X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Ischie turistická

Itálie

>

Ischia

Ischie • La Mortella • Zaro • Lacco Ameno • Monte Epomeo • Forio • Piano Liguori • St. Angelo • Maronti • Sorgeto • Falanga • Campagnano

O Ischii se říká, že je to jeden z nejkrásnějších ostrovů na světě. Jeho magická síla vychází z kombinace tufových útesů, lávových kup a proudů, sopečných kráterů, jeskyní s tyrkysově průzračnou vodou, horkých pramenů, termálních vod a bujné vegetace. Ischie je prostě mistrovským dílem přírody, přes který prošli postupně Řekové, Římané, Arabové, Normani, Aragonci .... a od všech si dokázala vzít to nejlepší. Ostrov Ischie má pro vás nachystanou spoustu překvapení, jedno krásnější a zajímavější než druhé. Přesvědčete se sami a pojeďte je s námi objevovat.
Ischie turistická

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na noc 550
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Odlet do Neapole, přejezd lodí na ostrov Ischia, transfer do hotelu, ubytování a večeře.

2. den

Po snídani se nejprve pěšky vypravíme k botanické zahradě Villa Mortella založené v r. 1958 významným hudebním skladatelem Wiliamem Waltonem a jeho argentinskou manželkou lady Susan.Na ploše zhruba 2 ha byla do sugestivního prostředí mezi původní kamenné zídky, skalnaté výběžky apěšinky zasazena rozsáhlá sbírka exotických a vzácných rostlin. Zahrada nabízí i krásné výhledy na moře a městečko Forio. Dále budeme pokračovat zalesněnou přírodou plnou magie na lávový výběžek Punta Caruso. Cesta nás povede kolem vily LA COLOMBAIA, bývalého letního sídla italského režiséra Luchina Viscontiho a pokračuje přes místo zvané Madonna di Zaro, kde se v r. 1994 zjevila místním Madonna. Na závěr sejdeme do městečka Lacco Ameno, malebného přístavu a lázeňského městečka se symbolem „Il Fungo“ – balvanu ze zeleného tufu, který erozí moře získal dnešní tvar připominající houbu. Jedná se o místo plné historie, které si vybrali již staří Řekové vybrali pro založení první řecké kolonie v západním Středomoří v 8.st.př. n.l. Návrat na ubytování místní dopravou.

Délka nenáročné trasy s převýšením 70 m je cca 10 km.

3. den:

Volný den, možnost celodenní návštěvy termálního parku Poseidonovy zahrady, který patří k těm nejkrásnějším na ostrově. Komplex je malebně rozprostřený v zátoce jižně od Foria a je tvořen 22 bazény s termální vodou různé teploty, plaveckým bazénem, masážními vodními křesly, slunečními terasami a někollika restauracemi a bary.

4. den:

Po snídani se vypravíme na Monte Epomeo 787m. n.m., nejvyšší vrchol ostrova. Cesta začíná ve vesničce Serrara odkud se vydáme přes lesy FALANGA a FRASITIELLI, které ukrývají "kamenné domy", velké tufové balvany, do kterých si v dávných dobách lidé vytesali úkryty před piráty, které později využívali ke každodennímu životu při obdělávání políček. Po cestě uvidíme i různé pozůstatky historického hospodaření: jámy pro chování králíků, do kamene vytesané vinařské vany nebo kamenné otvory pro uchovávání ledu. Postupným stoupáním kaštanovým a smíšeným lesem dorazíme až na vrchol, odkud si užijeme nádherný výhled na celý ostrov i Neapolskou zátoku. Po cestě uvidíme i do skály vytesaný kostela sv. Nikoly z 15. stol. Po občerstvení v místní restauraci sejdeme vyšlapanou stezkou v holé skále a kaštanovým úvozem do nejvýše položené vesničky Fontana. Návrat do hotelu místní dopravou.

Délka o něco náročnější trasy s převýšením 360 m je cca 10 km.

5. den:

Snídaně. Další pěší túra začíná tentokrát v obci Barano, cesta nás povede kolem svatyně Montevergine, postupným stoupáním nad záliv Scarrupata až k výběžku San Pancrazio. Cesta vede částečně přírodou, částečně mezi zahrádkami a políčky, Zastávka s možností občerstvení v místní restauraci, která nabízí dobroty z vlastní produkce, od oleje, přes víno, zeleninu...vše z políček, která nás budou po cestě obklopovat.. Majitelé restaurace jsou jedni z mála, ne-li jediní obyvatelé původní vesničky Piano Liguori, která je dnes vysídlená a nabízí možnost prohlédnout si původní, stále dobře zachovanou architekturu. Odměnou za náročnější výstup nám bude jeden z nejúžasnějších výhledů na Neapolský záliv. Během cesty a také z terasy restaurace uvidíte v dálce Aragonský hrad, ostrov Procida, Vesuv, Sorrentský výběžek i ostrov Capri. Návrat mezi vinicemi v bujné přírodě až do Campagnana.

