X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky

Španělsko

LEÓN • HOSPITAL DE ÓRBIGO • ASTORGA • VILLAFRANCA • PONFERRADA • O CEBREIRO • LUGO • PORTOMARÍN • SANTIAGO DE COMPOSTELA • MUXIA • FINISTERRE

Poutě do Santiaga de Compostely jsou směsicí krásných pěších tras, vynikajícího jídla a vína, neopakovatelných památek a nezapomenutelných setkávání s poutníky z celého světa. Využijte magickou atmosféru putování a připojte se k poutníkům, kteří po staletí udržují tuto prastarou tradici. Sledováním žluté šipky při putování na západ objevíte místa plná historie i přírodních krás. Francouzská cesta je cesta, kterou se ve středověku vydávali gálští poutníci a je nejautentičtější cestou do Santiaga de Compostela. U této trasy navštívíte i Muxii a Finisterre, mystické konce světa, spojené s legendou o Jakubovi.

Náročnost tras: středně lehkáMax. počet osob ve skupině: 24
Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky
9,7 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 6200
6x večeře Na osobu / Na zájezd 2600
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet z ČR do Španělska. Po příletu odjezd z letiště autobusem na ubytování do hotelu v Leónu. Dle letových možností večerní procházka "mokrou čtvrtí" s typickými bary a restauracemi v samém historickém jádru Leónu, jednoho z hlavních měst středověkého Španělska, které nabízí vrcholná malířská, sochařská a architektonická díla v románské bazilice San Isidoro, v gotické katedrále S. María nebo v bývalém renesančním klášteře San Marcos.

2. den

Ráno po snídani návštěva leonské katedrály a baziliky San Isidoro s královským panteonem v románském stylu. Volné odpoledne k individuálním prohlídkám města a návštěvám muzeí či dalších hodnotných památek tbezesporu jednoho z nějkrásnějších měst na francouzské stavojakubské pouti. Ubytování na stejném místě.

3. den:

Po snídani se již vydáte kastilskou mesetou na první etapu svatojakubské pouti. Pěší túra povede z Hospital de Orbigo do San Justo de la Vega (cca 12,5 km), trasa vede po nejdelším původně románském mostu na caminu, kolem vinic, obilných polí ke kříži sv. Toribia., kde čeká autobus. Přejezd do Astorgy s nádhernými románskými a středověkými hradbami i gotickou katedrálou. Možnost návštěvy katedrály s katedrálním muzeem a biskupského paláce postaveného podle katalánského architekta A. Gaudího, kde je dnes muzeum cest, které se zde od nepaměti křížily. Ubytování v Astorze.

4. den:

Ráno po snídani se projíždí nejautentičtějším a zcela venkovským úsekem jakubské cesty. Připojení k poutníkům u Foncebadónu, cesta vás povede kolem Cruz de Hierro až do Aceba (cca 12 km), jedná se o jeden z nejhezčích úseků jakubské cesty s nádhernými vyhlídkami. Zastávka v Molinaseca, malebné vesnici na březích řeky Meruelo s dobře dochovanými šlechtickými domy. Přejezd autobusem do Ponferrady, která je proslulá svým templářským hradem z 11. stol., ale i kostelem sv. Ondřeje a bazilikou N. S. de la Encina. Ubytování v Ponferradě.

5. den:

Dopoledne zastávka ve Villafrance, půvabném starobylém městečku s řadou šlechtických domů, hradem a románským kostelem svatého Jakuba. Přejezd autobusem k další části pěší pouti, do Ruitelánu. Pěší túra z Ruitelánu na O´Cebreiro (cca 9 km) - trasa s velmi rozmanitou a působivou krajinou, ale i s delším stoupáním.
Po ukončení túry si prohlédnete O´ Cebreiro, vesnici opředenou řadou legend, vstupní bránu do Galicie. Přejezd na ubytování v Lugu, které je proslulé svými dochovalými římskými hradbami a skvostnou katedrálou. Procházka po hradbách a historickým jádrem, díky kterému je město je pod ochranou UNESCO.

