X

Po-Pá: 09:00-17:00, prodejna 12:00-16:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela

Španělsko

PORTO • BARCELOS • PONTE DE LIMA • VALENҪA • TUI • A GUARDA • BAIONA • PONTEVEDRA • ISLA DE AROUSA • SANTIAGO DE COMPOSTELA

Náročnost tras: lehká a středně lehká
Max. počet osob ve skkupině: 25
Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela
9,8 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5200
Večeře Na osobu / Na zájezd 1800
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V 10,05 dlet z Prahy do Porta přes Zurich. Přílet do Porta ve 15,45. Transfer na ubytování k Braze, na Bom Jesus do Monte.

2. den

Ráno procházka kolem Bom Jesus do Monte, významného svatostánku s proslulým barokním schodištěm a neopakovatelnými výhledy na město Braga, třetí největší město země s nejstarší katedrálou v Portugalsku. Zastavíme se v městečku s jedinečnou krásou, v Barcelos, proslaveném pověstí o kohoutu, typickým symbolem země. Procházka po gotickém mostě ze 14. st., gotický pranýř Pelourinho, kostel S. M. Mayor, divadlo Gil Vicente, kostel B. Jesus da Cruz.
Pěší túra mezi Barcelos a Ponte de Lima (cca 12 km) povede příjemně zvlněnou krajinou, kolem vinic, obilných a kukuřičných polí, přes malé osady s tradiční architekturou ze žuly a s výhledy na pohoří Labruja.
Ubytování v Ponte de Lima, jednom z nejstarších měst Portugalska, s nejkrásnějším středověkým mostem v zemi přes řeku Lima. Město a jeho okolí je také centrem vinařské oblasti, která produkuje mladé víno vinho verde.

3. den:

Ráno po snídani se vydáme na královskou etapu portugalské cesty z Arcozelo do Rubiães (cca 13,5 km), cesta vás povede pohořím Labruja (převýšení cca 400m) tím nejautentičtějším prostředím po historických stezkách. Po pěší túře přejezd do hraničního města Valença na řece Miňo. Procházka městem s hraniční pevností typu Vauban ve tvaru hvězdy ze 17. stol., odkud jsou krásné výhledy na řeku a most vedoucí do již galicijského města Tui. Přes železný most z 19. stol. se vydáme jako opravdoví poutníci do monumentálního města Tui s úchvatnou katedrálou, klášterem Santo Domingo a jedinečným historickým centrem. Ubytování u Tui.

4. den:

Po snídani se vypravíme autobusem podél ústí řeky Miňo do městečka A Guarda, s nádhernými říčními i přímořskými plážemi a malým historickým jádrem kolem původního rybářského přístavu. Předtím ale vystoupáme na mýtický kopec Santa Trega, odkud se nám otevře panoramatický výhled na ústí řeky, portugalskou stranu a galicijské hory. Pěší túra povede z A Guarda do Oia (cca 12,5 km), podél atlantického pobřeží k cisterciáckému klášteru v Oia.
Po skončení túry se autobusem přesuneme do Baiony, městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Volné podvečer ke koupání na jedné z celkem 4 km dlouhých pláží nebo k procházkám po přístavu. Ubytování v Baioně.

5. den:

Ráno začneme pěší túrou, která povede z Baiony do Nigrán (cca 9 km) příjemnou procházkou zelenou pohádkovou krajinou s výhledy na ústí Ría de Vigo a na nedaleké souostroví Cíes. Po túře zastávka u Viga, v parku de Castrelos , v němž se nachází typický galicijský palác pazo de Lavandeira ze 17. stol. s volně přístupnými neoklasicistními zahradami. Po prohlídce pokračování do Pontevedry , jednoho z nějpěknějších galicijských měst, na ubytování. Podvečerní procházka středověkým centrem, které si uchovalo svou autentičnost, zakončená “tapeo” (fakultativně), typickým rituálem – jít na skleničku a tapas.

6. den:

Ráno strávíme na ostrově Isla de Arousa, který je spojen s pevninou dvoukilometrovým mostem a který se stal přírodní rezervací pro své unikátní pobřeží a pláže. Nejvyšším bodem a zároveň symbolem ostrova je vyhlídka O Con do Forno. Po té se vydáme na poslední etapu, pěší túru ze S. Miguel de Valga do Padrónu (cca 7 km). Ubytování v Santiago de Compostela, procházka historickým centrem s řadou paláců, kostelů a spletitých uliček, možnost účasti na podvečerní poutnické mši v katedrále.

