X

Pondělí-pátek 09:00-17:00
+420 542 214 343

 

Skotsko, Orkneje - letecky

Velká Británie

EDINBURGH • ST. ANDREWS • STONEHAVEN • HRAD DUNNOTTAR • ABERDEEN • FYVIE CASTLE • MALT WHISKY TRAIL • THURSO • ORKNEJSKÉ OSTROVY • LOCH NESS • FORT AUGUSTUS • STIRLING • LOCH LOMOND • INVERRAY • FALKIRK WHEEL • EDINBURGH
Skotsko, Orkneje - letecky
8,9 Výborné

Termíny a ceny

Konstantní příplatky

Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 9900
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.
Kompletní tabulka katalogových cen

Program zájezdu

1. den:

Dopoledne odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer do hotelu a po ubytrování zahájíme poznávání města výstupem na vrcholek Calton Hill s nejhezčím pohledem na celé město, zátoku s přístavem i krásné okolí. Možnost návštěvy Nelsonova památníku, jednoho ze symbolů města, který sloužil pro navigační i časovou orientaci námořníků. Pokračujeme k jednomu z nejkrásnějších skotských zámků Holyroodhouse, který je skotským sídlem britské královny a jehož návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům zejména pro milovníky britské královské historie. Možnost procházek v zahradách bývalého opatství s pozůstatky původního kostela. Dle aktuální situace možnost prohlídky supermoderní budovy skotského parlamentu vystavěné hned naproti zámku, kde nám umožní nahlédnout do zákulisí i do hlavního jednacího sálu skotských poslanců. Večer návrat do hotelu místní dopravou.

2. den

Po snídani odjezd na poloostrov Fife do světově proslulého domova golfu, St. Andrews. Možnost návštěvy muzea golfu nebo hradu ze 13. století s vyhlídkou na Severní moře, zříceniny kdysi největší skotské katedrály, která dodnes svědčí o její středověké nádheře, nebo jen procházek starobylými uličkami. Odpoledne přejezd na východní pobřeží Skotska, zastávka v původně rybářské vesnici Stonehaven s malebným přístavem a u impozantního hradu Dunnottar, rozlehlé zříceniny vystavěné na skalisku 50 metrů nad mořem. Pohled na tento hrad každého uchvátí a patří k nejčastěji fotografovaným motivům ve Skotsku. Ubytování na východním pobřeží Skotska.

3. den:

Ráno odjezd k hradu Fyvie, který je nejlepší ukázkou skotské šlechtické architektury. Jeho pět věží uchovává památku na pět století skotské historie. Zastávka s venkovní prohlídkou hradu a jeho okolí. Dále průjezd oblastí Speyside, světově proslulou svými palírnami whisky. Tato trasa bývá nazývána Malt Whisky Trail a na mnoha místech spatříme kromě krásné krajiny i typické komíny palíren připomínající pagody. Samozřejmě nezapomeneme některou z palíren navštívit, abychom se dozvěděli něco o výrobě whisky a také ji ochutnali. Odpoledne přejezd do nejsevernější části Skotska na ubytování.

4. den:

Pobyt v Thursu, nejsevernějším městě britského kontinentu. procházky starým městem, podél pobřeží po Victoria walk s krásnými výhledy na orknejský ostrov Hoy či ústí řeky Thurso s ruinami hradu, návštěva místního muzea. Fakultativně celodenní výlet na Orknejské ostrovy: Trajekt lodí a okružní jízda po ostrově s návštěvou slavných prehistorických lokalit Skara Brae, Ring of Brodgar se slunečním kruhem z doby okolo roku 3.000 př. n. l., oblasti u vesnice Stenness s menhiry i hlavního centra ostrovu Kirkwallu se zajímavou architekturou a strmými uličkami. Návštěva ostrovu nabídne i možnosti pozorování jedinečné flóry a fauny, ať již během trajektu či okružní jízdy a upoutá svou atmosférou blízkou návštěvě norských fjordů. Odpoledne trajekt zpět na pevninu a návrat na ubytování. (V případě špatného počasí či změn jízdního řádu trajektové přepravy si vyhrazujeme právo upravit program tohoto dne).

5. den:

Odjezd k jezeru Loch Ness, projížďka kolem jezera se zastávkou u zřícenin hradu Urquhart s nezapomenutelnými výhledy na jezero a okolní krajinu. Návštěva malebného městečka Fort Augustus s opatstvím, krásným výhledem na jezero Loch Ness a zajímavým systémem zdymadel na Kaledonském kanále nazvaném Neptunovo schodiště. Dále průjezd skotskou krajinou s vysokými horami, říčkami i vřesovišti do města Stirling, bývalého královského města s mohutným hradem.

