X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela

Španělsko

PORTO • BOM JESUS DO MONTE • BARCELOS • PONTE DE LIMA • VALENҪA • TUI • A GUARDA • OIA • BAIONA • PONTEVEDRA • ISLA DE AROUSA • SANTIAGO DE COMPOSTELA

Poutě do Santiaga de Compostely jsou směsicí krásných pěších tras, vynikajícího jídla a vína, neopakovatelných památek a nezapomenutelných setkávání s poutníky z celého světa. Využijte magickou atmosféru putování a připojte se k poutníkům, kteří po staletí udržují tuto prastarou tradici. Portugalská cesta je díky vynikající kombinaci pobřežní a vnitrozemské varianty asi tou nejpůvabnější cestou do Santiaga de Compostela.

Náročnost tras: lehká a středně lehká

8 dní/7 nocí
Max. počet osob ve skupině: 24
Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela
9,8 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 5900
Večeře Na osobu / Na zájezd 2800
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Porta. Transfer na ubytování k Braze, na Bom Jesus do Monte.

2. den

Ráno procházka kolem Bom Jesus do Monte, významného svatostánku s proslulým barokním schodištěm a neopakovatelnými výhledy na město Braga, třetí největší město země s nejstarší katedrálou v Portugalsku. Zastavíme se v městečku s jedinečnou krásou, v Barcelos, proslaveného pověstí o kohoutu, typickým symbolem země. Procházka po gotickém mostě ze 14. st., gotický pranýř Pelourinho, kostel S. M. Mayor, divadlo Gil Vicente, kostel B. Jesus da Cruz.
Pěší túra mezi Barcelos a Ponte de Lima (cca 12 km) povede příjemně zvlněnou krajinou, kolem vinic, obilných a kukuřičných polí, přes malé osady s tradiční architekturou ze žuly a s výhledy na pohoří Labruja.
Ubytování v Ponte de Lima, jednom z nejstarších měst Portugalska, s nejkrásnějším středověkým mostem v zemi přes řeku Lima. Město a jeho okolí je také centrem vinařské oblasti, která produkuje mladé víno vinho verde.

3. den:

Ráno po snídani se vydáme na královskou etapu portugalské cesty z Arcozelo do Rubiães (cca 13,5 km), cesta vás povede pohořím Labruja (převýšení cca 400m) tím nejautentičtějším prostředím po historických stezkách. Po pěší túře přejezd do hraničního města Valença na řece Miňo. Procházka městem s hraniční pevností typu Vauban ve tvaru hvězdy ze 17. stol., odkud jsou krásné výhledy na řeku a most vedoucí do již galicijského města Tui. Přes železný most z 19. stol. se vydáme jako opravdoví poutníci do monumentálního města Tui s úchvatnou katedrálou, klášterem Santo Domingo a jedinečným historickým centrem. Ubytování u Tui.

4. den:

Po snídani se busem vydáme do A Guarda, půvabného rybářského městečka, nejdříve vystoupáme na mýtický kopec Santa Trega, odkud se nám otevře panoramatický výhled na ústí řeky, portugalskou stranu a galicijské hory a na přístav A Guarda. Z městečka se vydáme po poutní stezce podél nádherných přímořských i říčních pláží a podél atlantického pobřeží k cisterciáckému klášteru v Oia. (cca 13,5 km)
Po skončení túry se autobusem přesuneme do Baiony, městečka s významnou historií, privilegovanou polohou a s hradem de Monterreal, ve kterém je dnes velkolepý parador. Volný podvečer ke koupání nebo k procházkám. Ubytování u Baiony.

5. den:

Ráno začneme pěší túrou, která povede z Baiony do Nigránu (cca 9-13 km) příjemnou procházkou podél pláží s výhledy na krajinu v ústí Ría de Vigo a na nedaleké souostroví Cíes. Po túře pokračování do Pontevedry, jednoho z nejpěknějších galicijských měst, procházka středověkým centrem, které si uchovalo svou autentičnost a malebnost jak v překrásných památkách, tak v romantických náměstíčkách s příjemnými posezeními u sklenky vína a tapas. Odjezd na ubytování do nedalekého Poia s proslulým klášterem, jehož historie sahá až do 7. stol.

6. den:

Po brzké snídani strávíme ráno na ostrově Isla de Arousa, který je spojen s pevninou dvoukilometrovým mostem a který se stal přírodní rezervací pro své unikátní pobřeží a pláže. Nejvyšším bodem a zároveň symbolem ostrova je vyhlídka O Con do Forno. Poté se vydáme na poslední etapu, pěší túru z O´Pino do Padrónu (cca 8 km). Ubytování v Santiago de Compostela, procházka historickým centrem s řadou paláců, kostelů a spletitých uliček, možnost účasti na podvečerní poutnické mši v katedrále.

7. den:

Volné dopoledne v Santiago de Compostela, před polednem odjezd do Porta. Ubytování v Portu. Procházka městem povede kolem věže a kostela dos Clérigos a muzea fotografie k vyhlídce Miradoiro, dále k paláci la Bolsa, kostelu sv. Františka, sejdeme na nábřeží plné typických restaurací a barů, přejdeme na druhý břeh Doura, odkud jsou nádherné výhledy na Porto a kde navštívíme sklep s ochutnávkou portského vína. Po té vyjedeme lanovkou na horní část mostu Dom Luis I., přejdeme ke katedrále a nádraží San Bento, odkud se vrátíme zpět do hotelu.

8. den:

V určený čas odjezd na letiště, odbavení a návrat zpět.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu Praha - Porto - Praha
• letištní taxy
• 7x ubytování ve 3* hotelích se snídaní, z toho 1x v klášteře ve 1/2 pokojích
• dopravu špan. autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 5 900 Kč
• 7x večeře 2 800 Kč
Předpokládaná částka na vstupy 45 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy):

Praha - Porto 12/6 11,55 - 14,15 31/8 19,50 - 22,15
Porto - Praha 19/6 07,10 - 11,20 07/9 15,10 - 19,15

Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 15 kg a kabelka max. 40 x 30 x 15 cm.
Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen 8.9.2022:
Dobrý den paní Pulková, chtěla by jsem Vám tímto poděkovat za velice krásný zájezd do Portugalska a Španělska- svatá pouť. Bylo to opravdu nádherné a Vy jste skvělá. Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší práci a aby se i ostatním tak líbilo jako mně. Ještě jednou děkuji Sladká Alena

Mail doručen 17.9.2020:
Dobry den, pani Pulkova,
chtela bych Vam podelovat za moznost stravit prijemny cas na krasnych mistech. V teto divne dobe mi to velice prospelo. Lenka Bohadlova

Mail doručen 17.9.2020:
Dobrý den. Ráda bych poděkovala za krásný zájezd do Compostely přes Portugalsko. Vůbec nevadilo, že katedrála byla kompletně pod lešením, důležitá byla pro mne cesta s vyčerpávajícími informacemi obětavé paní Sylvy Pulkové. Ubytování a jídlo luxusní (jako obvykle). Srdečně zdravím. Eleonora Doleželová.

Mail doručen 13.10.2019:
Zájezd hodnotím jako velmi zdařilý, pro mně vynikající. Velká spousta informací od vedoucí zájezdu p. Pulkové. Nejvíce se mně líbila trasa při Atlantiku, kvůli níž jsem si vybrala portugalskou cestu. Kdo ví, možná příště přijde na řadu další trasa do Santiaga. Tak alespoň ohodnocení takto. Moc děkuji a přeji hodně úspěchů.
Chalupská Ludmila

Mail doručen 2.10.2019:
Vážení, Se zájezdem jsem byla velmi spokojena. Výborná volba navštívených míst, spokojenost s ubytováním i stravou. Krásné počasí, příjemná a velmi erudovaná průvodkyně p. Sylva Pulková, spolehlivý a ochotný šofer autobusu. Moc všem děkuji a více takových zájezdů!!!
Zuzana Ambrozová

Mail doručen 1.10.2018:
Vážená paní Sylvo,
ráda bych Vám poděkovala za krásný zájezd Svatojakubská pouť 3 – Portugalská cesta.
Program zájezdu byl sestaven s maximální pečlivostí a každé navštívené místo na trase mělo své kouzlo.
Nevšedním zážitkem tak byly nejen návštěvy malebných městeček ve vnitrozemí a na pobřeží, ale i objevování přírodních krás a zejména putování nádhernou přírodou…..
Pomyslnou třešničkou na dortu pak byla možnost vychutnat si neopakovatelnou atmosféru v Santiagu de Compostela a v Portu.Velkou pochvalu si zaslouží rovněž výběr hotelů, vynikající večeře a skvělý řidič španělského dopravce.
Srdečně zdraví, J. Adamčíková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,8