7. den:

Volné dopoledne v Santiago de Compostela, okolo poledne odjezd do Porta. Ubytování v Portu. Pěší procházka městem povede kolem věže a kostela dos Clérigos a muzea fotografie k vyhlídce Miradoiro, dále k paláci la Bolsa, kostelu sv. Františka, sejdeme na nábřeží plné typických restaurací a barů, přejdeme na druhý břeh Doura, kde navštívíme sklep portského vína s malou degustací a po té vyjedeme lanovkou na horní část mostu Dom Luis I., přejdeme ke katedrále a nádraží San Bento, odkud se vrátíme zpět do hotelu.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a v 11,05 odlet do ČR přes Mnichov.
Průvodkyně zájezdu: Sylva Pulková

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha - Porto - Praha
• letištní taxy
• 7x ubytování ve 3/4* hotelích se snídaní
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 200 Kč
• 5x večeře 1 800 Kč (večeře není 3. a 7. den)
Předpokládaná částka na vstupy 40 €.

Doprava

Doprava do Portugalska je zajištěna s leteckou společnosti Swiss, doprava zpět je zajištěna s leteckou společností Lufthansa.
Předpokládaný letový řád (místní časy):
Praha 10:05 11:35 Zurich 13:45 15:20 Porto
Porto 11:05 14:50 Mnichov 15:40 16:30 Praha

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.

V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg a jedno příruční zavazadlo do 8 kg. Rozměry odbaveného zavazadla - součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček nesmí přesáhnout 158 cm. Rozměry příručního zavazadla - max. 55x40x23 cm.
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen 13.10.2019:
Zájezd hodnotím jako velmi zdařilý, pro mně vynikající. Velká spousta informací od vedoucí zájezdu p. Pulkové. Nejvíce se mně líbila trasa při Atlantiku, kvůli níž jsem si vybrala portugalskou cestu. Kdo ví, možná příště přijde na řadu další trasa do Santiaga. Tak alespoň ohodnocení takto. Moc děkuji a přeji hodně úspěchů.
Chalupská Ludmila

Mail doručen 2.10.2019:
Vážení, Se zájezdem jsem byla velmi spokojena. Výborná volba navštívených míst, spokojenost s ubytováním i stravou. Krásné počasí, příjemná a velmi erudovaná průvodkyně p. Sylva Pulková, spolehlivý a ochotný šofer autobusu. Moc všem děkuji a více takových zájezdů!!!
Zuzana Ambrozová

Mail doručen 1.10.2018:
Vážená paní Sylvo,
ráda bych Vám poděkovala za krásný zájezd Svatojakubská pouť 3 – Portugalská cesta.
Program zájezdu byl sestaven s maximální pečlivostí a každé navštívené místo na trase mělo své kouzlo.
Nevšedním zážitkem tak byly nejen návštěvy malebných městeček ve vnitrozemí a na pobřeží, ale i objevování přírodních krás a zejména putování nádhernou přírodou…..
Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla možnost vychutnat si neopakovatelnou atmosféru v Santiagu de Compostela a v Portu.Velkou pochvalu si zaslouží rovněž výběr hotelů, vynikající večeře a skvělý řidič španělského dopravce.
Srdečně zdraví, J. Adamčíková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,8

13 hodnocení

9,8

Hotel

9,4

Strava

9,9

Delegát

9,9

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Miroslava Rohelová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý večer,

Pani průvodkyně Sylva byla velmi příjemná,na letišti na nás všude čekala,takže jsme získali pocit bezpečí.Po celou cestu nám poskytla dostatečné informace o Portugalsku.Pana řidiče Stefana jsme znali už
z předchozího zájezdu-byl stále usměvavý a ochotný.Ubytování i stravování bylo na úrovni.Poznali jsme nová chutná jídla.Každému doporučujeme zúčastnit se tohoto zájezdu.Bylo tam dostatek procházek přírodou i navštívit pamětihodnosti Portugalska.Děkujeme moc-moc se nám vše líbilo.
Zdraví Vás manželé Uhlíkovi z Kynšperka nad Ohří
Jaroslava Uhlíková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vážení,
se zájezdem jsem byla velmi spokojena. Výborná volba navštívených míst, spokojenost s ubytováním i stravou. Krásné počasí, příjemná a velmi erudovaná průvodkyně p. Sylva Pulková, spolehlivý a ochotný šofer španělského autobusu. Moc všem děkuji a více takových zájezdů!!!
Zuzana Ambrozová
Zuzana Ambrozová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Svatojakubská pouť - portugalská cesta byla nádherná! Především bych chtěla vyzdvihnout velmi pečlivou přípravu CK, vymyšlenou do posledního detailu, tak aby účastníci mohli vidět maximum. Průvodkyně Sylva Pulková je velmi zkušená a fundovaná, navíc je vidět, že ji provázení a sdílení nových poznatků baví :)
Skvělý zájezd s krásnou přírodou (velká část portugalské cesty vede kolem moře), nádhernými památkami, včetně památek UNESCO na portugalském i španělském území (Porto, Bom Jesus do Monte - Braga, Pontevedra, Santiago de Compostela a samotná Svatojakubská pouť jako nemateriální památka UNESCO).
Absolvovala jsem s CK Emma všechny tři Svatojakubské poutě (tuto portugalskou, francouzskou a severní)
a každá byla svým způsobem jedinečná!
Alena Simbartlová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Program zájezdu byl velmi hezký, přivítala bych trochu delší čas na jednotlivé úseky chůze, ne z důvodu loudání, ale pro "vychutnání" krásných míst a konec konců toho, že je dovolená. Uvědomuji si, že jsem zároveň mnoho viděla ještě po příjezdu na ubytování, oceňuji to, ale takových 45 minut delšího času na "trasu" bych ocenila také. Kdyby se to dalo do budoucna nějak skloubit, za mne by to bylo fantastické. Nižší hodnocení dávám pouze u stravy. Přestože jsem dosud neměla zálibu v rybích pokrmech a servírovaných večeří jsem se obávala, nakonec jsem si velmi pochutnala . Postrádala jsem však čerstvou zeleninu a překvapilo mne, že v takových zemích, kde zelenina roste téměř celoročně, jí nabízí tak málo.
Nesmírně kladně hodnotím připravenost, veškeré mapy apod. Svůj údiv jsem však vyslovila hned po přijetí informací k zájezdu.
Ať se vám všem daří.
Mirka Henková
Miroslava Henková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Obsahová náplň zájezdu neměla chybu. Každé místo, k němuž jsme na svém putování došli, bylo něčím pozoruhodné, každé by stálo za další návštěvu. Ani s odstupem času nedokáži určit nejsilnější zážitek, zda to byla krajina Rías baixas, především ostrov Arrousa a okolí, či Santiago, které silně zapůsobí i při opakované návštěvě, vrch Santa Trega nebo Porto, anebo krajina severního Portugalska s jeho horami, řekami i kouzelnými městečky. Takhle bych nakonec mohl vyjmenovat skoro vše. V hodnocení výše to není zahrnuto a tak alespoň dodatečně ve slovním komentáři dávám 10. A jsem rád, že příští rok bude možnost se do Galicie na některá místa vrátit a navštívit i jiné, nepochybně stejné krásné oblasti.
Jaroslav Vlašín - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
vše vynikající, průvodce ,profesionální
Vladimír Holoubek - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl moc krásný. Byli jsme velice spokojeni, akorát mohlo být při putování více času na na koupání v Atlantiku, či posezení na pláži nebo kavárně. Příště určitě zase s Vámi.
Alena Urbášková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den, vše bylo super .Byli jsme naprosto spokojeni a delegátka paní Sylva , tak ta je neskutečná studna vědomostí
a ke všem velice vnímavá . Za mne a za manžela dáváme jedničku ,nebo vlastně desítku s hvězdičkou.
Dana a Jan Slípkovi
Dana Slípková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Jiří Černík - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

8,8
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 9
Snad jen více času na vlastní pouť a vklínit čas na polední jídlo. Jinak vše OK. Spokojenost. Chystáme se na pouť z Francie.
Ještě poznámka: sbírka pro řidiče - myslel jsem, že to je již minulost. Vždy se mezi sebou účastníci znesváří a pokazí to na závěr celkový dojem. Raději zvýšit cenu za zájezd.
Ivo Bartoš - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Renata Králíková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)