu zhostila s plnou odpovědností. Velice mě překvapily její znalosti historie. Na závěr mohu říci, že se mně zájezd líbil a uvažuji o Portugalské cestě, pokud se příští rok pojede.
Davidová.
Blanka Davidová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi spokojeni,doporučujeme. Rádi zkusíme i portugalskou variantu. Zdravíme a přejeme hodně úspěchů. Břeňovi.
Alena Břeňová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám moc líbil.Děkujeme
Alena Břeňová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byla jsem opravdu spokojená, pokoje v hotelích čisté,vybavené. Objednaná strava-ryby, dobře upravené, pan řidič moc ochotný a příjemný. Lenka, průvodkyně se velice snažila, aby vše klapalo a dozvěděli jsme se o historii a životě ve Španělích co nejvíce. Musím přiznat,že se mi už nyní stýská po tomto hezkém zájezdu.Marie Zídková
Marie Zídková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme především paní Pulkové, naší delegátce na deset s hvězdičkou! Výborně připravený zájezd, nelze nic vytknout!
Opět výběr z toho nejzajímavějšího, co Severní cesta do Santiaga nabízí. Přídavkem byla návštěva přírodního parku
Picos de Europa s nádhernými ledovcovými jezery.
Byl to zážitek na celý život.
Václav Derner - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Naprosto skvělý zájezd, kde nechybělo nic!
Hory, moře, města, vesnice, nádherná příroda severu Španělska. Sever Španělska navíc zatím není zatížen tak masovou turistikou jako jiné oblasti Španělska.
Zájezd byl velmi dobře koncipován s do posledního detailu promyšlenými trasami. Svělá, velmi fundovaná a příjemná průvodkyně.
Krásné ubytování v centrech města s možností večerních procházek, výborné jídlo, mnoho místních specialit, atd.
Moc doporučuji!
Alena Simbartlová
Alena Simbartlová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Jana Kaloudová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájazd hodnotíme veľmi pozitívne. Páčil sa nám výber navštívených miest, ale hlavne vysoko oceňujeme veľmi erudovaný výklad sprievodkyne pani Pulkovej, čo sa týka histórie, ale aj súčasnosti týchto miest.
Soňa a Gejza Wimmerovci
Soňa Wimmerová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Už to byla naše třetí cesta do Santiaga - tentokráte změněná "severní" trasa. Naprostá spokojenost a jistě si s touto CK vybereme v dalších létech i nějaký jiný zájezd. Mohu jen vřele doporučit! Hana Neustupná - Cheb
Hana Neustupná - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Renata Králíková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

9,3
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Velice hezky zajezd. Pruvodkyne byla super. Jeji znalostt historie a podani byla neuveritelna !
Strava velice dobra ,az na jeden den kdy jsem po spatne rybe zvracela.
Tento zajezd rozhodne doporucuji !!
Hana Chandler - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Úžasný zájezd, pohodová pouť do Santiaga. Mnoho zážitků, paní průvodkyně nás stále zahrnovala informacemi.
Díky zájezdu jsme poznali, jak je Španělsko krásná země s bohatou historií. Parta 20 účastníků byla vynikající, kamarádská, zcela bezproblémová. Ubytování bylo vždy v těch nejlepších hotelech. Těšíme se na další trasu pouti do Santiaga.z Portugalska. A mnohokrát paní průvodkyni děkujeme.
Jiří Černík - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)