50 hodnocení

9,8

Hotel

9,7

Strava

9,9

Delegát

9,8

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den paní Pulková.
I přes mě zdravotní potíže jsem byla s tímto zájezdem velmi spokojená.
Především díky paní vedoucí, španělské paní řidičce a nakonec všech účastníků jsem tento krásný zájezd zvládla.
Zájezd byl připravený jak organizačně, tak i jeho náplní, velmi dobře. Děkuji celému kolektivu Vaší CK, kteří se jeho organizací podíleli
Ještě jednou všem moc děkuji.
Veronika Holátková
Veronika Holátková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (29.08.2023 - 06.09.2023)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkuji Kateřině Pospíšilové, za profesionální přístup a vytvoření skvělé atmosféry během zaljezdu.
Marie Volková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (29.08.2023 - 06.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Se zájezdem jsme byli velmi spokojeni. Sešla se úžasná parta lidí, viděli jsme spoustu krásných památek, prošli se pěknou krajinou, počasí nám přálo..... Zvláště chceme poděkovat naší průvodkyní paní Katce, za její milý, lidský přístup, po celou dobu se nám trpělivě věnovala a vždy měla úsměv na tváři. Tento zájezd můžeme jen doporučit. Lída a Pavel Sillyovi
Ludmila Sillyová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (29.08.2023 - 06.09.2023)

9,8
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 9
Děkuji za úžasný ********** zájezd. L. Hokešová
Ludmila Hokešová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (29.08.2023 - 06.09.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byly to penize utracene dobre ! Rozhodne bych si to vsechno zarizovani nechtela delat sama. Cesta sama byla malebna, spolecnost prijemna a cas na absolvovani "denni davky" kilometru byl vzdy adekvatni s reservou. Pani pruvodkyne byla chodici "Wikipedia" , autobus byl pohodlny, ridicka vyborna... Denni davka se mohla v klidu a pohode udelat skoro kazdym, kdo nema nejake vetsi zdravotni potize. Nektere dny byly velmi vytizene- ze hned po prijezdu do hotelu se mame sejit pred hotelem a jit jako skupina na prohlidku mesta - coz bylo nekdy unavne... spis by si clovek radeji dal nohy na stul a odpocival... ale odpocivat jsme tam neprislim
Vse bylo dobre zorganizovane a my jsme si to dobre uzili. Srdecne doporucuji Jana a Jaromir
Jaromír Knejp - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.06.2023 - 15.06.2023)

8,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 8
Delegát: 8
Bohumil Dluhoš - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.06.2023 - 15.06.2023)