6. den:

Ráno po snídani přejezd autobusem do Ferreiros a pokračování putování s dalšími poutníky. Pěší túra z Ferreiros do Portomarín (cca 9 km), procházka zelenou galicijskou krajinou s původní flórou až k řece Miňo. Po zastávce v Portomarínu, městečku rozkládajícím se po obou stranách řeky Miňo spojené římským mostem přejezd k vrcholu Monte de Gozo, odkud poprvé z výšky spatříte vytoužené město, Santiago de Compostela – vjezd do města a pěší procházka úzkými uličkami a malebnými náměstíčky ke katedrále, pradávnému cíli všech poutníků na náměstí Plaza del Obradoiro. Po prohlídce města ubytování v Santiagu.

7. den:

Den strávený v Santiago de Compostela, volno k návštěvě tržnice Abastos, možnost účasti na polední poutnícké mši, bloumání uličkami, posezení v kavárnách a sledování poutnické atmosféry, návštěva muzeí nebo procházka místními překrásnými parky.

8. den:

Po snídani odjezd autobusem podél pobřeží nejdříve do půvabného rybářského přístavu Muxia, místa, kde se údajně zjevila Jakubovi P. Maria, která zde na břehu oceánu má svůj krásný svatostánek Santuario Virgen de la Barca. Po cestě do Muxíe zastávka v Carnotě, u největšího horrea v Galicii, a u úchvatných kaskád řeky Jallas. Z Muxíe pokračování cesty do Finisterre, západního výběžku Galicie u Atlantického oceánu. Návštěva nejzazšího výběžku s proslulým majákem, večer pozorování západu slunce nebo procházka po pláži Langosteira. Ubytování ve Finisterre.

9. den:

V určený čas odjezd autobusem na letiště v Portu, odlet do ČR.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu
• letištní taxy
• 8x ubytování v 3*/4* hotelích se snídaní
• dopravu španělským autobusem dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

Jednolůžkový pokoj 6 200 Kč
6x večeře 2600 Kč (=večeře nejsou 1. a 2. den v Leonu) , 7x večeře 3 100 Kč (=1večeře navíc v Leonu)
Předpokládaná částka na vstupy 50 €.

Doprava

Předpokládaný letový řád (místní časy) :

07.6. Praha - Madrid 12,25 - 15,30
15.6. Porto - Praha 15,10 - 19,15


Časy letů jsou vždy orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 20 kg
a jedna příruční kabelka, která se vejde pod sedadlo před vámi (max 45 x 36 x 20 cm)

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 13.7.2022
Milá pani Sylva.
Ďakujem veľmi pekne za krásny zážitok - skvelý zájazd - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela v termíne 13.06.2022 - 21.06.2022.
Boli sme nad mieru spokojní s CK Emma, po všetkých stránkach: ubytovanie, strava, plán trás + spoznávanie krásy a pamiatky Španielska. Veľmi veľká pochvala patrí Vám, pani Sylva, Vaša profesionalita vo všetkých smeroch. Vaša dobrosrdečnosť, ústretovosť, obdivuhodné znalosti o Španielsku, prednášky počas presúvania sa autobusom, kedy ste vedeli čím, kedy a ako nás zaujať, aby sme počúvali každé slovo so záujmom.
Skvelý zájazd.
Ešte raz, srdečná vďaka.
Prajem veľa úspechov. Erika Lenická
Mail doručen: 16.6.2021
Milá paní Sylvo,
velmi ráda bych Vám poděkovala za zájezd Svatojakubská pouť cestou necestou do Santiaga de Compostela v termínu 4.6. - 12.6.2021.
V dnešní době jsme o to více docenili smysl této pouti. Plnými doušky jsme vychutnávali putování v komorní atmosféře a s nadšenim poznávali krásná mista na cestě.
Velmi si vážím této možnosti vyměnit běh všedních dní za nevšední a hluboké zážitky. Děkuji Vám za jejich zprostředkováni a veškeré Vaše nasazení!
S úctou
J. Adamčíková
Mail doručen: 18.6.2019
Dobrý den, paní Pulková,
ráda bych Vám poděkovala za krásný zájezd do Santiaga atd. Vše bylo připraveno a fungovalo na úrovni, není co vytknout jak ubytování, stravování, dopravě atd. Vyzdvihuji zejména Vaši připravenost infornovat nás o všem, co se geografie, historie, gastronomie atd. navštívených míst týče.
Byla fajn i informace o galicijské košťálovině a jejím využití v kuchyni. Již před 11 léty, kdy jsem šla Camino, jsem koupila semena, každý rok k podzimu vyseji a celou zimu máme GALÍCIJSKOU KAPUSTU občas na talíři. Uplatnila jsem ji i v některých knížkách a článcích, v prezentaci v ČT, ČRo aj. - jeden příklad viz příloha.
Mějte se moc pěkně, CK ať se daří a děkuji za pěkné zážitky.