6. den:

Celodenní výlet do národního parku Loch Lomond a Trossachs . Tato oblast je považována za nejhezčí ukázku typické skotské krajiny. Přejedeme k jezeru Loch Lomond, které je největším sladkovodním jezerem Velké Británie a zastavíme se ve vesnici Luss s oblíbenou pláží na břehu jezera i malebnými domky z 18. a 19. stol. Poté se vydáme hornatou krajinou na západ k jezeru Loch Fyne, nejdelšímu mořskému jezeru ve Skotsku. Na jeho západním břehu se zastavíme ve vesnici Inveraray s hradem Inverray Castle vystavěným v neogotickém stylu s barokními a viktoriánskými prvky a rozsáhlým parkem. Odsud se budeme pomalu vracet dalšími částmi národního parku zpět do města Stirling na ubytování.

7. den:

Po snídani procházka ve Stirlingu malebnými uličkami starého městečka a možnost prohlídky hradu. Poté odjezd ze Stirlingu do Edinburghu. Cestou zastávka u originálního rotačního výtahu Falkirk Wheel.
Odpoledne ubytování v hotelu a pokračování prohlídky Edinburghu s návštěvou symbolu města i Skotska - Edinburghského hradu, jehož největší vzácností jsou skotské korunovační klenoty. Podvečerní procházka centrem Edinburghu, možnost posezení v typických skotských hospůdkách se skotskou hudbou. Večer návrat do hotelu místní dopravou.

8. den:

Ráno odlet zpět do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu do Edinburghu a zpět vč. tax
• dopravu autobusem ve Skotsku
• 7× ubytování ve 2–3* hotelech se snídaní
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 9 900 Kč
• fakultativní výlet na Orknejské ostrovy 1 800 Kč

Předpokládaná částka na vstupy a dopravu 100 GBP.

Doprava

Doprava do Skotska a zpět je zajištěna leteckou společností Ryanair.
Předpokládaný letový řád:

Praha - Edinburgh 09:30 - 10:55, Edinburgh - Praha 05:50 - 09:05


Časy letů jsou orientační. Závazné časy letů budou uvedeny v pokynech na zájezd, které budou zaslány zákazníkovi před odjezdem e-mailem nebo poštou.


V ceně zájezdu je 1 odbavené zavazadlo do 20 kg na osobu a malé příruční zavazadlo s max. rozměry 40cm x 25cm x 20cm.

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 1.8.2017
Dobrý den,děkuji za fantastický zájezd do Skotska...bylo to úchvatné, skvělá parta v autobude, skvělý pan průvodce, i když jsme se o něho občas báli:-)
Vřele budu doporučovat dále a ráda s vámi opět někam pojedu. díky moc Lucie Niklová


Mail doručen: 2.8.2016
Dobrý den, v neděli večer jsme se vrátili ze zájezdu č. 23325 do Skotska. Moc se nám to líbilo, proto Vám chci touto cestou poděkovat. O kvalitu zájezdu se valnou měrou zasloužil přidělený vedoucí zájezdu pan Petr Pošepný. Byl velmi kompetentní a profesionální, a to ať se to týkalo organizace, veškerých aktuálních provozních informací, či seznamování s historickými skutečnostmi. Myslím, že všichni jsme se s ním cítili velmi dobře, protože všechno vyřídil, domluvil, byl pořád v dobré náladě a choval se jako gentleman a mediátor i v situacích, které by jinak mohly hrozit konfliktem (např. při pozdních příchodech některých účastníků zájezdu). Prostě se o nás staral tak výborně, že jsme si říkali, jestli se po zájezdu budeme ještě umět chovat samostatně :-)
Jedinou kaňkou na celém zájezdu bylo ubytování na poslední noc v Edinburghu Myslím, že se hotel jmenoval Northumberland (?) Bydlela jsem s manželem v pokoji č. 2. Vše značně omšelé. Špatně splachoval záchod (to probírali i ostatní u snídaně), koupelna byla jaksi vestavěná (asi dost dávno) mrňavá. Když se člověk potřeboval osprchovat,
tak si věci na oblečení a hyg. potřeby a ručník musel položit na záchod a do umyvadla. Když si můj muž večer sedl na postel, ujela s ním matrace o půl metru, tak jsme si měli příležitost prohlédnout postel, jak je podomácku vyrobená... Snídaně byla prý "kontinentální": marmelády a máslo, káva, čaj a toustový chleba, na jehož opečení se čekalo u dvou historických toustovačů v dlouhých frontách. Každý byl na 4 plátky chleba, přičemž jeden se neopekl vůbec, druhý jen z jedné strany a třetí se připálil. Čtvrtý nevím, to jsem nezkoušela. Píšu Vám to proto, abyste měli informaci pro příští rozhodování, který hotel vyberete. Kromě tady té poslední noci a snídaně byl opravdu celý zájezd výborný. Děkujeme :-) zdraví Alena Nehudková