9,3
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Uvedenou cestovní kancelář bych s klidem doporučil všem kdo má zájem poznat nové krajiny v dobré společnosti.
Václav Remiš - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.06.2023 - 15.06.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vynikající ! Úžasná organizace, všechno vždycky klaplo. Děkujeme za úžasné zážitky.
Jiří Kapl - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.06.2023 - 15.06.2023)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Děkuji, byl to velmi pěkný zájezd a velké díky p. S.Pulkové
Ludmila Doležalová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Velmi pěkný zážitek, skvělá organizace, výborná paní průvodkyně.
Ludmila Mikšátková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše bylo perfektní od velmi erudované a přijemné vedoucí zájezdu,přes řidiče autokaru až po skladbu účastníků svatojabuské cesty.
S cestovní kanceláří jsme jeli podruhé v životě a kdybychom se měli znovu rozhodnout tak jedině s EMMOU.
Libor Crha - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl úžasný a průvodkyně ještě lepší. Bohužel v Santiagu druhý den dopoledne pršelo tak silně, že jsme nemohly s kamarádkou vůbec vyjít z hotelu.
Také ubytování v Compostele bylo pro mne nevhodné, protože mám astma a okno našeho pokoje vedlo do jakési šachty bez vzduchu a větrání.Jinak stále
žiji vzpomínkami na tento krásný zájezd i na pohled na Atlantický oceán v Portu,kam jsme jely starou tramvají. Byl to můj druhý zájezd do Compostely -
první byla francouzská cesta a také krásná a nezapomenutelná.
Děkuji vaší CK za krásný zájezd.
A zdravím tímto paní Sylvu Pulkovou Jiřina Miklíková Praha
Ludmila Doležalová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl velmi pečlivě připraven, delegátka, paní Sylva, je zkrátka dokonalá :-) Nevzpomenu na jedinou věc, ke které bych měla připomínku či návrh na zlepšení. Tento zájezd, včetně počasí :-), se dle mého velmi vydařil, zůstávají mi jen krásné vzpomínky. Děkuji Vám a těším se na další zájezdy s CK Emma.
Simona Burešová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvěle připravený zájezd. Excelentní výkon průvodkyně paní Pulkové.
Miloslav Čech - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
velmi hezká koncepce zájezdu, kombinace poznání překrásných koutů Evropy s příjemnou únavou z chůze a relaxaci mysli
Anna Divácká - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dovolená splnila má veškerá očekávání, řekla bych, že to byla dovolená mých splněných přání a snů.
Jarka Grosmanová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl krásný, skvělá organizace, mohu všem jenom doporučit. Zvláštní poděkování náleží paní Sylvě Pulkové. Děkuji Sladkááá Alena
Alena Sladká - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl po všech stránkách perfektní. Děkuji.
Jarka Grosmanová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Libor Crha - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

9,3
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 8
Delegát: 10
Většina hotelů byla výborně vybraná, jednou jsme měli problém s hlukem z ulice. Jídlo vždy bezvadné a v dostatečném množství. Doprava byla zajištěna také výborně, jen jsme měli smůlu na autobus, neměl vyčištěnou klimatizaci. Delegátka vždy bezvadně připravená, organizace běžela hadce, dozvěděli jsme se vše, co jsme potřebovali vědět včas. Informace o Španělsku a Portugalsku byly také dobře vybrané. Celkově hodnotím zájezd jako velmi podařený :).
děkuji a hezký den
Helena Pešková
Helena Pešková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (30.08.2022 - 07.09.2022)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd předčil očekávání, skvělá, profesionální a diskrétní paní pruvodkyne, která se nám věnovala nad rámec běžné pece o “účastníky zájezdu” :) Děkuji a doporučuji všem!
Romana Hyršlová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Před zájezdem jsme pročetli jak nabízený program tak hodnocení minulých účastníků. Po návratu se ztotožňujeme s vynikajícím hodnocením a děkujeme vedoucí zájezdu za profesionalitu přípravy zájezdu, hlubokou znalost historie a současnou situaci ovlivněnou místními Covidovými omezeními a bezmeznou ochotou vsem účastníkům vyjít vstříc a zpříjemnit jim už tak povedený zájezd. Ještě jednou chceme paní Sylvě za vše poděkovat a popřát v dalším konání hodně zasloužených úspěchu a v osobním životě hodně zdraví ! Fialová a Douša
Bohumil Douša - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