S pozdavem, Pavla Momčilová

Mail doručen: 29.9.2017
Dobrý den,
chtěla bych poděkovat za úžasný zájezd do Santiaga de Compostela konaný na začátku září. Stal se pro mne jedním z nejkrásnějších cestovatelských i lidských zážitků v životě.
Ještě jednou děkuji.
Jiřina Muzikářová

Mail doručen: 11.9.2017
Dobrý den,
Zdravíme z Krnova a ještě jednou děkujeme za pěkné zážitky z krásného a průvodcovsky výtečného zájezdu do Španělska. M. a A. Břeňovi.

Mail doručen: 28.6.2017
Veľmi pekne ďakujeme za sprostredkovanie zájazdu na Svätojakubskú púť
s cestovnou kanceláriou Emma. Boli sme veľmi spokojné s ubytovaním, stravou
aj rozplánovaním cesty a bohatým programom. Hoci boli horúčavy, jednotlivé pešie
časti púte sa dali zvládnuť a bola aj možnosť ich skrátiť.
Veľmi sme ocenili, že etapy boli vybrané tak, aby sme videli čo najkrajšie
úseky - polia s červenou ílovitou pôdou, pahorkatinu s kvitnúcim vresom,
lesné cestičky cez gaštanové, dubové a eukalyptové lesy, cestu popri
rázovitých dedinkách, usadlostiach, kostolíkoch a kláštoroch s milými
ľuďmi - plus popoludní sme boli vždy v inom meste a pozerali si pamiatky
(kráľovské mesto León, Astorga, univerzitné mesto Salamanca, Ávila a
samozrejme, Compostela a Finisterre).
Najväčšia pochvala však patrí našej sprievodkyni, pani Sylve Pulkovej, ktorá
svojím skvelým výkladom a obdivuhodnými znalosťami španielskych dejín,
histórie svätojakubskej púte, architektúry, literatúry a reálií prispela k tomu, že
bol tento tento zájazd jedným z najzaujímavejších, aké sme dosiaľ absolvovali.
S vďačným pozdravom

Adriana Oravcová a Magda Petrufová

Mail doručen: 25.6.2017
Děkujeme za krásný čas, který jsme díky Vaší CK měli možnost strávit ve Španělsku při poutní cestě do Santiaga de Compostela. Všechno bylo skvělé, díky.
Píšťkovi


Mail doručen: 25.9.2016
Vážená cestovní agenturo, já i má kamarádka jsme se zúčastnily zájezdu " SvATOJAKUBSKÁ CESTA. Jezdím na zájezdy již mnoho let s různými cestovními kancelářemi, a tak snad již mohu trochu posoudit kvalitu zájezdu. Musím říci, že jsem s tímto zájezdem byla velice spokojena, a to, jak po stránce náplně vlastního zájezdu, tak po stránce jeho organizace_a zajištění._Oceňuji také kvalitní ubytování, a / až na jednou / dobrou stravu. Nutno dodat , že vedoucí zájezdu byla perfektní. Snad víc není třeba říkat. Ať se Vám daří i dále. dr Bednaříková

Mail doručen: 19.9.2016
PŘEJEME PĚKNÝ DEN. CHTĚLI BYCHOM VAŠÍ CESTOVNÍ KANCELÁŘI PODĚKOVAT ZA DOBŘE ZORGANIZOVANÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD SVATOJAKUBSKÁ POUŤ VE DNECH 11.9. AŽ 18.9.2016. ZEJMÉNA CHCEME PODĚKOVAT PRŮVODKYNI TOHOTO ZÁJEZDU PANÍ SYLVĚ PULKOVÉ, KTERÁ MĚLA ROZHODUJÍCÍ PODÍL NA ÚSPĚŠNÉM A POHODOVÉM PRŮBĚHU TOHOTO ZÁJEDU. ZEJMÉNA BYCHOM CHTĚLI OCENIT JEJÍ ODBORNOU ZPŮSOBILOST I JEJÍ ÚSILÍ PŘEDAT ÚČASTNÍKŮM CO NEJVÍCE INFORMACÍ O ŠPANĚLSKU OBECNĚ, OD HISTORIE PO PRAKTICKÉ INFORMACE A SEZNÁMENÍ ZE ZPŮSOBEM ŽIVOTA V TÉTO ZEMI. TAKÉ JE TŘEBA VYZVEDNOUT JEJÍ SNAHU PŘEDAT NÁM CO NEJVÍCE INFORMACÍ O NAVŠTÍVENÝCH MÍSTECH,A TO JAK PŘI PUTOVÁNÍ A PROJÍŽDĚNÝCH MÍSTECH, TAK I PŘI PROHLÍDCE NAVŠTÍVENÝCH MĚST. DÍKY JEJÍM ORGANIZAČNÍM SCHOPNOSTEM MĚL ZÁJEZD BEZPROBLÉMOVÝ PRŮBĚH A BRAVURNĚ ZVLÁDLA I NASTALOU SITUACI PŘI PORUŠE NAŠEHO AUTOBUSU. PROSÍM TLUMOČTE JÍ NAŠE PODĚKOVÁNÍ. MANŽELÉ VALOVI

Mail doručen: 11.11.2015
Dobrý večer, při této příležitosti,chtěla bych velmi poděkovat vaší cestovní kanceláři za velmi dobře organizovaný zájezd-Svatojakubská cesta-Santiago de Compostela ,nemělo to chybičku.Velký dík patří průvodkyni zájezdu,paní Sylvě Pulkové,za její profesionální ,zároveň lidský přístup ,znalosti,trpělivost,nadhled,klid a rozvahu ve všech situacích. Jěště jednoun velký dík za krásné zážitky. Zdraví dr.Cihlářová.Humpolec.

Mail doručen: 11.9.2015
Vážení, chtěli bychom Vám touto cestou velice poděkovat za úžasný zájezd - Svatojakubská pouť do Santiaga de Compostela. Vynikající průvodkyně Vaší CK paní Sylva se o nás starala v termínu 30.8. - 6.9. Od prvního setkání až po rozloučení na letišti byla nesmírně milá, ochotná, o vše se postarala, vše fundovaně zařídila s klidem, v pohodě a s humorem. Podala nám spoustu zajímavých informací, i s námi "odšlapala" všechny kilometry. Program byl bezchybný a ke všemu nám vyšlo nádherně počasí. Když jsme měli náročnější túru, byly mráčky a větřík, když jsme byli u moře, svítilo a hřálo slunko. Myslíme si, že můžeme mluvit za všech 28 účastníků - prožili jsme nezapomenutelný týden. Děkujeme Vám i paní Sylvě a přejeme vše dobré. Manželé Černíkovi