Délka trasy cca 6 km s převýšením 260 m. Na této túře nás čekají schody, výstupy, nerovný terén a kluzká místa, náročnost vyšší.

6. den:

Po snídani se vypravíme pěšky z náměstí vesničky Panza do zálivu Sorgeto. Záliv Sorgeto je ojedinělé místo, kde přímo do moře vyvěrá horká 90°C termální voda. Možnost koupání v případě příznivých meteo podmínek. Cesta pokračuje do vesničky Succhivo a sestup do St. Angela, původní rybářské vesnice, dnes okouzlující osady s barevnými malými domečky, úzkýmiuličkami, které inspirovalo malíře, básníky a další umělce z celého světa. Budeme pokračovat dál na pláž Maronti – nejdelší pláž ostrova, která se pyšní místem zvané Fumarole, kde vyvěrají horké termální páry přímo do písku. PICK-NICK s vařením přímo v horkém písku (kuře, vejce, pečivo, víno, voda). Návrat do místa odkud nás vyzvedne autobus. Pokud meteorologické podmínky dovolí, bude jedna z cest St. Angelo/Maronti nebo zpět zajištěna lodičkou.

Délka pěší nenáročné trasy cca 6 km (285 schodů k pláži Sorgeto).

7. den:

Volný den ke koupání, k návštěvě dalšího termálního parku, např. Negombo nebo k návštěvě botanické zahrady Ravino, k prohlídce Aragonského hradu spojené s procházkou po Ischia Ponte.

8. den:

Klienti na týdenní pobyt v určený čas odjezd do přístavu, nalodění a plavba do Neapole, kde transfer na letiště a odlet.
Klienti s delším pobytem volný den k individuálním aktivitám..

9. den:

Volný den nebo fakultativní výlet na ostrov Procida, kouzelný ostrov nedaleko Ischie, kde se téměř zatavil čas. Tento malý ostrůvek o rozloze pouhých 4km2 nazývaný také ostrovem citrónů nabízí úžasná místa, jedinečnou architekturu, malé barevné domečky, malebná místa a zákoutí a v neposlední řadě skvělé jídlo. Poznáme společně historii tohoto krásného rybářského ostrůvku, dozvíme se plno zajimavostí, ochutnáme místní dobroty. Už jste někdy slyšeli např. o citronovém salátu, který se připavuje jen tady z odrůdy citronů, se kterými se jinde nesetkáte?

Nenáročná trasa s malým převýšením je dlouhá cca 10 km.(min. 14 osob)

10. den:

V určený čas odjezd do přístavu, nalodění a plavba do Neapole, kde transfer na letiště a odlet.

Podrobné informace

Ubytování

hotel Terme Park Imperial 3*, Forio. https://www.parkimperial.it/en/
Hotel je situován nedaleko historického centra městečka Forio, ve vzdálenosti cca. 15min pěší chůze se nachází písečné pláže Cava dell ́Isola, pláž Citara a zároveň největší termální park na ostrově, Poseidonovy zahrady.
Pokoje mají vlastní příslušenství, TV-sat, fén, minibar, topení, trezor (za malý poplatek na místě)
Služby hotelu: venkovní termální bazén (35C), vnitřní termální bazén (38C), sluneční terasy vybavené lehátky a slunečníky, recepce,hotelový bar, venkovní bar u bazénu, parkoviště, Wi-Fi připojení v hotelové hale zdarma, lázeňské a wellness centrum (zpoplatněnéslužby: masáže, lázeňské procedůry, beauty centrum, sauna, pára, emoční sprchy), za poplatek možnost půjčení koupacího plášťě nebo osušky.

Stravování

Polopenze – snídaně a večeře. Snídaně formou slaného a sladkého bufetu. Večeře: předkrm, zelenina a přílohy formou bufetu, servírované chody – výběr ze tří až čtyř prvních a tří až čtyř druhých chodů, dezert nebo ovoce.

Cena zahrnuje

• leteckou a lodní dopravu
• letištní taxy
• transfery do/z hotelu
• ubytování v hotelu s polopenzí
• služby průvodce

Cena nezahrnuje

pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

• pobytovou taxu (cca 2 eur/noc, vstupy během výletů ( botanická zahrada La Mortella 12 eur)
• fakultativní výlet - ostrov Procida 1100 Kč (min. 14 osob)
Přibližné vstupy do termálních zahrad: Poseidonovy zahrady 38 eur, Negombo 65 eur)

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 550 Kč/noc
• celodenní výlet s turistikou na ostrov PROCIDA 1100 Kč. min. 14 pax (cena zahrnuje transfer htl/přístav/htl, průvodce, lodní doprava
tam a zpět),

Doprava

letecká a lodní
Předpokládané lety:
Praha tam FR 5425 v 06,35 - 08,30 zpět FR 5424 v 09,50-11,50 a delší termín v 21,40-23,40
Vídeň tam FR 9475 ve 14,35 - 16,15 zpět FR 9476 v 16,40-18,25 a delší termín v 21,15-23,00

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy