X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky

Španělsko

BURGOS • SANTANDER • SANTILLANA • COMILLAS • LLANES • OVIEDO • CANGAS DE ONÍS • PICOS DE EUROPA • CUDILLERO •RIBADEO •SANTIAGO DE COMPOSTELA • SALAMANCA

Využijte neopakovatelnou atmosféru putování v době jakubského roku a připojte se k poutníkům, kteří po staletí udržují tuto prastarou tradici. Rok 2021/2022 je svatojakubský rok, tzn. že poutníci mohou po dlouhých jedenácti letech opět projít svatou bránou katedrály v Santiagu, která se otvírá pouze ve svatém roce, a dosáhnout plného odpuštění. Severní cesta je jednou z nejstarších a díky své různorodosti i nejatraktivnějších poutních cest do Santiaga de Compostela.

Náročnost tras: středně lehká
max. počet osob ve skupině: 24
Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky
9,8 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5600
6x večeře Na osobu / Na zájezd 2150
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z ČR do Španělska, transfer do Burgosu, Cidova města s nádhernou gotickou katedrálou a řadou působivých renesančních památek, ať už je to Puerta de S. María, Casa del Cordón nebo Plaza Mayor. Večerní procházka starým městem. Ubytování v Burgosu.

2. den

Ráno odjezd ke Kantáberskému pobřeží, do Santanderu, hlavního města Kantábrie, které proslulo na přelomu 19. a 20. stol. jako lázeňské město vyšší společnosti. Z té doby pochází i nádherná architektura ve stylu Belle Epoque, včetně lázeňského komplexu El Sardinero u stejnojmenné pláže. Velmi populární je i pláž u výběžku Magdalena, kde se nachází palác postavený pro krále Alfonse XIII. Odpoledne odjezd do půvabného městečka Santillana del Mar s atraktivním architektonickým souborem z 12.-16. stol., který zůstal dodnes prakticky nezměněn. Městečko původně vzniklo kolem středověkého kláštera Sta. Juliana. Ubytování u Santillana del Mar.

3. den:

Po snídani odjezd směrem ke Comillas odkud povede první pěší túra kolem pobřeží .Pěší túra povede z Comillas do San Vicente de la Barquera (cca 12-13 km). Po túře procházka kouzelným městečkem San Vicente de la Barquera a následně přejezd do Llanes, typického asturského rybářského přístavu s památkově chráněným historickým centrem. Po krátké procházce odjezd do Covadongy, poutního místa a kolébky reconquisty, kde r. 722 zvítězil vizigotský Pelayo nad Maury, a k ledovcovým jezerům Enol a Encina ve výšce 1100 m. Procházka kolem jezer (závislá na počasí). Ubytování v Covadonze.

4. den:

Po snídani se vydáme přes bývalé královské město Cangas de Onís a městečko Villaviciosa, centra produkce sidry k předrománskému klášteru Monasterio de Valdedios, odkud začíná pěší túra. Túra povede od kláštera Valdedios za vesnici Pedrosa (cca 11-12 km).
Po túře pokračování cesty do Ovieda, hlavního města Asturie, ke dvěma prerománským stavbám na Monte Naranco, které jsou pod ochranou UNESCO. Ubytování v Oviedu, podvečerní prohlídka historického centra, bývalého rezidenčního města asturských králů. Staré město kolem katedrály je rovněž zapsáno na seznamu UNESCO.

5. den:

Po snídani znovu přejezd na pobřeží do Cudillera, odkud začíná pěší túra z jedné z nejpěknějších vesnic Asturie k Soto de Luiňa (cca 11-12 km). Odjezd do Ribadea, po cestě pozdní oběd. Procházka u pláže As Catedrais s bizarními skalními útesy. Odjezd na ubytování do hotelu v Ribadeo.

6. den:

Ráno přejezd k začátku túry do Sobrado. Pěší túra od kláštera Monasterio de Santa María de Sobrado, založeného r. 952, který je pod ochranou UNESCO, do Corredoiras (cca 8,5 km). Přejezd do Santiaga de Compostela, ubytování, procházka městem.

7. den:

Dopoledne volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnické mši. Odpoledne fakultativně pěší procházka parky kolem centra města se spoustou zajímavé moderní i středověké architektury nebo možnost jet vlakem do nedalekého přímořského městečka Villagarcía de Arousa. Ubytování v Santiagu.

8. den:

Brzy ráno odjezd do Salamanky, slavného univerzitního města, po cestě zastávka v Pazo da Oca, galicijských Versailles, po příjezdu do Salamanky prohlídka renesančního centra s řadou skvostných památek - Casa de las Conchas, Plaza Mayor, Clerecía, Casa Lis, stará a nová katedrála. Ubytování v Salamance.