Doručeno: 10.9.2015
Srdečně zdravím, ráda bych poděkovala za pečlivě připravenou pouť do Santiaga, kromě skvělého ubytování a stravy patří díky p. Sylvě, která svými znalostmi doplnila stránku duchovní. Ještě jednou dík! Eleonora Doleželová
Mail doručen: 8.9.2015
Vážený Pane Řediteli, Chtěli by jsme poděkovat za krásný zájezd do Santiaga de Compostela,který se konal v těchto dnech.Od výborně promyšleného programu zájezdu,přes organizaci a nanejvýš profesionální vedení s velkou empatii a sympatickým vystupováním za každých okolnosti. Paní průvodkyně Sylvy Pulkové,právě tento zájezd byl pro nás tím nejlepším.Děkujeme Vám a gratulujeme,k takovým mimořádným pracovníkům jako je Paní Pulková.MUDr Antonín a Mgr Kristina Kalovi

Mail doručen: 8.9.2015
Dobrý den. Spolu s manželem jsem se ve dnech 30.8. – 6.9.2015 zúčastnili zájezdu Svatojakubská pouť organizovaného vaší cestovní kanceláří. Zájezd byl nádherný a nemalý podíl na tom měla paní Sylva Pulková. Děkovali jsme jí samozřejmě osobně, ale byli bychom rádi, kdyby ocenění jejích schopností nabylo širšího rozměru. Ocenili jsme nejen její odborné a organizační schopnosti, ale také její lidské vlastnosti, empatii a nezměrnou ochotu se nám věnovat a pomoci v každé situaci. Jsme jí za to velmi vděčni a moc rádi bychom s ní v budoucnu na některém z dalších zájezdů setkali. Hana a Zdeněk Tuschlovi.

Mail doručen: 4.7.2012
Milá paní Sylvo, Chceme Vám i s mojí ženou ještě jednou poděkovat za překrásné putování po Svatojakubské cestě a neopakovatelné zážitky. Tento zájezd patří k nejkrásnějším, jaké jsme absolvovali, na čemž máte maximální podíl. Vaše připravenost, znalosti a schopnosti jsou příkladné. Podle mého názoru patří CK EMMA celostátně k těm špičkovým. Přeji Vám hodně zdraví a spokojených klientů a dalšího krásného cestování. Ing. Jaroslav Charvát s manželkou.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,7

