X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Vietnamem od Mekongu až do Sapy

Vietnam

SAIGON – DELTA MEKONGU – HUE – DANANG - BANA HILLS - HOI AN – MY SON - Mramorové hory - HANOJ – HALONG BAY – SAPA
Zájezd s českým průvodcem
Vietnamem od Mekongu až do Sapy
9,7 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 11900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Dopoledne odlet z Prahy do Doha (cca 5,5 hod letu), přestup a večer odlet do Saigonu (cca 6,5 hod letu).

2. den

Ráno přílet do Saigonu, uložení zavazadel, procházka centrem Saigonu, které je kombinací supermoderních staveb s historickými budovami a krásnými parky. Uvidíme nejvýznamnější památky města – historickou budovu pošty, katedrálu Notre Dame, radnici, budovu opery. Poté návštěva bývalého prezidentského paláce. Volno na oběd, po obědě ubytování a odpočinek.

3. den:

Po snídani odjezd do delty řeky Mekong. Program začne plavbou povodím Mekongu se zastávkami na ostrovech, kde můžeme pozorovat výrobu rýžových produktů, kokosového cukroví, pěstování tropického ovoce i s jeho ochutnávkou i návštěva medové farmy, ke ochutnáme místní produkty z medu. Projížďka po menších kanálech řeky, kde si budeme moci vychutnat krásy okolní krajiny. Uvidíme tradiční obydlí v deltě řeky Mekong postavená ze dřeva a palmových listů a budeme moci pozorovat každodenní aktivity místních zemědělců. Po projížďce povodím řeky zastávka na oběd, kde ochutnáme místní speciality. Odpoledne návrat zpět do Saigonu na ubytování. Podvečerní procházka městem a možnost návštěvy vyhlídkové terasy v 49. patře mrakodrapu Bitexco Tower s nádhernými výhledy na město.

4. den:

Po snídani volno k návštěvě jednoho z nejživějších krytých trhů v Saigonu – tržiště Ben Thanh, kde budeme mít možnost nákupů tradičních předmětů. Okolo poledne transfer na letiště a odlet do Hue. Po příletu přivítání místním průvodcem a transfer do hotelu na ubytování.

5. den:

Celodenní prohlídka města Hue a jeho okolí. Ranní návštěva sedmipodlažní osmiúhelníkové pagody Thien Mu, jejíž původ sahá do počátku 17. století a je jedním z nejvýznamnějších center budhistů ve Vietnamu. Poté se nalodíme na tzv. dračí lodě a poplujeme po Voňavé řece - Perfume River. Dále navštívíme dvě z nejkrásnějších mauzoleí v oblasti Hue – Hrobku císařů Tu Duc a královskou hrobku Khai Dinh. Jedná se o rozsáhlé areály s nádhernými bohatě zdobenými chrámy, sochami mandarínů a slonů, zahradami i jezírky. Odpoledne navštívíme Císařské město, ze které dynastie Nguyen vládla Vietnamu od roku 1802-1945. Ubytování v Hue.

6. den:

Ráno odjezd z Hue do oblasti hor Bana Hillsnad městem Danang, kde navštívíme jedno z moderních center vybudovaných ve Vietnamu v posledních letech a proslavené zejména mostem Golden Bridge. Lanovkou vyjedeme postupně až na samý vrchol a kromě slavného mostu uvidíme i řadu dalších zajímavostí vybudovaných nebo restaurovaných na místě bývalé koloniální francouzské vesnice ve výšce 1.487 m.n.m., jako je Pagoda Linh Ung, francouzská vesnice, Vong Nguyet Hill, květinové zahrady a další atrakce. Odpoledne zastávka ve městě Danang, kde navštívíme Muzeum chamské kultury a dle časových možností se zastavíme i na slavné Čínské pláži (China beach). Poté odjezd na pobřeží k městu Hoi An a ubytování v hotelu u pobřeží.

