X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Ischie turistická

Itálie

>

Ischia

Ischie • La Mortella • Zaro • Lacco Ameno • Monte Epomeo • Forio • Piano Liguori • St. Angelo • Maronti • Sorgeto • Falanga • Campagnano

O Ischii se říká, že je to jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě. Jeho magická síla vychází z kombinace tufových útesů, lávových kup a proudů, sopečných kráterů, jeskyní s tyrkysově průzračnou vodou, horkých pramenů, termálních vod a bujné vegetace. Ischie je prostě mistrovským dílem přírody, přes který prošli postupně Řekové, Římané, Arabové, Normani, Aragonci .... a od všech si dokázala vzít to nejlepší. Ostrov Ischie má pro vás nachystanou spoustu překvapení, jedno krásnější a zajímavější než druhé. Přesvědčete se sami a pojeďte je s námi objevovat.
Ischie turistická
9,9 Vynikající

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 550
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Neapole, přejezd lodí na ostrov Ischia, transfer do hotelu, ubytování a večeře.

2. den

Po snídani se nejprve pěšky vypravíme k botanické zahradě Villa Mortella založené v r. 1958 významným hudebním skladatelem Wiliamem Waltonem a jeho argentinskou manželkou lady Susan.Na ploše zhruba 2 ha byla do sugestivního prostředí mezi původní kamenné zídky, skalnaté výběžky a pěšinky zasazena rozsáhlá sbírka exotických a vzácných rostlin. Zahrada nabízí nepřeberné množství rostlin, jezírek, altánků, orientální část, pavilon, skleníky, i krásné výhledy na moře a městečko Forio. Dále budeme pokračovat zalesněnou přírodou plnou magie na lávový výběžek Punta Caruso. Cesta nás povede kolem vily LA COLOMBAIA, bývalého letního sídla italského režiséra Luchina Viscontiho a pokračuje přes místo zvané Madonna di Zaro, kde se v r. 1994 zjevila místním Madonna. Na závěr sejdeme do městečka Lacco Ameno, malebného přístavu a lázeňského městečka se symbolem „Il Fungo“ – balvanu ze zeleného tufu, který erozí moře získal dnešní tvar připomínající houbu. Jedná se o místo plné historie, které si vybrali již staří Řekové vybrali pro založení první řecké kolonie v západním Středomoří v 8.st.př. n.l. Výstup na Monte Vico ke strážní věži. Ukončení prohlídky a volný program, možnost obědu, koupání v moři...Návrat na ubytování samostatně místní dopravou.

Délka nenáročné trasy s převýšením 70 m je cca 10 km.

3. den:

Snídaně. Další pěší túra začíná tentokrát v obci Campagnano, zemědělské vesničce s malým kostelíkem z 16.stol. Již cestou autobusem do této vesničky budeme učarováni postupně se otvírajícím pohledem na Neapolský záliv, který nás neopustí během celého výletu. Ceta vede po silničce mezi zahrádkami a přírodou s neuvěřitelnými pohledy na Aragonský hrad. Budeme mít pocit, že ho máme na dlani. Poté vyrazíme stezkou mezi vinicemi a zahrádkami s postupným stoupáním. Zničehonic se před námi objeví restaurace La Pace, majitelé restaurace La Pace, majitelé jsou jedni z mála, ne-li jediní obyvatelé původní vesničky Piano Liguori, která dnes neumožňuje motorizovaný přístup, a proto je vysídlená, nicméně se zachovanou původní architekturou. Majitel Ciro nás pohostí dobrotami z vlastní produkce, od oleje, přes víno, zeleninu ... vše z políček, která nás budou obklopovat ze všech stran.
To, co nás zaručeně uchvátí, je jeden z nejúžasnějších výhledů na Neapolský záliv. Během cesty a také z terasy restaurace se nám otevře pohled na Aragonský hrad, ostrov Procida, Vesuv, Sorrentský výběžek, ostrov Capri. Zeleň svahů se bude mísit s azurovou barvou moře. Návrat do městské části vesničky Campagnano a přeprava na hotel.
Délka trasy cca 6 km s převýšením 260 m. Na této túře nás čekají schody, výstupy, nerovný terén a kluzká místa, náročnost vyšší.

4. den:

Volný den, možnost celodenní návštěvy termálního parku Poseidonovy zahrady, který patří k těm nejkrásnějším na ostrově. Komplex je malebně rozprostřený v zátoce jižně od Foria a je tvořen 22 bazény s termální vodou různé teploty, plaveckým bazénem, masážními vodními křesly, slunečními terasami a někollika restauracemi a bary.

