X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Galicie - z Čech až na konec světa - letecky

Španělsko

VIGO - ISLAS CIES - POIO - COMBARRO - PONTEVEDRA - CAMBADOS - SANTIAGO de COMPOSTELA - FINISTERRE - MUXIA - LA CORUŇA - FERROL - LUGO - CAŇON DE SIL - ORENSE

GALICIE - to je především úplně jiné Španělsko. Je to země silně zakořeněných keltských tradic, země mýtů a legend. Je to také jedno z mála míst v Evropě, kde se dochovala původní autochtonní flóra, a kde můžete obdivovat úchvatná ústí řek se spoustou ostrovů a ostrůvků. K tomu přidejte zdejší architekturu v podobě barokních pazos, lidových pallozas a horreos, a v neposlední řadě jedinečnou gastronomii založenou na vynikající kvalitě surovin, doplněnou lahodnými víny místní provenience. Celkový obraz je hotov a je dokonalý.

Max. počet osob ve skupině: 20
Galicie - z Čech až na konec světa - letecky
9,6 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5900
5x večeře Na osobu / Na zájezd 2400
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Porta. Transfer na ubytování do Viga.

2. den

Ráno odjezd lodí z přístavu Viga a ostrovy Cíes, které jsou jediným národním parkem v Galicii a jsou proslulé svými bělostnými plážemi, nedotčenou přírodou a příjemnými turistickými stezkami, vedoucími až k majákům. V pozdní odpoledne návrat lodí zpět do Viga. V podvečer návštěva historického centra a vršku Monte do Castro se zbytky keltského osídlení a středověkého opevnění ze 17. stol. Z přilehlého parku jsou nádherné výhledy obvzláště při soumraku na celé ústí ría de Vigo a ostrovy Cíes.

3. den:

Po snídani odjezd do dalšího ústí Rías Baixas, do ría de Pontevedra. Nejdříve zastávka v Pontevedře , po Santiagu nejvýznamnějším historickém celku v Galicii s proslulým svatostánkem Panny Marie poutnice a řadou půvabných historických náměstíček. Procházka historickým jádrem města. Další zastávka bude v klášteře San Xoán de Poio , který má svůj původ již v 10. stol. Součástí jsou dvě rajské zahrady, jedno z největších horreos a muzeum českého rodáka A. Machourka s mozaikami, které představují francouzskou cestu do Santiaga de Compostela. Po té návštěva jedné z nejpůvabnějších a nejtypičtějších vesnic v Galicii, Combarro , kde je asi třicet sýpek-horreos doslova zavěšených nad mořem. Dohromady tak vytvářejí jeden z nejmalebnějších souborů galicijského pobřeží. Po prohlídce odjezd na ubytování na poloostrov O´Grove.

4. den:

Dopoledne návštěva půvabného městečka Cambados v ústí ría de Arousa, vyhlášeného centra vinařské oblasti produkující vína albariňo. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou v renesančním paláci pazo de Fefiňáns ze 16. stol. Pokračování do Santiaga de Compostela, cíle všech poutníků, kteří se přicházejí pomodlit k hrobu sv. Jakuba. Procházka historickým jádrem s proslulou katedrálou, vyhlídka z parku Alameda. Volno k návštěvě muzeí, typických barů a zákoutí. Ubytování v Santiagu.

5. den:

Po snídani odjezd směrem k západnímu pobřeží, do Finisterre, do nejzápadnějšího cípu Španělska, a dále do přímořského městečka Muxía, kde se dle legendy zjevila apoštolu Jakubovi Panna Maria. Přejezd do La Coruňi, procházka kolem původního římského majáku Torre Hercules, symbolu města, a po pobřežní promenádě, která nabízí výhledy na oceán, ale i dokonalou směsici moderní, secesní a středověké architektury města. Románsko-gotický kostel sv. Jakuba, kolegiátní kostel S. María a klášter S. Barbara tvoří dohromady velmi malebný celek.Ubytování v La Coruňi.

6. den:

Ráno pokračování do Ferrolu, rybářského města s přírodním přístavem, který je považován za jeden z nejkrásnějších na světě. Přístav a ústí bývalo chráněno dvěma hrady - La Palma a San Felipe. V samotném městě se pak nachází el Arsenal, impozantní vojenský komplex z 18. stol. s loděnicemi a námořním muzeem, který evokuje dávnou slávu královské armády. Odpoledne přejezd do Luga. Procházka po jediných kompletně dochovaných římských hradbách, které jsou dnes pod ochranou UNESCA. Prohlídka katedrály, biskupského paláce, radnice, vyhlídka na římský most a lázně. Ubytování v Lugu.