7. den:

Návštěva okouzlujícího města Hoi An, kdysi jednoho z nejvýznamnějších mezinárodních přístavů v jihovýchodní Asii a dnes asi nejlépe zachovaným městečkem zapsaným na seznam UNESCO od roku 1999. Projdeme se starobylou historickou částí města s kupeckými domy, úzkými uličkami a čínskými chrámy, navštívíme 400 let starý Japonský most, který je hlavní památkou města a budeme obdivovat pestrou výzdobu uliček s všudypřítomnými barevnými lampióny a fáborami. Poté navštívíme místní farmu ve vesnici Tra Que, kde se seznámíme s místním zemědělstvím a kde bude i oběd připravovaný místními obyvateli složený ze spousty místních specialit. Odpoledne návrat do hotelu.

8. den:

Celodenní pobyt na pobřeží Jihočínského moře, koupání, masáže, odpočinek. Fakultativně polodenní výlet do bývalého náboženského centra Chamské říše - My Son vyhlášeného za kulturní památku UNESCO. Procházka oblastí jedinečných cihlových věží typických pro chamskou kulturu a často zdobených reliéfy s hinduistickými motivy. Celý chrámový areál je vystavěný v krásném údolí obklopeném horami s bujnou vegetací deštného pralesa. V podvečer návštěva centra Hoi Anu, které má neopakovatelnou atmosféru umocněnou rozsvícenými lampiony a osvětlenými památkami kolem řeky, posezení v kavárnách a restauracích, výhodné nákupy, procházky. Později večer návrat do hotelu.

9. den:

Po snídani uvolnění pokojů a odjezd do Mramorových hor. Procházkou projdeme oblast neuvěřitelně bohatou na zdobené chrámy, pagody a další posvátná místa ukrývaná mezi kopci i v hlubokých jeskyních. Poté transfer na letiště do Danangu a odlet do Hanoje. Přílet do Hanoje, přivítání místním průvodcem a transfer do hotelu, ubytování. Večer možnost individuálních procházek historickou čtvrtí Starého města, kde se zastavil čas.

10. den:

Ráno odjedeme z Hanoje na dvoudenní výlet, který bude jistě vrcholem naší cesty. Navštívíme Dračí zátoku Halong Bay zařazenou mezi nejvýznamnější přírodní divy světa a pod ochranou UNESCO. Nalodíme se na výletní loď, kde se ubytujeme ve dvoulůžkových kajutách a vyrazíme na plavbu po zálivu. Ohromí nás nádherné přírodní scenérie tisíců vápencových ostrůvků, které vystupují z vody a vytváří úžasnou kulisu. Při obědě na lodi si pochutnáme na čerstvě ulovených mořských plodech. Odpoledne zastávka na některém z ostrovů nebo návštěva plovoucí vesnice. Po návratu na loď večeře a nezapomenutelný nocleh na palubě výletní lodi. (V případě nepříznivého počasí si lodní společnost vyhrazuje právo uskutečnit jen půldenní okruh lodí a nocleh zajistit na pobřeží).

11. den:

Hned po probuzení budeme moci přímo na palubě lodi absolvovat cvičení Thai Chi a obdivovat okouzlující scenérie skalnatých krasových věží vyrůstajících ze zelených vod moře. Po snídani se vydáme malými loděmi na návštěvu jednoho z ostrovů s rozsáhlou krasovou jeskyní, možnost projížďky na kajacích či koupání. Okolo poledne návrat do přístavu a cesta zpět do Hanoje. Po cestě ještě krátká zastávka k návštěvě typické vesnice, kde se vyrábí keramika – Dong Trieu. Návrat do Hanoje, procházka kolem jezera Hoan Kiem s chrámem a Želví věží, podíváme se na katedrálu sv. Josefa a poté historické centrum města. Fakultativně možnost návštěvy slavného vietnamského Vodního loutkového divadla s tisíciletou tradicí.

12. den:

Po snídani prohlídka Hanoje – začneme návštěvou Ho Chi Minhova pamětního komplexu: Mauzoleum, Prezidentský palác, Pagoda na jediném sloupu, která je postavena na jediném betonovém sloupu a je jedním z nejpůsobivějších chrámů Vietnamu. Poté prohlídka Chrámu literatury věnovaného Konfuciovi. Zde se nachází Císařská akademie – vietnamská první národní univerzita. Chrám literatury je vzácným projevem vietnamské úcty ke vzdělání a k literatuře obecně. Nocleh v Hanoji.

13. den:

Ráno odjezd z Hanoje po dálnici až do pohraničního města Lao Cai. Cestou budeme pozorovat krásně zvlněnou krajinu a a až na hranice sledovat tok Rudé řeky. Po poledni příjezd do Lao Cai, kde se podíváme na hraniční přechod do Číny a bude možnost oběda. Po obědě zahájíme stoupání do hor a příjedeme do Sapy. Ubytování v hotelu a podvečerní procházka tímto vyhledávaným letoviskem.

14. den:

Polodenní výlet s místním průvodcem do oblasti rýžových polí a vesnic Lao Chai a Tan Van k seznámení s místními minoritami. Pěšky z hotelu se vydáme na cca 8km dlouhou procházku pohořím s krásnými výhledy na rýžová pole a masív hor nad údolím. Odpoledne návrat do hotelu a volno.

15. den:

Ráno odjezd k nejvyšší hoře Vietnamu Fansipan (3.143 m.n.m.), výjezd na vrchol supermoderní lanovkou. (Lanovka je zapsána v Guinessově knize rekordů hned třemi nej, nejvyšší, nejdelší a nejmodernější v systému ITS. Jedná se o nejdelší třílanovou nonstop dráhu o délce 6292,5 m, s převýšením 1410 m). Návrat lanovkou dolů a odjezd zpět do Sapy. Volno na oběd a odpoledne návštěva vesnice Cat Cat - vesnice kmene černých Hmongů asi 2 km od Sapy. Nocleh v hotelu

16. den

Dopoledne odjezd ze Sapy zpět do Hanoje. Odpoledne příjezd do Hanoje a transfer na letiště. Večer odlet z Hanoje do Doha. Přestup a odlet do Prahy.

17.den:

Ráno přílet do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Vietnamu a zpět vč. letištních tax
• leteckou přepravu ve Vietnamu vč. tax
• 13× bytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3–4* hotelech
• 1× ubytování ve dvoulůžkové kajutě na lodi v Halong Bay
• 14× snídani
• 3× oběd a 1× večeři dle programu
• dopravu a výlety dle programu
• výjezd lanovkou na Fansipan
• služby místních anglicky mluvících průvodců
• služby českého průvodce (při účasti min. 8 osob)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 11.900 Kč
• vyřízení víz 1.000 Kč
• Předpokládané náklady vstupy 100 USD
• Předpokládané náklady na spropitné 50 USD

Doprava

Doprava do Vietnamu bude zajištěna leteckou společností Qatar Airways

Předpokládaný letový řád (místní časy):
Qatar Airways
Praha - Doha 08:40-16:30, Doha - Saigon 20:05-07:15
Hanoj - Doha 19:10 - 23:20, Doha - Praha 02:00-06:30

Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.
V ceně letu je jedno odbavené zavazadlo na osobu o hmotnosti do 23 kg (při vnitrostátních letech 20 kg) a jedno příruční zavazadlo do 8 kg.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 18.4.2017
Dobrý den, jsme krátce doma po návratu z poznávacího zájezdu "Vietnam". Stále vstřebáváme dojmy a informace, kterých bylo velmi mnoho v tak krásné zemi, jako je Vietnam. Místo dlouhého psaní a výčtu pěkných zážitků a okamžiků to shrneme do krátkého sdělení: "Děkujeme za perfektně provedenou práci CK Emma a jejího spolumajitele RNDr. Emila Pulky. Zájezd neměl chybu a snad se nám podaří využít služeb CK Emma i v budoucnu." Díky Eva a Zdeněk Šritrovi

Mail doručen: 30.11.2016
Dobrý den. Děkujeme za váš výborně připravený zájezd do Vietnamu. Krásné zážitky, krásná země, překrásná tečka na konec zájezdu (Ha Long Bay). Průvodce Petr Pošepný provázel zájezd s perfektními znalostmi a dokonalou péčí o své klienty. Ješte jednou mu za vše děkujeme.S pozdravem Skokanovi.

Mail doručen: 29.11.2016
Děkujeme za perfektně připravený zájezd do Vietnamu. Jsme velmi spokojeni a nadšeni. Průvodce Petr byl perfektní, zkušený a odborně velmi dobře připravený. Plánujeme v užší skupině už i další cestu, tak si necháme od vás rádi něco zajímavého doporučit./Kambodža, Laos? / Přeji mnoho úspěchů a co nejméně nespokojených zákazníků. D@D Benžovi, J&J Peroutkovi, Eva a Ilja

Mail doručen: 29.11.2016
Dobrý den, chtěla bych poděkovat za perfektně zajištěný zájezd- “ cesta za romantikou – Vietnam”. Vše bylo moc pěkné p. Pošepný měl velké znalosti, byl ochotný a všem nápomocný. Vietnam je krásná země a jsem moc ráda, že jsem tuto krásu mohla absolvovat právě s Vaší společností. Ještě jednou díky za nezapomenutelné zážitky. S podzravem Fictumová

Mail doručen: 8.8.2016
Vážená cestovní kanceláři, na jaře 16 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Vietnamu. Ráda bych poděkovala vedoucímu panu RNDr. Emilu Pulkovi, který je opravdu člověk na svém místě. Úžasné znalosti, milý, vstřícný, trpělivý. Vše bylo skvěle zorganizováno, zájezd se nám všem velice líbil. Vřele doporučuji i proto, že Vietnam je krásná a zajímavá země, zatím ještě ne plná turistů.Med.

Mail doručen: 4.5.2015
Dobrý den, chtěl bych touto cestou poděkovat za velmi pěkný poznávací zájezd do Vietnamu v termínu 1.4. - 12.4. 2015. Byl to velice pěkný a dobře zorganizovaný zájezd. Hlavní osobou, která udělala zájezd perfektním byl průvodce pan RNDr. Emil Pulka. Ještě jednou dík. Jaroslav a Pavel Krejčí

Mail doručen: 14.4.2015
Děkujeme za velmi pěkné zážitky z okruhu po Vietnamu ve dnech 1.-12.4.2015, hlavně panu RNDr Emilu Pulkovi za precizně a pečlivě připravený program. Byli jsme příjemně překvapeni samotným Vietnamem a hlavně jeho kvalitními průvodcovskými schopnostmi. Je jedním z nejlepších průvodců, se kterými jsme se doposud na našich cestách setkali. Manželé Tvrdí, Ostrava

Mail doručen: 13.4.2015
Dobrý den, chtěla bych tímto dopisem poděkovat za krásnou dovolenou, kterou jsme strávili s manželem ve Vietnamu. Velké poděkování patří nejen cestovní kanceláři Emma, ale hlavně našemu průvodci panu Emilu Pulkovi, který nás Vietnamem provázel.Vietnam je bezpečná země s nádhernou přírodou a rozmanitými památkami, teplým mořem a dobrým jídlem.Děkujeme Vilma a Ruda Kolářovi - účastníci zájezdu. Kroměříž

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,7

21 hodnocení

9,7

Hotel

9,3

Strava

10

Delegát

9,9

Doprava


9,5
Hotel: 10
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Byli jsme velice spokojeni, škoda že se tam nedá létat častěji ;-) Pan průvodce byl super. Strava můj problém. V+A Studení
Aleš Studený - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