5. den:

Po snídani se vypravíme na Monte Epomeo 787m. n.m., nejvyšší vrchol ostrova. Cesta začíná ve vesničce Fontana, odkud postupným stoupáním po cestě v kaštanovém lese a dále po vyšlapané stezce po holé skále vystoupáme až na vrchol, odkud si uižijeme nádherný pohled na celý ostrov a Neapolský záliv, projdeme kolem kostela sv. Nikoly z 158. stol., který byl vytesán do skály, až na úplný vrcholek Monte Epomeo. Zpáteční cesta povede kolem cisterny vytesané do ohromného balvanu, tzv. Pietra dell´Acqua přes lesy FRASITIELLI, které ukrývají "kamenné domy", velké tufové balvany, do kterých si v dávných dobách lidé vytesali úkryty před piráty, které později využívali ke každodennímu životu při obdělávání políček. Po cestě uvidíme i různé pozůstatky historického hospodaření: jámy pro chování králíků, do kamene vytesané vinařské vany nebo kamenné otvory pro uchovávání ledu. Po té sejdeme do horské vesničky Serrara, na místo s úžasným výhledem a vychutnáme si oběd. Přeprava do hotelu..

Délka o něco náročnější trasy s převýšením 360 m je cca 12 km.

6. den:

Po snídani se vypravíme pěšky z náměstí vesničky Panza do zálivu Sorgeto. Záliv Sorgeto je ojedinělé místo, kde přímo do zde mělkého moře vyvěrámezi kameny horká 90°C termální voda. Možnost koupání v případě příznivých meteo podmínek. Cesta pokračuje zkratkou do vesničky Succhivo a sestup do St. Angela, původní rybářské vesnice, dnes okouzlující osady s barevnými malými domečky, úzkými uličkami, které inspirovalo malíře, básníky a další umělce z celého světa. Přesun na pláž Maronti – nejdelší pláž ostrova, která se pyšní místem zvané Fumarole, kde vyvěrají horké termální páry přímo do písku. PICK-NICK s vařením vajec přímo v horkém písku a s občerstvením (kuře, vejce, pečivo, víno, voda). Návrat do místa odkud nás vyzvedne autobus. Pokud meteorologické podmínky dovolí, bude jedna z cest St. Angelo/Maronti nebo zpět zajištěna lodičkou.

Délka pěší nenáročné trasy cca 6 km (285 schodů k pláži Sorgeto).

7. den:

Volný den ke koupání, k návštěvě dalšího termálního parku, např. Negombo nebo k návštěvě botanické zahrady Ravino, k prohlídce Aragonského hradu spojené s procházkou po Ischia Ponte.

8. den:

Klienti na týdenní pobyt v určený čas odjezd do přístavu, nalodění a plavba do Neapole, kde transfer na letiště a odlet.
Klienti s delším pobytem volný den k individuálním aktivitám.

9. den:

Volný den nebo fakultativní výlet na ostrov Procida, kouzelný ostrov nedaleko Ischie, kde se téměř zatavil čas. Tento malý ostrůvek o rozloze pouhých 4km2 nazývaný také ostrovem citrónů nabízí úžasná místa, jedinečnou architekturu, malé barevné domečky, malebná místa a zákoutí a v neposlední řadě skvělé jídlo. Poznáme společně historii tohoto krásného rybářského ostrůvku, dozvíme se plno zajimavostí, ochutnáme místní dobroty. Už jste někdy slyšeli např. o citronovém salátu, který se připavuje jen tady z odrůdy citronů, se kterými se jinde nesetkáte?

Nenáročná trasa s malým převýšením je dlouhá cca 10 km.(min. 14 osob)

10. den:

Volný den k individuálním aktivitám

11. den:

V určený čas odjezd do přístavu, nalodění a plavba do Neapole, kde transfer na letiště a odlet.

Podrobné informace

Ubytování

hotel Terme Park Imperial 3*, Forio. https://www.parkimperial.it/en/
Hotel je situován nedaleko historického centra městečka Forio, ve vzdálenosti cca. 15min pěší chůze se nachází písečné pláže Cava dell ́Isola, pláž Citara a zároveň největší termální park na ostrově, Poseidonovy zahrady.
Pokoje mají vlastní příslušenství, TV-sat, fén, minibar, topení, trezor (za malý poplatek na místě), balkon.
Služby hotelu: venkovní termální bazén (35C), vnitřní termální bazén (38C), sluneční terasy vybavené lehátky a slunečníky, recepce,hotelový bar, venkovní bar u bazénu, parkoviště, Wi-Fi připojení v hotelové hale zdarma, lázeňské a wellness centrum (zpoplatněnéslužby: masáže, lázeňské procedůry, beauty centrum, sauna, pára, emoční sprchy), za poplatek možnost půjčení koupacího plášťě nebo osušky.