9. den:

Ráno odjezd autobusem na letiště, odbavení a let do ČR.

Průvodkyně zájezdu:

Podrobné informace

Cena zahrnuje

•leteckou dopravu
•letištní taxy
•8x ubytování ve 3*-4* hotelích se snídaní
•dopravu špan. autobusem dle programu
•průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 600 Kč
• 6x večeře 2 150 Kč (večeře není 2. a 7. den)
• pojištění léčebných výloh a storna ECP 490 Kč

Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):

27.6. OK 700 PRG 11,15 MAD 14,15
05.7. OK 701 MAD 15,15 PRG 18,15

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 20 kg
a jedna příruční kabelka do 3 kg.


(Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 250 cm.)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 2.7.2019
Dobrý den,
absolvovali jsme s vaší CK zájezd po severním Španělsku s cílem v Santiago de Compostela v termínu od 17.6 do 25.6.19. Chceme vyjádřit naši spokojenost, zájezd byl dobře připraven, průběh putování bez problému, průvodcovaný velmi historie znalou a navíc příjemnou Lenkou Raškovou. Čas všech dnů byl maximálně využit, vždy až do pozdní večeře (nebo i po ní!). Oceňujeme i velmi dobré ubytování v hotelích po trase včetně výběru a kvality jídla. Děkujeme za hezky strávený týden a pěkné zážitky a těšíme se na nějaké příště...

S pozdravem
Vladimír Špelina a Daniela Winklerová

Mail doručen 17.8.2017:
Naprosto skvělý zájezd, kde nechybělo nic! Hory, moře, města, vesnice, nádherná příroda severu Španělska. Sever Španělska navíc zatím není zatížen tak masovou turistikou jako jiné oblasti Španělska. Zájezd byl velmi dobře koncipován s do posledního detailu promyšlenými trasami. Skvělá, velmi fundovaná a příjemná průvodkyně. Krásné ubytování v centrech města s možností večerních procházek, výborné jídlo, mnoho místních specialit, atd. Moc doporučuji! Alena Simbartlová

Mail došel 11.7.2017:
Vážená paní Sylvo,
dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za nádherný zájezd Svatojakubská pouť 2, na který budu dlouho a ráda vzpomínat. Navštívili jsme mimořádně krásná místa na pobřeží i ve vnitrozemí - malebná města a městečka, vesničky a viděli nádhernou přírodu. Tato překrásná mozaika předčila moje očekávání. Oceňuji nejen Vaši pečlivost při sestavování trasy zájezdu, který jste nám oproti původnímu programu ještě obohatila, ale i Vaši profesionalitu na zájezdu samotném. Dozvěděli jsme se spoustu informací a zajímavostí a po celou dobu zájezdu mezi účastníky panoval klid, úžasná pohoda a dobrá nálada. Ráda bych rovněž vyzdvihla skvělé hotely v centru měst, vynikající večeře, zkušeného řidiče a hlavně bezvadnou partu účastníků,se kterými byla opravdu radost putovat…..
Srdečně zdraví
J. Adamčíková

Mail došel 11.7.2017:
Mila pani Sylvo,
rada bych vam jeste jednou podekovala za krasny zajezd do Spanelska s bezvadnou pripravou a pruvodcovskym doprovodem. Hana Chandler

mail došel:5.8.2018:
Dobrý večer paní Sylvo,
chci vám poděkovat za zaslané fotografie z mé cesty do Santiaga de Compostela v termínu 23.6. - 1.7.2018.
Zároveň chci vyslovit dík za báječnou cestu s báječnou průvodkyní p. Lenkou Raškovou. Díky tomu, že jsme byli malá skupinka, vše klaplo na jedničku. Protože jsem loňskou cestu francouzskou trasou absolvovala s Vámi (a vy jste byla jednička), měla jsem trochu strach, že to nebude ono. Ale nemohu si stěžovat. Dasvidová Blanka

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,8

16 hodnocení

9,8

Hotel

9,5

Strava

10

Delegát

9,9

Doprava


9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Zájezd byl báječný, předčil naše očekávání. Delegátka zájezdu Lenka byla špičková profesionálka s hlubokou znalostí historie nejen Španělska a jeho památek, ale dokonalým projevem nás provázela po celou cestu a dávala do širších dějinných souvislostí vše, co nás zajímalo a s čím jsme se během cesty setkávali.
Řidič Chosé byl příjemným a veselým zpestřením společného cestování, ochotný, flexibilní. Pouze změna zpátečního letu nikoliv z Porta, ale z Madridu, byla drobným nedostatkem, který ovšem nebyl chybou cestovní kanceláře EMMA, a my jsme si užili hezky i náhradní zpáteční okruh kolem Avilly.
Ivana Havlasová - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (17.06.2019 - 25.06.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den,
celkově jsme byli s zájezdem do Santiaga de Copostela velmi spokojeni.
Jak s trasou,programem a i velmi příjemnou,milou a vždy připravenou průvodkyní Lenkou.
Ubytování bylo velmi pěkné, vždy čisto a útulno. Stravování bylo někdy jednodušší, málo teplé/Salamanca až studené/.
Celkově jsme byli ale velmi "fain parta"i skvělý byl i pan řidič José, takže bych zájezd určitě doporučila každému novému zájemci a s vaší CK zase někdy příště..
Zdravíme a děkujeme Marie + Boris
Marie Nováková - Svatojakubská pouť 2 - severní pobřežní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (17.06.2019 - 25.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvěle vyvážená trasa, kde si každý z účastníků může najít to svoje.
Moc děkuji za skvělý zájezd
Miloslav Čech - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den.
S uvedeným zájezdem jsem byla velice spokojená. Po loňské zkušenosti, jsem očekávala jako průvodkyni paní Pulkovu, ale mohu s klidným svědomím říci, že paní Lenka Rašková se svého úkolu zhostila s plnou odpovědností. Velice mě překvapily její znalosti historie. Na závěr mohu říci, že se mně zájezd líbil a uvažuji o Portugalské cestě, pokud se příští rok pojede.
Davidová.
Blanka Davidová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi spokojeni,doporučujeme. Rádi zkusíme i portugalskou variantu. Zdravíme a přejeme hodně úspěchů. Břeňovi.
Alena Břeňová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám moc líbil.Děkujeme
Alena Břeňová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byla jsem opravdu spokojená, pokoje v hotelích čisté,vybavené. Objednaná strava-ryby, dobře upravené, pan řidič moc ochotný a příjemný. Lenka, průvodkyně se velice snažila, aby vše klapalo a dozvěděli jsme se o historii a životě ve Španělích co nejvíce. Musím přiznat,že se mi už nyní stýská po tomto hezkém zájezdu.Marie Zídková
Marie Zídková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (23.06.2018 - 01.07.2018)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme především paní Pulkové, naší delegátce na deset s hvězdičkou! Výborně připravený zájezd, nelze nic vytknout!
Opět výběr z toho nejzajímavějšího, co Severní cesta do Santiaga nabízí. Přídavkem byla návštěva přírodního parku
Picos de Europa s nádhernými ledovcovými jezery.
Byl to zážitek na celý život.
Václav Derner - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Naprosto skvělý zájezd, kde nechybělo nic!
Hory, moře, města, vesnice, nádherná příroda severu Španělska. Sever Španělska navíc zatím není zatížen tak masovou turistikou jako jiné oblasti Španělska.
Zájezd byl velmi dobře koncipován s do posledního detailu promyšlenými trasami. Svělá, velmi fundovaná a příjemná průvodkyně.
Krásné ubytování v centrech města s možností večerních procházek, výborné jídlo, mnoho místních specialit, atd.
Moc doporučuji!
Alena Simbartlová
Alena Simbartlová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Jana Kaloudová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájazd hodnotíme veľmi pozitívne. Páčil sa nám výber navštívených miest, ale hlavne vysoko oceňujeme veľmi erudovaný výklad sprievodkyne pani Pulkovej, čo sa týka histórie, ale aj súčasnosti týchto miest.
Soňa a Gejza Wimmerovci
Soňa Wimmerová - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Už to byla naše třetí cesta do Santiaga - tentokráte změněná "severní" trasa. Naprostá spokojenost a jistě si s touto CK vybereme v dalších létech i nějaký jiný zájezd. Mohu jen vřele doporučit! Hana Neustupná - Cheb
Hana Neustupná - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Renata Králíková - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

9,3
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Velice hezky zajezd. Pruvodkyne byla super. Jeji znalostt historie a podani byla neuveritelna !
Strava velice dobra ,az na jeden den kdy jsem po spatne rybe zvracela.
Tento zajezd rozhodne doporucuji !!
Hana Chandler - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Úžasný zájezd, pohodová pouť do Santiaga. Mnoho zážitků, paní průvodkyně nás stále zahrnovala informacemi.
Díky zájezdu jsme poznali, jak je Španělsko krásná země s bohatou historií. Parta 20 účastníků byla vynikající, kamarádská, zcela bezproblémová. Ubytování bylo vždy v těch nejlepších hotelech. Těšíme se na další trasu pouti do Santiaga.z Portugalska. A mnohokrát paní průvodkyni děkujeme.
Jiří Černík - Svatojakubská pouť 2 - severní cestou do Santiaga de Compostela (přes Kantábrii a Asturii)- letecky (28.06.2017 - 06.07.2017)