Mail doručen: 4.8.2015
V neděli jsme se vrátili za zájezdu A105-15 do Skotska (Orkneje). Rád bych Vám poděkoval za perfektně připravený zájezd a krásně strávený týden. Průvodkyně pí.Simona Kárníková byla skvělá a její znalosti Anglie a Skotska byly obdivudodné. Paní Kárníková se všem maximálně věnovala a vše ihned vyřizovala ke spokojenosti všech Vašich klientů. Moc se nám tam s manželkou líbilo a jistě s Vámi rádi pojedeme do jiných destinací. Děkujeme Vladimír a Alena Beranovi

Mail doručen: 4.8.2014
Dobrý den, ve dnech 20.07.-27.07.2014 jsme se zúčastnily poznávacího zájezdu do Skotska, který pořádala naše oblíbená CK EMMA. Výborně připravený zájezd ještě umocňoval vynikající průvodce p.Petr Pošepný. Děkujeme Jurochová, Karásková, Pěgřimová, Záškolná

Dopis doručen: 10.8.2005
Ve dnech 16.-22.července 2005 jsem se zúčastnila leteckého zájezdu do Skotska. Vzhledem k tomu, že poznávací zájezd byl pořádán Vaší cestovní kanceláří, dovolte mi, abych Vám touto cestou vyjádřila svou maximální spokojenost a poděkování za velmi dobře organizovaný zájzd. Jsem přesvědčena, že celá naše 23 členná skupina velmi dobře ocenila jak zajímavý program zájzdu, tak velmi dobrou práci naší průvodkyně pí. Zábršové, která přestože 2 dny cestovala bez ztraceného zavazadla, nepřenášela své probémy na účastníky zájezdu. Během cesty nám poskytovala velké množství zajímavých informací o navštívených místech i o celém skotsku. Rovněž její organizační schopnosti byly na vysoké úrovni, takže lze říci, že po celou dobu zájezdu nedošlo k žádným nepříjemnostem. Ještě jednou děkuji a jsem s pozdravem, Jiřina Myšková

Dopis doručen: 29.7.2005
Vážení, v minulých dnech jsem se zúčastnila zájezdu do Skotska 16.7. - 22.7.2005. Vyřídila jsem vše přes CK Geops v Praze a teprve na letišti v Ruzyni jsem se dozvěděla, že zájezd pořádá Vaše cestvoní kancelář. Chci Vám proto poděkovat za krásný, pečlivě připravený zájezd po Skotsku. Hlavně musím zdůraznit bezvadnou službu průvodkyně paní Zábršové, která se na zájezd tak perfektně připravila. Cestou nás poučila o všem, co se Skotskem souvisí a dobře se o vše, i se skotským panem řidičem, postarala. Ještě jednou děkuji, že prostředictvím Vaší CK jsem si uskutečnila dávný sen - vidět Skotsko. Přeji, aby se Vaší CK i dále dařilo organizovat tak krásné zájezdy. Srdečně zdraví Zdeňka Kadeřábková

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – jsme tu pro vás od roku 1990 - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy

Recenze

8,9

23 hodnocení

8,1

Hotel

8,6

Strava

9,5

Delegát

9,4

Doprava


8,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 7
Řidič byl bez problémový, jezdil svižně ale bezpečně. Bohužel autobus byl neustále klimatizován, i když jsme upozorňovali, že vzadu je hrozná zima.
Ivana Pernická - Skotsko, Orkneje - letecky (20.07.2022 - 27.07.2022)

9,3
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Děkujeme zejména panu průvodci Petrovi Pošepnému, staral se o nás velmi dobře, a jeho výklad nás často velice pobavil :-). O průběhu zájezdu jsme vyprávěli kamarádům, známým a příbuzným a myslím že budete mít brzy další nové klienty.
Richard Lenhart - Skotsko, Orkneje - letecky (20.07.2022 - 27.07.2022)