Stravování

Polopenze – snídaně a večeře. Snídaně formou slaného a sladkého bufetu. Večeře: předkrm, zelenina a přílohy formou bufetu, servírované chody – výběr ze tří až čtyř prvních a tří až čtyř druhých chodů, dezert nebo ovoce.

Cena zahrnuje

• leteckou a lodní dopravu
• letištní taxy + 1 odbavované zavazadlo a 1 příruční zavazadlo
• transfery do/z hotelu
• ubytování v hotelu s polopenzí
• 2x oběd a 1x piknik
• služby průvodce

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• pobytovou taxu (cca 2 eur/noc, vstupy během výletů ( botanická zahrada La Mortella 12 eur)
• fakultativní výlet - ostrov Procida 1100 Kč (min. 14 osob)
Přibližné vstupy do termálních zahrad: Poseidonovy zahrady 38 eur, Negombo 65 eur)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 550 Kč/noc
• celodenní výlet s turistikou na ostrov PROCIDA 1100 Kč. min. 14 pax (cena zahrnuje transfer htl/přístav/htl, průvodce, lodní doprava
tam a zpět),

Doprava

letecká a lodní
Předpokládané lety:
Praha tam FR 5425 v 10,30 - 12,25 zpět FR 5424 v 12,50-14,50 a delší termín v 16,05-18.05

Vídeň tam FR 9027 v 11,25 - 13,05 zpět FR 9028 v 13,30,- 15,10 a delší termín návrat v 20,05-21,45

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

9,9

7 hodnocení

9,9

Hotel

9,6

Strava

10

Delegát

10

Doprava


10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Krásná dovolená s pohodovým turistickým programem. Výborná kuchyně, příjemné ubytování. Skvělá práce delegátů. Určitě se vrátíme, 7 dní bylo málo.
Kateřina Piková - Ischie turistická (02.10.2023 - 09.10.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Zájezd Ischie turistická byl desátým zájezdem organizovaným CK Emma, který jsem absolvovala a patřil k těm velice zdařilým. Delegátky Anna Marie i Martina poskytovaly od příletu na ostrov až po odlet spoustu informací a péče všem účastníkům. Jejich pozornost, laskavost a odbornost byla příkladná. Ubytování v klidném prostředí, péče a ochota personálu byla velice dobrá. K celkové spokojenosti přispěly krásy ostrova, které jsme měli možnost poznat samozřejmě i nádherné počasí. Oceňuji i možnost koupání v léčivých termálních bazénech. Děkuji všem za perfektně zorganizovaný zájezd a přeji co nejvíce spokojených klientů. S pozdravem A. Čapková
Alena Čapková - Ischie turistická (02.10.2023 - 11.10.2023)

9,3
Hotel: 9
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Děkujeme za skvělou dovolenou, obrovská spokojenost s průvodci, výlety byli skvěle vybrané a organizované, měli jsme skvělou partu. Výborný termin a počasí se taky vydařilo ☺️☺️ Poseidonovy zahrady a koupání v moři bylo skvělé. Děkujeme za krásný zážitek Pavel a Bohdana Kvíčalovi.
Pavel Kvíčala - Ischie turistická (02.10.2023 - 09.10.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Super poznávací zájezd , vše podle našich představ. Děkujeme , Janouškovi, Dačice.
Stanislav Janoušek - Ischie turistická (02.10.2023 - 09.10.2023)

9,8
Hotel: 10
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Vynikající dovolená !!!
Jan Bartoš - Ischie turistická (02.10.2023 - 09.10.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Miluše Drápalová - Ischie turistická (02.10.2023 - 11.10.2023)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
Celkově se mi zájezd moc líbil, podařilo se vyřešit i počáteční nedorozumění v jídelně, i nefungující zásuvku na pokoji, delegátky byly skvělé, náplň zájezdu naprosto splnila očekávání. Vše dovršilo nádherné počasí.
Moc děkuji všem. Eva Skřepková
Eva Skřepková - Ischie turistická (02.10.2023 - 09.10.2023)