9,5
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 9
Delegát: 10
Děkujeme moc za skvělou průvodkyni paní Š.Pulkovou. Šujanovi Brno
Ludmila Šujanová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vyborné
Věra Geise - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jedním slovem vše skvělé, nemělo to chybu, jsme nadšeni. 🙂☺👍
Milena Daňková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Tento zájezd předčil naše očekávání. Byl ve všech směrech dokonalý. Děkujeme pani průvodkyni za vyčerpávající informace a vstřícnost.
Tento zajezd budeme všem doporučovat.
Pokud bude ta možnost rádi se zúčastníme dalších vašich aktivit.
S pozdravem
Z.Novotná
Zoja Novotná - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Delegát: 10
Doprava- autobus i řidič výborné, pouze bych uvítala přímý let do Porta a zpět.
Paní Pulková skvělá, klidná, rozvážná, dobrá organizace.
Zdeňka Lisová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jitka Žikešová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Portugalská cesta do Santiago de Compostela je nádherná! Zúčastnila jsem se již podruhé, abych si její krásnou atmosféru znovu připomněla…. Díky bohatému programu zájezdu a pečlivě zvoleným pěším túrám rozmanitou krajinou (ve vnitrozemí i podél pobřeží) jsme navštívili krásná místa a zároveň ochutnávali atmosféru pouti.
Kdo chtěl, mohl na túrách poznat i duchovní rozměr pouti - putovat jen sám se sebou, nechat vše plynout, zastavit se a ničím nerozptylovat... I cesta je cíl...
Krásné hotely v centru měst pak vyzývaly k procházkám ve večerních hodinách - po skvělých fakultativních večeřích, díky kterým jsme poznali i obě vynikající národní kuchyně.
Milá paní Sylvo, putování jsem si opět velmi užila - v této zvláštní době byl zájezd doslova balzámem na duši….
Děkuji Vám za zprostředkování nádherných zážitků!
S úctou
J. Adamčíková
Jana Adamčíková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (26.08.2021 - 02.09.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Výborně vybraná trasa, dokonalý výklad, znalosti a vstřícnost průvodkyně k nám pomalým klientům.
Výborná organisace, časový plán i v této blbé komplikované době.
Moc jsme si to užili.
Děkujeme
Hubert Kolín
Milena Kolínová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.09.2020 - 14.09.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Chtěla bych poděkovat za perfektně zorganizovaný zájezd v době, která není normální, je ustrašená , zvláštní ......ale my, díky úsměvu a dokonalým znalostem naší průvodkyně p. Pulkové jsme prožili krásný týden . Paní Pulková nám jak Portugalsko, tak i Španělsko velmi podrobně přiblížila , městy suverénně provedla , vše ochotně vyřídila ....moc jí děkuji , protože všechno toto preferuji ! Byla úžasná a patří jí velké uznání za profesionalitu . Určitě budu tento zájezd i vaši CK chválit u mých známých .
Přeji vám další úspěšné zájezdy ve stejném duchu . Krejčí Ludmila,Brno
Ludmila Krejčí - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.09.2020 - 14.09.2020)

9
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 9
Delegát: 10
Celkove se mi zajezd moc libil. Potesil me maly pocet ucasniku. Velice chvalim pani pruvodkyni, za perfektni organizaci i neskutecne mnozstvi informaci, ktere nam o jednotlivych mistech predala.
Trosku me mrzelo, ze nebyl zadny cas na koupani a vecere nebyly kazdy den vcetne toho, ze nebyl vyber.
Lenka Bohadlová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.09.2020 - 14.09.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl opravdu velmi krásný a paní průvodkyně Pulková má nesmírné znalosti o historii jak Portugalska, tak i Španělska, o které se s námi ráda podělila. Trochu zklamáním byla jen samotná katedrála v Santiagu, které byla - vzhledem k probíhajícím opravám - zvenčí i zevnitř dost "zasíťovaná." Nechci se rouhat, ale koronavirová opatření nám byla spíš ku prospěchu - poměrně malá skupina účastníků, pohodlí v autobusu, minimum lidí ve městech i na samotné pouti, všude volná místa v restauracích... Navíc bylo po celou dobu nádherné počasí. Zájezd hodnotím veskrze pozitivně.
Lea Klimešová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.09.2020 - 14.09.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl báječný, velmi nás obohatil a paní průvodkyně byla naprosto dokonalá. Děkujeme Kolínovi.
Milena Kolínová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.09.2020 - 14.09.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Marie Nedělníková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.09.2020 - 14.09.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Absolutní spokojenost, moc ráda si svatojakubskou cestu zopakuji...
¨
ZF
Zdeňka Foltynová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (07.09.2020 - 14.09.2020)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Miroslava Rohelová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý večer,