9,3
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše perfektně zajištěné. Průvodce znalec Vietnamu a poměrů v něm. Jsme moc spokojeni.
Aleš Studený - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Jaroslav Matýs - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Myslím, že jsme měli hodně šťestí ve všech směrech. Děkuji za hezké zážitky! Studená.
Aleš Studený - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Jedna z nejkrásnějších dovolených, které jsme zažili.
Vietnam už jsme navštívili dříve po vlastní ose. Byl kouzelný a chtěli jsme se vrátit, tentokrát ale se zkušeným doprovodem a cestou na sever do hor. Dovolená nakonec předčila všechna očekávání a my zažili
dva překrásné týdny nejen díky výběru a množství navštívených míst (občas neskutečných a pohádkových), ubytování v nádherných hotelech, skvělému zajištění přesunů, ale především díky neustálé péči delegáta s úžasným doprovodným vyprávěním o Vietnamu a všem, co s ním souvisí...
Děkujeme!!!
Pavla Větříšková - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Skvělá CK, skvělé služby!

Nádherná země, příjemní lidé, vynikající jídlo, pohodlné ubytování a především skvěle připravený zájezd CK EMMA,
jmenovitě panem RNDr. Emilem Pulkou, který se nám věnoval nejen jako průvodce, ale také jako bezedná studnice informací o této pro nás exotické zemi.
Tento zájezd mohu určitě doporučit a možná budete patřit, stejně jako já, k lidem, kteří si poopravili v tom dobrém slova smyslu mínění o obyvatelích této vzdálené země.
A větička na závěr.
Za třicet let, co využívám s manželkou služeb CK EMMA, se ani jednou
nestalo, že by se objevil nějaký problém, pro který bych hledal jinou CK. A to hovoří za vše!

Ladislav Běhůnek
Ladislav Běhůnek - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezdu nemohu nic vytknout ,co ale chci vyzdvihnout je průvodce pan Pulka. Historii se člověk může naučit, informace získat z mnoha zdrojů, ale pohodový přístup k nám účastníkům , to musí být dáno.
Vždy s úsměvem, vždy ochotný, to byl pan Pulka .
Vše probíhalo bez jediného zádrhelu, také vietnamští průvodci byli spolehliví a přátelští.
A 9 za stravu je spíš můj problém.
Takže za mě naprostá spokojenost.
Miloslav Veselka - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Jaroslav Matýs - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Bylo to super není co dodat. Kocábovi
Soňa Kocábová - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2023 - 24.11.2023)

9,8
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Vše podstatné bylo perfektní
Zdeněk Rogovski - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2022 - 24.11.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Výborně sestavený program. Průvodce pan Emil Půlka byl velmi dobře připravený. Skupině se stále věnoval, poskytoval cenné rady v průběhu pobytu. Informoval o historii země,o současném životě. Velmi dobře spolupracoval s místními průvodci.
Oceňuji, že byla v průběhu zájezdu k dispozici balená voda a nemuseli jsme hledat obchody s vodou.
Eva Redová - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2022 - 24.11.2022)

9,3
Hotel: 10
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Zdeněk Peterka - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2022 - 24.11.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Velké poděkování průvodci za zajištění bezkonkurenčního počasí.
Petr Sebestian - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2022 - 24.11.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Po všech stránkách skvělé a nezapomenutelné. Skvělý a nadstandardně profesionální přístup průvodce.

Děkujeme.
Libor Čech - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2022 - 24.11.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd se mi velmi líbil a byla jsem velmi spokojená. Žádné problémy se nevyskytly.

Velmi děkuji průvodci.
Ludmila Burdová - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2022 - 24.11.2022)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Gabriela Obodová - Vietnamem od Mekongu až do Sapy (09.11.2022 - 24.11.2022)