7. den:

Ráno přejezd do Orense. Po cestě zastávka ve vinařské oblasti Ribeira Sacra v kaňonu řeky Sil s úchvatnými meandry lemovanými vinicemi. Návštěva vinného sklepa s ochutnávkou vína Ribeira Sacra a úchvatnýmí výhledy z výšky na kaňon řeky Sil, po té plavba kaňonem mezi příkrými svahy s původními lesy a mediteránskou flórou a vinicemi pnoucími se po vršcích svahů. Ubytování v Ourense, městě termálních pramenů, které vyvěrají podél řeky Miňo. Po příjezdu a ubytování procházka po historickém centru Orense, s románsko-gotickou katedrálou sv. Martina s Kristem z Finisterre, s prameny As Burgas, římským mostem a mostem Milenio a středověkými uličkami.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a odlet do Prahy.
Průvodkyně zájezdu: Sylva Pulková
Max. počet osob ve skupině: 20

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 7x ubytování v 3-4* hotelích se snídaní
• dopravu autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5900 Kč
• 5x večeře 2400 Kč (večeře není 2. a 7. den)
• loď Islas Cíes cca 27 eur, loď Ribeira Sacra cca 18 eur, ochutnávka vín v Cambados cca 13 eur a v Ribeira Sacra cca 15,50 eur (nutné rezervovat dopředu-případný zájem uvádějte již v cestovní smlouvě, v poznámce)
Předpokládaná částka na vstupy do památek 45 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):
13.7. PRGAMS 0605 0735 a AMSOPO 0900 1040
20.7. OPOAMS 1125 1505 a AMSPRG 1720 1850
Letecká společnost KLM.

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno zavazadlo na osobu o hmotnosti do 20 kg a jedno příruční zavazadlo o rozměrech max. 55 x 35 x 25 cm a max. hmotnosti 10 kg.
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

mail doručen 26.7.2022:
Vážený pane Emile,
Děkujeme ještě jednou Vaší paní i Vám za skvělé toulky po Galicii.
Byla to sbírka úžasných zážitků, ze kterých se teď trochu vzpamatováváme a "doučujeme se" o místech, kde jsme byli, o historii a jiných kontextech.
Třeba zase někdy, někam, s vámi ...?
Srdečně,
Kamil Kalina+ Martina Zelená
mail doručen 10.7.2019:
Vážená paní Sylvo,
ráda bych Vám touto cestou poděkovala za nádherný zájezd Galicie – z Čech až na konec světa.
Jsem nadšená, o jak úžasný kout Španělska se jedná – v Galicii se snoubí nádherná příroda, památky, malebná města a městečka, vynikající gastronomie a skvělé víno.
Díky Vaší velmi pečlivé a důkladné přípravě programu zájezdu jsme mohli v pohodovém tempu poznávat to nejlepší, co je zde k vidění – návštěvy měst jsme kombinovali s výlety do přírody, byl čas vychutnat si místní speciality a ochutnat zdejší vynikající víno.
Smekám upřímně před tím, jak úžasný program jste připravila – každé navštívené místo mělo své neopakovatelné kouzlo!
Velmi oceňuji také perfektně zvolené krásné hotely v centru měst, vynikající večeře, zkušeného řidiče španělského dopravce a skvělou partu účastníků.
Věčně zelená Galicie nabízí mimořádně krásná místa na pobřeží i ve vnitrozemí a moc ráda se tam vrátím :-)
Srdečně zdraví
J. Adamčíková

mail doručen 17.7.2019:
Vážená paní Pulková,
rádi bychom Vám i touto cestou ještě jednou poděkovali za výjimečný zájezd do Galicie ve dnech 2. - 9. července 2019, díky kterému jsme měli možnost poznat tento velmi zajímavý kout Španělska.
Velmi jsme ocenili Vámi sestavený rozmanitý program, Vaši pečlivou a detailní přípravu (včetně předem zaslaných map), perfektní organizaci i všechny podrobné Vámi poskytnuté informace o navštívených místech.
Velmi spokojeni jsme byli i s vysokou kvalitou ubytování, výborným stravováním a nabízenými službami Vámi vybraných hotelů, stejně jako s jejich praktickým umístěním blízko center navštěvovaných měst.
Velmi rádi tento zájezd doporučíme i dalším zájemcům.
Přejeme CK EMMA mnoho dalších stejně spokojených klientů.
S pozdravem
Markéta a Karel Žebrakovských

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,6

19 hodnocení

9,7

Hotel

9,4

Strava

9,9

Delegát

9,4

Doprava


9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Jana Kusá - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (15.07.2023 - 22.07.2023)

8,3
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 7
Delegát: 9
Marta Popovová - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (15.07.2023 - 22.07.2023)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme !!!!
Milena Kašpárková - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (15.07.2023 - 22.07.2023)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Milena Kašpárková - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (15.07.2023 - 22.07.2023)

9,5
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Ubytování: V hotelu v pokoji v Ourense i přes desítku bodovek tma.
Doprava busem perfektní. Let s přestupem trochu dlouhým. Služby KLM výborné

Program: Ribeira Sacra - uvítali bychom trochu delší rozhlédnutí na vinice nejen na film.
Při cestě do Porta chválíme zastávku ve Valenca.

Delegát: Oceňujeme výbornou organizaci zájezdu a perfektní znalosti reálií o Španělsku (literatura, malíři, náboženství).
Vlasta Navrátilová - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (15.07.2023 - 22.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
vše super! Velké dík!!!
Jana Kusá - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (15.07.2023 - 22.07.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
S CK jsme byli ve Španělsku podruhé a opět velká spokojenost. Můžeme doporučit všem, kteří hledají perfektní organizaci, péči o klienta a průvodce s bezvadnou znalostí lokality. Moricovi.
Petr Moric - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (15.07.2023 - 22.07.2023)

9,5
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 8
Delegát: 10
Děkujeme, příště s Vámi pojedeme zase. Kalčíkovi
Martin Kalčík - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (16.07.2022 - 23.07.2022)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Kamil Kalina - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (16.07.2022 - 23.07.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Kouzelná dovolená v zemi plné zeleně, skvělého vína a úžasného jídla. Ubytování bylo skvělé. Dějiny Galície a její historické památky jsou obdivuhodné. Vedení zájezdu bylo taktní, vstřícné a dokonale ovládající místní realitu. Máme hlavy plné dojmů, zkušeností, vzpomínek i nových poznatků. Děkujeme a těšíme se na další zájezdy.
Alena Holčíková, Jan Holčík
Alena Holčíková - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (16.07.2022 - 23.07.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Delegát: 10
Výborný
Oľga Dohnalová - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (16.07.2022 - 23.07.2022)

9,5
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 8
Delegát: 10
Super zájezd. Výběr trasy a destinace, perfektní průvodkyně, hotely v centru, výborná strava. Děkujeme paní Pulkové za její perfektní znalosti, organizační schopnosti, dovednost přispůsobit tempo věkové skupině účastníků.
Ještě jednou, paní Pulková vřelé díky za krásny zájezd.
Snad trochu nezkušenější řidička mikrobusu.
S Vaší CK jsme absolvolali mimo jiné zájezda na Cubu, do Izraele a Jordánkska, do Srbska a vždy velká spokojenost s programem cesty a perfektními průvoddci. V září s Vaší CK jedeme znovu. Na Sicíliii. Vaše CK nás ještě nikdy nezklamala.
Mnoho spokojených zákazníků Vám přeje
Oľga a Pavel Dohnalovi
Oľga Dohnalová - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (16.07.2022 - 23.07.2022)

8,5
Hotel: 9
Strava: 6
Doprava: 9
Delegát: 10
Super zájezd, encyklopedické znalosti Španělska paní Pulkové neměly chybu.

S CK EMMA již po páté a určitě ne naposledy.
Martin Kalčík - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (16.07.2022 - 23.07.2022)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Jezdíme na zájezdy s cestovkama již 20 let, ale tak dobrou a připravenou průvodkyni jsme ještě neměli. Program byl též velmi pěkný a pestrý a ubytování naprosto luxusní. Určitě se s vaší cestovkou vydáme znovu.
Hana Heřmanová - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (02.07.2019 - 09.07.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Mnohokrát děkujeme za krásně prožitou dovolenou. Těšíme se na další společné putování po Španělsku. Eva a Alžběta Ondrejková
Eva Ondrejková - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (02.07.2019 - 09.07.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkuji za veškeré poskytnuté služby. Zájezd plně splnil mé očekávání.
Jarka Grosmanová - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (02.07.2019 - 09.07.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
vše vynikající , potřeba připravit Galicii č.2 nebo Camino na jiných etapách
Vladimír Holoubek - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (02.07.2019 - 09.07.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Miroslava Zbavitelová - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (02.07.2019 - 09.07.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Byl to výjimečný zájezd, výborně zorganizovaný především díky pí. S. Pulkové. Vše dopadlo k naší naprosté spokojenosti.
Děkujeme za přátelskou atmosféru a hezky prožité dny. Rádi pojedeme příště na podobný zájezd (ideálně sever Španělska) a budeme doporučovat našim známým, kteří mají rádi cestují.
Petr Šembera - Galicie - z Čech až na konec světa - letecky (02.07.2019 - 09.07.2019)