Pani průvodkyně Sylva byla velmi příjemná,na letišti na nás všude čekala,takže jsme získali pocit bezpečí.Po celou cestu nám poskytla dostatečné informace o Portugalsku.Pana řidiče Stefana jsme znali už
z předchozího zájezdu-byl stále usměvavý a ochotný.Ubytování i stravování bylo na úrovni.Poznali jsme nová chutná jídla.Každému doporučujeme zúčastnit se tohoto zájezdu.Bylo tam dostatek procházek přírodou i navštívit pamětihodnosti Portugalska.Děkujeme moc-moc se nám vše líbilo.
Zdraví Vás manželé Uhlíkovi z Kynšperka nad Ohří
Jaroslava Uhlíková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vážení,
se zájezdem jsem byla velmi spokojena. Výborná volba navštívených míst, spokojenost s ubytováním i stravou. Krásné počasí, příjemná a velmi erudovaná průvodkyně p. Sylva Pulková, spolehlivý a ochotný šofer španělského autobusu. Moc všem děkuji a více takových zájezdů!!!
Zuzana Ambrozová
Zuzana Ambrozová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Svatojakubská pouť - portugalská cesta byla nádherná! Především bych chtěla vyzdvihnout velmi pečlivou přípravu CK, vymyšlenou do posledního detailu, tak aby účastníci mohli vidět maximum. Průvodkyně Sylva Pulková je velmi zkušená a fundovaná, navíc je vidět, že ji provázení a sdílení nových poznatků baví :)
Skvělý zájezd s krásnou přírodou (velká část portugalské cesty vede kolem moře), nádhernými památkami, včetně památek UNESCO na portugalském i španělském území (Porto, Bom Jesus do Monte - Braga, Pontevedra, Santiago de Compostela a samotná Svatojakubská pouť jako nemateriální památka UNESCO).
Absolvovala jsem s CK Emma všechny tři Svatojakubské poutě (tuto portugalskou, francouzskou a severní)
a každá byla svým způsobem jedinečná!
Alena Simbartlová - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Program zájezdu byl velmi hezký, přivítala bych trochu delší čas na jednotlivé úseky chůze, ne z důvodu loudání, ale pro "vychutnání" krásných míst a konec konců toho, že je dovolená. Uvědomuji si, že jsem zároveň mnoho viděla ještě po příjezdu na ubytování, oceňuji to, ale takových 45 minut delšího času na "trasu" bych ocenila také. Kdyby se to dalo do budoucna nějak skloubit, za mne by to bylo fantastické. Nižší hodnocení dávám pouze u stravy. Přestože jsem dosud neměla zálibu v rybích pokrmech a servírovaných večeří jsem se obávala, nakonec jsem si velmi pochutnala . Postrádala jsem však čerstvou zeleninu a překvapilo mne, že v takových zemích, kde zelenina roste téměř celoročně, jí nabízí tak málo.
Nesmírně kladně hodnotím připravenost, veškeré mapy apod. Svůj údiv jsem však vyslovila hned po přijetí informací k zájezdu.
Ať se vám všem daří.
Mirka Henková
Miroslava Henková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (10.09.2019 - 17.09.2019)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Obsahová náplň zájezdu neměla chybu. Každé místo, k němuž jsme na svém putování došli, bylo něčím pozoruhodné, každé by stálo za další návštěvu. Ani s odstupem času nedokáži určit nejsilnější zážitek, zda to byla krajina Rías baixas, především ostrov Arrousa a okolí, či Santiago, které silně zapůsobí i při opakované návštěvě, vrch Santa Trega nebo Porto, anebo krajina severního Portugalska s jeho horami, řekami i kouzelnými městečky. Takhle bych nakonec mohl vyjmenovat skoro vše. V hodnocení výše to není zahrnuto a tak alespoň dodatečně ve slovním komentáři dávám 10. A jsem rád, že příští rok bude možnost se do Galicie na některá místa vrátit a navštívit i jiné, nepochybně stejné krásné oblasti.
Jaroslav Vlašín - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
vše vynikající, průvodce ,profesionální
Vladimír Holoubek - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl moc krásný. Byli jsme velice spokojeni, akorát mohlo být při putování více času na na koupání v Atlantiku, či posezení na pláži nebo kavárně. Příště určitě zase s Vámi.
Alena Urbášková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den, vše bylo super .Byli jsme naprosto spokojeni a delegátka paní Sylva , tak ta je neskutečná studna vědomostí
a ke všem velice vnímavá . Za mne a za manžela dáváme jedničku ,nebo vlastně desítku s hvězdičkou.
Dana a Jan Slípkovi
Dana Slípková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Jiří Černík - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Renata Králíková - Svatojakubská pouť 3 - portugalská cesta z Porta do Santiaga de Compostela (18.09.2018 - 25.09.2018)