X

Po-Pá: 09:00-17:00, prodejna 12:00-16:00
+420 542 214 343

 

Baskicko, Navarra a La Rioja

Španělsko

BILBAO • HARO • BRIONES • GETARIA • ZUMAYA • SAN SEBASTIÁN • PAMPLONA • PUENTE DE LA REINA • ESTELLA • LOGROŇO • ELCIEGO • LAGUARDIA • OLITE • SANTOŇA • CASTRO URDIALES
Max. počet osob ve skupině: 25
Baskicko,  Navarra a La Rioja
9,4 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6900
4x večeře Na osobu / Na zájezd 1600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Bilbaa, transfer z letiště do hotelu. Procházka po historické části města s jeho proslulými Siete Calles, klikatými velmi živými uličkami, gotickou katedrálou San Salvador, tržnicí Ribera, bazilikou N. S. de Begoňa. Ubytování v Bilbau.

2. den

Den věnovaný Bilbau, dopoledne procházka po nábřeží řeky Nervión s řadou architektonických skvůstů a zajímavých mostů, parkem Campa de los Ingleses a Casilda de Iturrizar dojdeme k fotbalovému stadiónu.
Odpoledne individuálně návštěva Muzea Guggenheim, stánku současného umění, jehož tvůrcem je proslulý architekt Frank O. Gehry, nebo Euskal muzea, muzea baskické kultury popř. Muzea výtvarného umění v parkové části města s díly od El Greca, Goyi či baskického rodáka Zuloagy. Večer volný program k návštěvě místních barů a ochutnávce vína a pintxos.

3. den:

Po snídani se vydáme směrem k pobřeží do půvabného letoviska Zumaia, s úchvatnými útesy a milióny let starými flyši, které jsou součástí geoparku, pokračování do malé středověké rybářské vesnice Getaría, rodiště prvního námořníka, který obeplul svět, a centra baskického vinařství, zejména speciální odrůdy suchého bílého vína. V Getarii najdete i muzeum módního návrháře C. Balenciaga. Pokračování cesty do San Sebastiánu, přímořských lázní, malebně rozprostřených v polokruhovém zálivu s plážemi La Concha a Ondaretta a s ostrovem Santa Clara. Procházka uličkami starého města pod Monte Urgull. Ubytování v Pamploně.

4. den:

Dopoledne návštěva Olite, bývalého sídla navarrských králů, odpoledne prohlídka Pamplony, která je známá především červencovými oslavami svátku sv. Fermína, spojeného s běháním s býky v ulicích, procházka městem - pevnost Ciudadela, plaza del Castillo, katedrála S. María, historická radnice. Ubytování v Pamploně.

5. den:

Po snídani se vypravíte přes Puente de la Reina s proslulým mostem přes řeku Argo, který zde byl vybudován pro poutníky do Santiaga, a přes městečko Estella, nazývané "Toledo severu" pro své četné památky. Krátká zastávka u benediktýnského kláštera Monasterio de Irache a blízké vinné fontánky, vyhledávané poutníky i turisty pro osvěžení. Odpoledne prohlídka Logroňa, srdce kraje Rioja, města ležícího na břehu řeky Ebro se známým poutním kostelem Santiago el Real, důležitou zastávkou poutníků na cestě do Santiaga de Compostela, a s tržnicí v secesním stylu. Večer fakultativně procházka po pintxos barech v proslulé ulici Laurel. Ubytování v Logroňo.

6. den:

Den věnovaný vinicím a vínu Álavy a kraji La Rioja, nejdříve se vydáte do Elciego, kde se nachází jedinečný vinný sklep a hotel Marqués de Mariscal, jehož autorem je známý architekt Frank Gehry, prohlídka sklepa s degustací. Poté navštívíme centrum Álavy, městečko Laguardia, odkud jsou krásné výhledy na rozsáhlé vinice Riojy. Pokračovat budete do Hara, centra oblasti Rioja Alta, s kostelem Santo Tomás a historickým centrem prohlášeným národní kulturní památkou. V Briones nás čekají hradby a uzounké středověké křivolaké uličky s vinnými sklepy. Zastávka u muzea vinařství Vivanco a dále v San Vicente de la Sonsierra,malebné vesnici z 10. stol. Návrat na ubytování.

7. den:

Ráno odjezd k pobřeží, nejprve do kantáberského městečka Santoňa, které je proslulé zpracováním ančoviček, návštěva jedné z mnoha konzerváren této chutné delikatesy, pokračování do malebného rybářského přístavu Castro Urdiales s gotickým kostelem a secesní vilovou architekturou. Ubytování v Bilbau.

8. den:

Volný den v Bilbau nebo fakultativně místní dopravou (metrem) návštěva Portugalete s bazilikou S. María, s Casa Torre Salazar a především gondolovým mostem neboli transbordérem, který je pod ochranou UENSCO. Transfer na letiště, odbavení a let do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 7x ubytování v 3*/4* hotelích se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• Jednolůžkový pokoj 6 900 Kč (na vyžádání)
• 4x večeře 1 600 Kč (večeře není 2.,6. a 7. den)

Ohlasy zákazníků

mail doručen 19.9.2017
Vážená paní Sylvo,
dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za krásný zájezd Baskicko, Navarra a La Rioja, na který budu určitě dlouho a velmi ráda vzpomínat.
Program zájezdu byl sestaven s velkou pečlivostí, byl velmi pestrý a zajímavý. Navštívili jsme překrásná města i městečka, vesničky, kláštery, pobřeží Atlantiku i vinice v La Rioja, kde právě začínalo vinobraní.
Milá a obětavá průvodkyně Lenka Rašková nám zprostředkovala spoustu informací a zajímavostí a po celou dobu zájezdu šířila pohodu a dobrou náladu. Práce je pro ni doslova koníčkem.
Ráda bych rovněž vyzdvihla skvělou a zkušenou řidičku paní Isabelu, která nás po celou dobu bezpečně přepravovala.
Srdečně zdraví

J. Adamčíková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,4

4 hodnocení

8,8

Hotel

9,3

Strava

10

Delegát

9,8

Doprava


8,8
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 10
Nechce se mi hodnotit.
Hana Hanušová - Baskicko, Navarra a La Rioja (09.09.2017 - 16.09.2017)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Chtěli bychom poděkovat za profesionální doprovod, znalosti, výklad a celkovou dobrou náladu zájezdu díky Mgr. Lence Raškové. Je to výborná průvodkyně, ještě jednou díky Nedělníkovi.
Marie Nedělníková - Baskicko, Navarra a La Rioja (09.09.2017 - 16.09.2017)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Se zájezdem jsme byli velice spokojeni, výborná průvodkyně, jazykově a vědomostně skvěle vybavená, ochotná, vstřícná. Program výborně sestaven. Těšíme se na nabídky Vaší CK na příští rok.

S pozdravem

Soňa a Jaroslav Horkých
Olomouc
Soňa Horká - Baskicko, Navarra a La Rioja (09.09.2017 - 16.09.2017)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Ladislav Skokan - Baskicko, Navarra a La Rioja (09.09.2017 - 16.09.2017)