45 hodnocení

9,8

Hotel

9,3

Strava

10

Delegát

9,9

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Všetko bolo výborné.
Erika Lenická - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (13.06.2022 - 21.06.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Byla jsem mile překvapena úrovní zájezdu.
Jaroslava Němečková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (13.06.2022 - 21.06.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme za krásnou pouť po Svatojakubské cestě, která nás obohatila po stránce turistické, poznávací i duchovní. Paní průvodkyně Sylva měla zájezd připravený na více jak 100% a patří jí náš vřelý dík. S pozdravem a přáním "Ať se dílo dále daří!!!" Hurtovi
Antonín Hurt - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (13.06.2022 - 21.06.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zuzana Lenická - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (13.06.2022 - 21.06.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Veľmi sme boli s manželom spokojní, erudovaná a milá sprievodkyňa, videli sme mnoho pamiatok, veľa nového sme sa dozvedeli.
Zuzana Lenická - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (13.06.2022 - 21.06.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vladimíra Sedláčková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (13.06.2022 - 21.06.2022)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl perfektní, paní průvodkyně Sylva Pulková byla skvělá, ochotná a mimořádně fundovaná - moc jí za to děkuji !
J. Blažek
Jaroslav Blažek - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (13.06.2022 - 21.06.2022)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jana Adamčíková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (04.06.2021 - 12.06.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
PERFEKTNÍ, až na ty "covidové" povinnosti.
Ladislava Rozehnalová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (04.06.2021 - 12.06.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Za mn eĕ dovolená výborna delegátka moc hodná vstřícná ochotná se vším poradit, strašnĕ chytrá a dala nám hodnĕ informací o památkách při přesouváni autobusem na jiné místo nám pořád dávala moc pĕkné informace je vidĕt že ví a baví ji to moc jí dĕkuji za překrásný zážitek a třeba budu mít ještĕ štĕstí a nĕkdy pojedu na další dovolenou s ni a kanceláři Ema dĕkuji
Jana Pohančeníková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (04.06.2021 - 12.06.2021)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Na výlet jsem se chystala dlouho...
Zdálo se mi, že jsem příliš stará a velice nesportovní...
Ale výlet byl vynikající a průvodkyně úžasná...
A taky úleva a osvěžení v době plné statistik úmrtí a počtu nakažených...
Moc děkuji.
Hana Opletalová
Hana Opletalová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (04.06.2021 - 12.06.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
jedním slovem výborné a průvodkyně vynikající
Vladimír Holoubek - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (04.06.2021 - 12.06.2021)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vážená paní Sylvo a společnosti EMMA,
srdečně Vás zdravím a ještě jednou děkuji za skvělý zájezd do Santiaga cestou necestou, již řadu let jsem o cestě uvažovala a Vámi zvolená koncepce turistiky s kvalitním ubytováním, polopenzí a průvodcem, znalým regionu, evropské historie a všeho potřebného, mně přišla velmi vhod a neměla chybu.
Přeji Vám a celé společnosti hodně spokojených klientů a možná někdy na shledanou na některé příští cestě.
S pozdravem JUDr. Eva Nohejlová
Eva Nohejlová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Moc dobrý - doporučuji.
Zuzana Rybová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Eva Šedajová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme za výborný zájezd. Moc se nám líbil. Krásné ubytování, skvělá průvodkyně. Nádherná příroda.
Pavel Mikeš - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám moc líbil , paní průvodkyně perfektní a organizace super , nemáme co vytknout .Ještě jednou díky. Javůrkovi
Libuše Javůrková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl pro mě naprosto perfektní, byla jsem maximálně spokojená. Hlavně děkuji pí. průvodkyni za milý a laskavý přístup k nám "cestovatelům". Ubytování bylo nadstandartní, jídlo až na jednu večeři skvělé, p. řidič řídil ohleduplně a bezpečně a navíc byl velmi ochotný a příjemný.
Eva Šedajová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Boli sme nadmieru spokojní, výklad sprievodkyne bol obsažný, domov sme prišli plní dojmov a zážitkov.
Josefína Slaninková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Výborné ubytovanie, sprievodkyňa p. Pulková vždy s úsmevom, erudovaná. Snažila sa tolerovať požiadavky klientov.
Irena Belohorská - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
super
Milan Čabrádek - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
super
Milan Čabrádek - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl vynikající, stejně jako paní průvodkyně a celková koncepce zájezdu
Určitě se ještě někdy zúčastním další cesty
Ladislava Voštová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (03.06.2019 - 11.06.2019)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Petr Korč - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (15.06.2018 - 22.06.2018)

9,5
Hotel: 8
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše výborné, jen jeden hotel /v městě, než jsme dojeli do Santiaga/ měl horší postele/.
Magdalena Hladíková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (15.06.2018 - 22.06.2018)

9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám moc líbil, průvodkyně byla skvělá , bylo vidět ,že je výborně připravená a znalá. Výběr cest po caminu byl rozmanitý, takže jsme měly možnost poznat různé části pouti.My jsme se krásně zrelaxovaly a za to vám patří dík. Jediná připomínka je k jídlu v Salamance, to bychom si napříště odpustily, jinak skvělý.
Dana Hübnerová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (15.06.2018 - 22.06.2018)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše v pořádku včetně počasí, skvělá organizace.Silný duchovní zážitek, vše klapalo zásluhou vynikající průvodkyně. Jenom večeře v čtyřhvězdičkovém hotelu v Salamance byla slabá/ šetřili na nás/, v ostatních tříhvězdičkových hotelích bohatá nabídka. včetně libolvolného množství kvalitního vína..
Jiří Rosol - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (02.09.2017 - 09.09.2017)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Vynikající poznávací dovolená splňující i nároky pouti pro nás, kteří bychom již neměli na skutečnou náročnou pěší pouť
Vladimír Molnár - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (02.09.2017 - 09.09.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jiřina Muzikářová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (02.09.2017 - 09.09.2017)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše velmi dobře a profesionálně zorganizováno a provedeno pod výborným vedením paní Pulkové. Děkujeme , Píšťkovi
Jaroslav Píštěk - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (17.06.2017 - 24.06.2017)

9,5
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Vše výborně organisované, průvodkyně pí Pulková podala výklad historie obšírně a srozumitelně. Trasy poutě přizpůsobila počasí/ vlna veder/. Děkuji a určitě někdy ještě nashledanou. Hana Lišková
Hana Lišková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (17.06.2017 - 24.06.2017)

8,5
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 9
Bylo to hezké, líbilo se nám to.
Marie Strieglerová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (11.09.2016 - 18.09.2016)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Ďakujeme cestovnej kancelárii, že sme mohli s Vami absolvovať svätojakubskú púť s programom, aký slovenské cestovné kancelárie neponúkajú. Zažili sme tak zvláštnu atmosféru púte a zakončenie púte v Santiagu a Finisterre. Po objednaní zájazdu sme dostali dostatok informácií, ďakujeme za ústretovosť. Ďakujeme zvlášť našej sprievodkyni pani Pulkovej za jej profesionálny a ľudský prístup. Povedala nám množstvo informácií, ktorými nám predstavila Španielsko, miesta ktoré sme navštívili i samotnú púť. Ďakujeme aj všetkým pútnikom, že sme v ich spoločnosti prežili pekný týždeň putovania k svätému Jakubovi, manželia Šalkovičovi.
Milan Šalkovič - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (11.09.2016 - 18.09.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd byl moc pěkný, krásně připravený, dobrý výběr pěších tras, kombinace s návštěvou super památek, průvodkyně fundovaná, příjemná paní, ubytování a jídlo perfektní.
Malá připomínka k poslednímu hotelu, který byl krásný, ale personál nemožný (hotel byl ale na dobrém místě).
Zdravím pořadatele, zvláště paní průvodkyni
Zdeňka Strachová
Hana Klasová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (11.09.2016 - 18.09.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám oběma (Hubková +Tachovská) velmi líbil, nemáme, co bychom hodnotily negativně. Trasa je výborně zvolena, autobus pohodlný, řidička excelentní. Paní průvodkyně obětavá a trpělivá. Zajištění večeří lze každému jen doporučit.
Alice Tachovská - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (12.06.2016 - 19.06.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den.
Velice děkuji za krásný zájezd do Santiaga. Ubytování a strava luxusní. Paní průvodkyně S. Pulková poskytla vynikající informace v celém průběhu zájezdu a to jak o historii, kultůře tak i o součastnosti navštívených míst. Velký dík patří i naší španělské řidičce paní Isabele, která nás vždy bezpečně dopravila na jednotlivá navštívená místa. Zájezd splnil a předčil má očekávání z poutní cesty do Santiaga de Compostela. V dalších letech budu sledovat nabídky zájezdů Vaší cestovní kanceláře a velmi rád se znovu vydám za poznáním dalších míst Španělska.
S úctou
Vladimír Frajs, Ostrava
Vladimír Frajs - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (12.06.2016 - 19.06.2016)

8
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 9
Delegát: 9
Marta Svobodová - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (12.06.2016 - 19.06.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Krásný zájezd! Děkujeme paní Pulkové! Záhorkovi
Petr Záhorka - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (12.06.2016 - 19.06.2016)

8,3
Hotel: 10
Strava: 5
Doprava: 10
Josef Medek - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (11.09.2016 - 18.09.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se nám velmi líbil, bohužel to děsné vedro bylo únavné, ale za to nikdo nemůže. Průvodkyně byla po všech stránkách výborná a moc jím děkujeme. H.Peslová
Marta Kryšková - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (04.09.2016 - 11.09.2016)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Ivan Kyrš - Svatojakubská pouť - cestou necestou do Santiaga de Compostela - letecky (11.09.2016 - 18.09.2016)