8,8
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 7
Pan průvodce zbytečně pořád mluvil, i nepodstatné věci. Chtělo by to nechat účastníky v autobuse taky chvilku v klidu.
Pavla Fráňová - Skotsko, Orkneje - letecky (20.07.2022 - 27.07.2022)

8,8
Hotel: 7
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 9
Zdenka Smrčinová - Skotsko, Orkneje - letecky (20.07.2022 - 27.07.2022)

9,5
Hotel: 9
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 9
Se zájezdem jsem byla velmi spokojená, splnil mé očekávání, program odpovídal nabídce a díky ochotě řidiče domluvil průvodce i několik pěkných zastavení navíc.
K jídlu, se kterým jsem byla spokojená, mám jen maličkost - nikde nebylo v nabídce rostlinné mléko, ale bez problémů jsem si ho vždy koupila v obchodě poblíž hotelu.
Daniela Doláková - Skotsko, Orkneje - letecky (20.07.2022 - 27.07.2022)

9
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
Karel Žáček - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (22.07.2018 - 29.07.2018)

8
Hotel: 5
Strava: 7
Doprava: 10
Delegát: 10
Ubytování i stravování bylo velmi rozlišné. Někdy super, někdy horší. Co se týče pana průvodce, řidiče i kvality autobusu bylo vše výtečné.
Jarmila Hamplová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (22.07.2018 - 29.07.2018)

8,5
Hotel: 8
Strava: 8
Doprava: 9
Delegát: 9
Během zájezdu nám přálo i počasí. Vše jsme viděli bez deštníků a pláštěnek. Navštívili jsme hrady a místa , ze kterých na nás "dýchaly " dějiny . Průvodce výborný, znal nejen dějiny, ale i současnost. O všem nás informoval i přes počáteční indispozici hlasivek. Líbila se mi i výprava za tuleni, ikdyž jsme na zpáteční cestě zažili sprchu z vln a byli jsme totálně mokří. Zdálo se nám, že obsluha lodě nás do vln nořila občas úmyslně. I přes to to byl hežký zážitek.
Eva Šírová.
Eva Šírová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (22.07.2018 - 29.07.2018)

9
Hotel: 8
Strava: 9
Doprava: 9
Delegát: 10
Dobrý den,
líbil se nám program zájezdu, byl dodržen. Provodce pan Pošepný je výborný, hodně zná a také umí vytvořit přátelskou atmosféru mezi účastníky zájezdu. Celkově jsme byli spokojeni. Je možné, že někteří naši známí, kteří slyšeli od nás vyprávění o tomto zájezdu, budou účastníky zájezdu do Skotska v příštím roce.
S pozdravem
Petr a Jitka Egertovi
Petr Egert - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (23.07.2017 - 30.07.2017)

7,8
Hotel: 7
Strava: 7
Doprava: 8
Delegát: 9
Dagmar Chlupová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Daniel Schön - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)

9,5
Hotel: 9
Strava: 9
Doprava: 10
Delegát: 10
Dobrý den. Zájezd byl skvěle připravený, naplánovaný. I počasí bylo nad očekávání. Prostě skvělé! Jedinou malou připomínku mám k ubytování a stravě poslední den v Edinburgu. Výhodou ubytování ale byla autobusová zastávka před hotelem, cca 15 minut od středu města. Takže něco za něco.
Barbora Černá - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)

10
Hotel: 10
Strava: 10
Doprava: 10
Delegát: 10
zájezd byl prostě úžasný, průvodce fantastický, Skotsko - jednička :)) Děkuji všem účastníkům zájezdu za bezva
atmosféru a panu průvodci za organizaci.
Alena Jičínská - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)

8,8
Hotel: 7
Strava: 8
Doprava: 10
Delegát: 10
LOCH NESS: ubytování slabší, ale bylo to vyváženo výbornou večeří...
doporučení: pokusit se sjednat ubytování někde poblíž trasy Stirling - Edinburgh na 6.den programu,
protože při zpáteční cestě z ostrova SKYE jsme opět objížděli jezero Loch Ness (cesta tam+zpět).

Jinak naprosto vynikající, velmi pestrý program. Tomu dávám hodnocení 10.
Velké poděkování našemu průvodci panu Petru Pošepnému, který se zasloužil o hladký průběh zájezdu svými zkušenostmi, organizací, ochotou vše zařídit a v neposlední řadě výbornou angličtinou.
Lada Čaňová - Skotsko, Orkneje a ostrov Skye - letecky (24.07.2016 - 31.07.2016)