X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Švýcarské železniční dobrodružství 3

Švýcarsko

BERN • WILDERSWIL • SCHYNIGE PLATTE • GRINDELWALD • INTERLAKEN • LAUTERBRUNNEN • WENGEN • KLEINE SCHEIDEGG • JUNGFRAUJOCH • BRIENZ • BRIENZER ROTHORN • THUN • ALPNACHSTAD • PILATUS • PLAVBA PO JEZEŘE VIERWALDSTÄTTERSEE • LUZERN
Švýcarské železniční dobrodružství 3

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 3500
Pokoj s balkonem Na osobu / Na zájezd 1000
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

V odpoledních hodinách vyjedeme z Brna, Prahy, Plzně (předpokládané časy odjezdů Brno 17:30, Praha 20:30, Plzeň 22:00). Další nástupní místa: České Budějovice 500 Kč, Vodňany 500 Kč, Písek 500 Kč, Tábor 500 Kč, Hradec Králové 500 Kč, Pardubice 500 Kč, Chrudim 500 Kč, Poděbrady 500 Kč, Kolín 500 Kč, Ostrava 500 Kč, Olomouc 500 Kč. Průjezd Německem do Švýcarska.

2. den

Ráno příjezd do Bernu - hlavního města Švýcarska. Dopoledne prohlídka historického centra města, které je chráněnou památkou UNESCO. Město obklopuje ze tří stran řeka Aare. Typické jsou ulice s podloubím podél starobylých domů a zdobené kašny, upoutá také hodinová věž s orlojem. Největší dominantou je gotická katedrála s novogotickou věží, která je nejvyšší ve Švýcarsku. Pozoruhodné jsou i mohutná budova švýcarského spolkového parlamentu a budova Švýcarské národní banky. Po prohlídce odjezd do oblasti Bernských Alp. Po průjezdu kolem Thunského jezera příjezd do Wilderswilu. Výjezd historickou ozubnicovou železnicí na Schynige Platte (1967 m n.m.) - vagony i lokomotiva jsou přes 100 let staré, zážitek je mimořádně autentický, při hodinové jízdě není na nudu čas. Při výjezdu se otvírají nádherné výhledy na modravé Thunské jezero a tyrkysové Brienzské jezero, nahoře je nejkrásnější pohled na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Po posezení u kávy s výhledem je možnost návštěvy alpské zahrady s množstvím alpských květin. Návrat zpět do Wilderswilu, cestou zpět si vyfotografujete vše, co jste cestou nahoru nestihli. Odjezd do Grindelwaldu – světoznámého horského střediska položeného v kotli vrcholů Eiger, Schreckhorn a Wetterhorn. Ubytování v hotelu Eiger Lodge na úpatí severní stěny Eigeru. Večeře. Nocleh.

3. den:

Snídaně. Odjezd údolím Lütschine do Interlaken. Prohlídka mondénních lázní mezi Thunským a Brienzským jezerem. Po prohlídce Interlaken odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. V údolí je nejen známý vodopád padající z vysoké terasy, ale i barevně osvětlené jeskynní trümmelbašské vodopády. Po prohlídce vodopádů výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otevírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Zájemci mohou pokračovat fakultativně za příplatek cca 110 CHF (platí se na místě, ale nutno objednat již při sepisování smlouvy) ve skále vysekaným tunelem na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.). Cestou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer, z terasy Sphinx (3571 m n.m.) panoramatický výhled na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po návratu připojení ke zbytku skupiny a sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu k hotelu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Večeře. Nocleh.

4. den:

Snídaně. Odjezd údolím Lütschine a podél tyrkysového Brienzského jezera do Brienzu, kde přitéká do jezera řeka Aare. Výjezd parní ozubnicovou železnicí na Brienzer Rothorn (2244 m n.m.). Po úzkokolejce šplhá vláček nahoru se sklonem až 25% maximální rychlostí 9 km/h, což vydá na hodinu poctivé práce parního stroje. Již cestou se otevírají nádherné výhledy na Brienzské jezero. V mezistanici Planalp je krátká zastávka, kdy lokomotiva doplňuje vodu pro parní stroj. Z vrcholu je možno za dobré viditelnosti spatřit 693 alpských vrcholů, mimo jiné Pilatus, Rigi, Titlis a mohutnou trojici Eiger, Jungfrau a Mönch. První parní vlak vyjel na vrchol již v roce 1892 a do dnešních dnů je to jediná horská železnice ve Švýcarsku, která odolala elektrifikaci. Na vrcholu je možnost občerstvení ve dvou restauracích. Návrat zpět do Brienzu. Odjezd podél Brienzského a Thunského jezera do Thunu. Thun je položen na březích řeky Aare, která zde vytéká z Thunského jezera. Přes řeku Aare vedou dva starobylé dřevěné kryté mosty Obere a Untere Schleusenbrücke ozdobené množstvím květin. Dominantou města je hrad, ze kterého je krásný výhled na Bernské Alpy. Ve středu města je historická dvoupatrová ulice Hauptgasse s podloubím a zdobenými domy. Po prohlídce návrat do hotelu podél Thunského jezera s malebným zámkem Oberhofen. Večeře. Nocleh.

5. den:

Snídaně. Odjezd přes průsmyk Brünig a kolem jezer Lungern a Sarnen do Alpnachstadu u jezera Vierwaldstättersee. Z Alpnachstadu výjezd ozubnicovou železnicí na vrchol Pilatus (2132 m n.m.). Krásně červené vagonky překonávají nejstrmější stoupání na světě až 48%. Konstrukčně je použit zcela nový ozubnicový systém dvou vodorovně se otáčejících ozubených kol. Mohutnou horu Pilatus obyvatelé ve středověku nazývali Dračí hora, protože se obávali tam žijících draků. Možnost výstupu na vyhlídkové skály Esel a Oberhaupt s nádhernými rozhledy na švýcarské Alpy a dole ležící Luzern u jezera Vierwaldstättersee. Můžete si projít i část vyhlídkové Dračí stezky s kamzíky a kozorohy. Nebo si vychutnat jedinečnou atmosféru u kávy na vyhlídkové terase. Návrat ozubnicovou železnicí zpět do Alpnachstadu. Přestup na loď a plavba po jezeře Vierwaldstättersee do Luzernu. Z lodi poznáte jiný pohled na mohutný Pilatus, ale i na další okolní hory. Prohlídka malebného Luzernu, středověká část na obou březích řeky Reuss, vytékající z jezera, je chráněna dochovanou hradbou s 9 věžemi. Prohlídkový okruh vede přes oba historické dřevěné mosty – Kapellbrücke a Spreuerbrücke, mezi nimi je nádherný barokní jezuitský kostel a závěr bude u známého Lvího památníku. Odjezd do ČR.

6. den:

Návrat do ČR v ranních hodinách.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
• 3× polopenzi
• průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• pobytovou taxu 5,20 CHF/os/noc, která se platí na místě v hotelu
• Jungfraujoch - výjezd na nejvýše položené evropské nádraží - 110 CH (platí se na místě, ale nutné objednat již při sepisování smlouvy)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 3 500 Kč (jednolůžkové pokoje jsou vždy bez balkonu)
• pokoj s balkonem 1 000 Kč / os. (na vyžádání)
• cena za 3. až 4. lůžkový pokoj pro rodiny s dětmi na vyžádání.

Doporučená výměna na vlaky a loď 250 CHF.

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy